Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Adblock performans kısaylaması

GERGE

Öne çıkan mesajlar

• Genel Yönetici
https://www.raymond.cc/blog/10-ad-blocking-extensions-tested-for-best-performance/view-all/

AdGuard benim kullandigim Safari ile en iyi calisan oldugundan. uBlock destegini kesti Safari'den, yeni El Capitan Safari'de sorunlar cikartiyor eski surum.

Onemli olan yukleme suresi ve CPU kullanimi, ram kac kisinin umrunda artik bilmiyorum.

Chrome uzerinden bakildiginda en hizli yukleme sureleri uBlock'da, otekiler ayni ve ortalama yarim saniye daha yavas. Acilan filtrelere gore degisir tabii. Varsayilan ayarlarla test ve uBlock digerlerinden daha az filtre yukluyor ilk yuklendiginde.

Islemci kullanimi olarak uBlock yine. Otekiler bir eklenti disinda yine birbirlerine benzer. AdBlock Plus %32 islemci kullanimi gormus. Duz AdBlock ile AdBlock Pro diye bir sey de %10'un ustune cikmis. Yine uBlock'un dusuk olmasi az filtre kullanmasindan diyorum ben ama. Islemci eski bir Core Duo ama, farki daha iyi gosterir eskiliginden.

Ram kullanimi olarak uBlock ve AdGuard ayni.

Farkli siteler uzerinden test yapmislar, genel olarak en performansli uBlock, ardindan AdGuard geliyor. Ama uBlock'a AdGuard uzerindeki tum filtreleri acinca benzer oluyormus baska bir yerde okuduguma gore.

Tavsiyem uBlock Origins sonucta. Safari kullaniyorsaniz ama AdGuard. Otekileri kullanmaya pek gerek yok gibi gorunuyor.

Bu arada bazi reklamlari goster seyinin performansi epey dusurdugunu de bulmuslar.
Sosyal ağlarda paylaş

ne yükleniyorsunuz gerge'ye ya, adam bilgilendirici başlık açmış işte.

ben adblock plus kullanıyorum ama performans bakımından bir sıkıntı yaşamadım hani, herşeyi de kapatıyor. kapatamadığı birşey çıkıp onun cpu yemesindense bu yesin yiyorsa da.

yiyor ama çalışıyor!
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...