Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Pokemon Go

pattisliborek

Öne çıkan mesajlar

dreagloth said:

gelecek işte onlar sözde

şu an ki düzenin üstüne gelemez, wipelamaları gerek. onu da yapamazlar milletten para alıyorlar sonuçta ot bok satarak.

temel olarak öyle dizayn edilmemiş yani oyun. büyük ihtimal elindekileri başkalarıyla savaştırma eklerler, o da ekrana en hızlı parmak basan falan kazanır.

eski oyunların derinliğini istemiyorlar belli ki daha böyle bebe işi bir şey istiyorlar.
Sosyal ağlarda paylaş

bu candy olayına bi alternatif şart ama. pikachu da var ama sabah rhyhorn yakaladım, öküz gibi mübarek ama bunu evolve edecek candy yok haliyle. ender rastlanan pokemonları nasıl candy siz geliştiricez lan? işte bi oyuncu arası trade koysunlar bari veya ne bileyim zor elde edilen ama tüm pokemonlarda işe yarayan über candy gibi bi şey koysunlar.
Sosyal ağlarda paylaş

bingildak said:

öyle olsa ben de basardım abi. çocukluğumuz elimizde gameboyla pokemon oynayarak geçti yani. 80 yaşıma gelsem yine oynarım da. şu oyunu yüklemek bile istemedim bu kadar gündür. sabah yürüycem diye kurdum ve baya içi boş ya. hani oyun alpha gibi. feature listesi varmışta, essential geliştirmeyi yapıp orada release etmişler gibi. yoldaki pokemon a top atıp yakalamk nedir yani. elindeki uydurukla döve döve zorlara doğru ilerleyeceksin falan. milleti tokatlayacaksın. zevki orada.

abi bi trend başalttı oyun o bi gerçek. tuvalette sıçarken 5 dk oynayacak kişi den götü kaldırıp yürüyebilen insanlar olarak alternatif bi hedef kitle profili oluştu.

önceki sayfalarda dedik buna blizzard el atar. pet battle veya hs'deki kartlardan karakterleri yapar salar oyunu piyasaya. muhtemelen bundan daha keyifli bi şey de yapar.
Sosyal ağlarda paylaş

evet o fikir çok iyi, şu ana kadar nasıl kimse düşünmedi enteresan. mobil oyun için çok iyi konsept. hatta offline'a bile yaslarsın olayı. düşünsene daha böyle rpg kıvamında bir şey yaptığını. atıyorum miner oluyorsun, yoldan mine topluyorsun, shop açıyorsun. millet yürürken senden bir şeyler alıyor trade yapıyorsun falan. warrior yolda mob kesiyor, loot topluyor gidip trader adamlara satıyor falan. point of interestler yaratıp oralara mağaza falan açarsın taverna konseptinde falan.
Sosyal ağlarda paylaş

ya 1-2 defa başıma geldi de bug mı nedir?

300kusur cp li bir poliwag geldi karşıma. Attım yemi önce kaçmasın diye. sonra da poke topunu. Toptan kaçtı. Şimdi buraya kadar normal. Ama topu düz atmama rağmen paso top havadayken parıldayıp, sağa falsolanıyor ıskalıyorsun direk. Bala göte o falsoya rağmen tutturdum yine kaçtı içinden. heralde 15-20 top harcamışımdır. Daha öncesinde de böyle oldu. Bu bug mı? Ne yaparsan yap alınmaması için mi yapılmış yoksa. Boşa top harcayıp duruyoruz. Top kalmadı emenike.
Sosyal ağlarda paylaş

marka değerinin hiçbir anlamı yok oyun eğlenceli olmadığı sürece.

şu an farklı bir şey diye oynuyor insanlar, içini doldurmazlarsa -yani eğlenceli bir deneyim haline getirmezlerse- 1 ay sonra division gibi olur durumları, 10 milyon aktif userdan 50 bin aktif user'a düşerler.

bu nearby'ın olayı nedir peki? sana yön veriyor mu şu tarafta gibisinden? uzaklığı veriyor da tıkladığında ne oluyor onu anlayamadım.
Sosyal ağlarda paylaş

barbu said:

300kusur cp li bir poliwag geldi karşıma. Attım yemi önce kaçmasın diye. sonra da poke topunu. Toptan kaçtı. Şimdi buraya kadar normal. Ama topu düz atmama rağmen paso top havadayken parıldayıp, sağa falsolanıyor ıskalıyorsun direk. Bala göte o falsoya rağmen tutturdum yine kaçtı içinden. heralde 15-20 top harcamışımdır. Daha öncesinde de böyle oldu. Bu bug mı? Ne yaparsan yap alınmaması için mi yapılmış yoksa. Boşa top harcayıp duruyoruz. Top kalmadı emenike.

Yutubdan izlediğim kadarıyla bug değil. Level arttıkça yakalaması çok zor olmaya başlıyor. Greatball berry falan kullanıp ratata yakalayamıyordu herifin biri. Faso olayı da pokemon yaptırıyo sanırım cp si arttıkça.
Sosyal ağlarda paylaş

Norak said:

bu sadece US gunluk,:

https://secure.surveymonkey.com/business/intelligence/wp-content/uploads/2016/07/pokemon1_col.png

10yuzbinmilyon kisi oynuyor oyunu asd, activision un tum aylik user sayisi bunun 1 gunu etmiyordur su an dunya geneli.

bunların hiçbirinin anlamı yok abi, şirketin o an hype üzerinden yaptığı vurgun dışında.

https://steamdb.info/app/365590/graphs/

en taze örneği işte yakın zamanlı, milyon dolarlık oyun. 120 bin concurrent'dan 5-7 binlere.
Sosyal ağlarda paylaş

DRaGoN_SLaYeR said:

dün oynamaya başlayan şirketten bi abi 907cp lik vaporeon yaptı yuh mk dedim benim daha 400lük yok :(

ben de 1 günde 1000 lik vaperon yaptım. bizim oralar eeve kaynıyor. toplayıp evolve edip bütün stardust ı gömünce oldu direkt =)
Sosyal ağlarda paylaş

abi şarjı emiyor adeta, dövüş mantığı değişmezse rezalet, menüler rezalet ve hayvani biçimde kasıyor bende (galaxy s4 belki ondandır) özellikle transfere tıklamak için ölüp geberiyorum her sefer. o pokemonun yakalndığı harita yüklenirken çok vakit geçiyor ve kasım kasım kasılıyor, bazen tam yüklenmeden basayım diyorum hop basarken çıkıveriyor harita bu sefer daha çok vakit kaybediyorum vs. felaket ya
Sosyal ağlarda paylaş

yumy said:

barbu said:

Yutubdan izlediğim kadarıyla bug değil. Level arttıkça yakalaması çok zor olmaya başlıyor. Greatball berry falan kullanıp ratata yakalayamıyordu herifin biri. Faso olayı da pokemon yaptırıyo sanırım cp si arttıkça.

peki hiç denemesek mi 3-4 top attıktan sonra? Allahsız her topu falsoyla gönderdi. poke topu kalmadı amk. iş yerinin orada da hiç yok stop, 1 tane var. anca öğle yemeğinde alıcam.
Sosyal ağlarda paylaş

Marka değerinin sana bana bi ifadesi olmaz belki ama gameplay sade tutulup içerik düzenlenir ve optimize edilirse mobil oyun oynayan sünya genelindeki plebler asla vazgeçmezler.
Oyun kültürüne aşina olmayanlar şöyle olsaydı böyle olsaydı demeden bağımlısı olmuşlar etrafımda. İçerik güncellendikçe de ciddi bir oyuncu düşümü olacağını sanmıyorum.

Clash of clans için de ilk zamanlar aynısını söyleyenler vardı. Kim uğraşır onla, hiç bi anlamı yok vesair binlerce sebep saydılar ama son 4 senedir kadığ kavuruyor.

Gaming konusundaki tecrübelerimizi herkesi bizim gibi düşünerek yorumladığımızda hataya düşüyoruz.
Ben senin kadar karamsar bakmıyorum açıkcası.

Kaldı ki app storeda binlerce kaliteli oyun varken aynı türdeki çok daha dandik oyunlar bile marka değerlerinden dolayı zirvedeler.
Sosyal ağlarda paylaş

serverlar gidip gidip geliyor ondan oluyor oyle garip seyler, o yuzden icerikten once pil ve server problemlerini cozmeleri mantikli kisa donemde. icerik kolay zaten hazir pokemon dunyasi, birde ingress var, bunlarin obur oyunu ornek, sirf ordan c/p yapsalar bile yeter featurelari.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...