Jump to content

Sypro

=o=
 • Mesaj sayısı

  2.076
 • Üyelik tarihi

 • Son ziyareti

Sypro hakkında

 • Rütbe
  Sypro
 1. Sypro

  kendi bulutumu yapmak

  ava giderken avlanmak. de ve da ayrı olacak der ve kaçarım.
 2. Sypro

  Kullandiginiz UI tester'lar (Web Browser Icin)

  http://codecept.io/ kullanıyorum olabildiğince.
 3. Sypro

  Miras meseleleri

  4 kişiden 1'i diğerine devretmiş zaten, o yüzden şu an vefat etmiş olmasının bi önemi olmaması gerek. Diğer iki kişiden birisi hayatta, diğeri vefat etti ama tek varisi hayatta. Dolayısıyla tapuda adı geçen kişiler öyle ya da böyle hayatta ama işte adı geçmeyen 10+ kişi ne kadar arıza olur orası biraz kafaları karıştırıyor. Zamanında, anne ve baba ölmeden önce bi arsayı kızlara bi arsayı erkeklere paylaştırmış, o yüzden tapuda 4 kişinin adı var. Tabi yıllar içinde bir sürü ölüm olduğu için mirasçının mirasçısı derken şu an toplamda 15 mirasçı gözüküyor işte.
 4. Sypro

  Miras meseleleri

  Vay arkadaş, neler olmuş da kaçırmışız. Yeni okudum o tarafa yazılanları, akıl almaz hikayeler paylaşılmış cidden. Yine de yukardaki soruya bi cevap bulabilmiş değilim, 2016 yılı veraset ve intikal vergi miktarları dışında.
 5. Sypro

  Miras meseleleri

  Selam, Garip bir durumun içindeyiz şu an, belki konu hakkında bilgisi olan birileri vardır diye önce buraya yazmak istedim. Bi taşınmaz var aile içinde satılması planlanan. Miras bırakan, 4 kişiye bırakmış zamanında, bundan 40 yıl önce de 4 kişiden birisi diğerine kendi hakkını satmış. Tapunun açıklama kısmında da bu belirtilmiş, şu zamanda şu kişi şu kişiye hakkını devretmiştir diye. Şimdi, 1/4'e sahip diğer iki kişi de 1/2'lik hakka sahip olan kişiye satış yapmak istiyor. Tapu ve kadastro istediği için veraset ilamı çıkartıldı, tabi zaman içinde bir sürü ölüm olduğu için 15 tane mirasçı görünüyor son durumda. Soru şu: tapu bu 15 kişi için veraset ve intikal beyannamesi doldurulmasını talep edecek mi yoksa zaten tapuda kimlere ait olduğu yazıyor diye sadece 4 kişi üzerinden mi işlemi yapacak? Biraz garip ve konuya hâkimiyet gerektiren bir soru, farkındayım; fakat taşınmaz başka şehirde, imzaları atacak kişiler başka şehirlerde, ona göre bi plan program yapmak gerekecek. Şimdiden teşekkürler.
 6. Sypro

  PHP/JS developer

  Donanımhaber ölücüsü müsün olm? Saati 15 lira nedir? :) (örnek olduğunu biliyorum, vurmaya kalkacak olan varsa peşinen söylemiş olayım)
 7. Sypro

  HipChat

  CRC check'i nasi yapiyosunuz peki? Girsene lan Slack'e, duduk. Mention'liyorum ona da gelmiyosun. abi evet ya, niye girmiyorum ben de anlamadım. pazartesi sabahı ilk iş slack açayım. o vakit ping atarım ^_^
 8. Sypro

  HipChat

  Denedik, sıkıldık, bıraktık. Slack daha etkili ve daha çok entegrasyon barındırıyordu, sonra onu da bıraktık. Dumanla haberleşiyoruz artık.
 9. Sypro

  VPS ve ötesi

  Selam, Ufak tefek bi ton şeyi tuttuğum bi VPS (ubuntu) var elimde DigitalOcean'dan. Bunu biraz daha genişletip, Jenkins ve Let's Encrypt falan da çakayım yanına diyorum. Genel anlamda sorunlu olan kısım, her şey Node.js üzerinde koşarken reverse proxy için nginx kullanıyor olmak. Böyle olunca elli tane config'le boğuşmak zorunda kalıyorum. Bi de işin içinde ssl falan girince iyice çekilmez oluyor açıkçası. Şöyle hem CI meselesini hem de bu ufak tefek şeyleri kontrol etmeyi çözecek bi setup var mı denenmiş ve memnun kalınmış olan? Not: Repository'ler GitHub üzerinde şu an, onları taşımayı düşünmüyorum. Not: Ajenti diye bir şey denedim bu config'leri yönetmek için, kullandıkları icon hoşuma gitmediği için fork'layıp, değiştirip, PR açmak zorunda kaldım. Genel olarak güzel gözükse de her şeyi kendi üzerinden yapmaya çalıştığı için izinlerde sıkıntı yaşattı bi süre sonra, bıraktım. Bu ayarda bir öneri varsa ona da hayır demem.
 10. Sypro

  web tasarım işinde uzmanlaşmak ve bu yoldan para kazanmak

  keşke neyi bilip neyi bilmediğini daha açık şekilde yazsaydın. ona göre şuraya yönel ya da bunu öğren diyebilirdi insanlar. "html kodlarıyla vakit öldürmek" 2016 yılı için çok bir anlam ifade etmiyor zira. pro tip: hobi olarak yapmaya devam et.
 11. Sypro

  Uydunet Konusu

  Benzer bi durum (bilmiyorum daha önce buraya yazdım mı) bende de var. Evdeki modeme iki telefon (iphone ve android), tablet (ipad), üç laptop (1 mac, 2 win) ve duruma göre misafirlerin cihazlar bağlı. Arka odalara yetmediği için gidip bi tane de Tp-Link TL-WA850RE 300 Mbps Kablosuz Range Extender aldık. Evin neresinde olursak olalım, tamamen düzensiz aralıklarla kopmalar yaşıyoruz. Modemde her şey güllük gülistanlık gözüküyor ama kullanılan cihazda bağlantı gözükmesine rağmen hiçbir hareket olmuyor. En hızlı çözüm wifi off/on yapıp tekrar bağlanmasını sağlamak oluyor ama atıyorum bir şey izlerken 3-4 kere kopmaya başlayınca dolar artmış falan demedem mac'i fırlatasım geliyor. Uydunet'le uzun süren tartışmalarımız sonucunda modem'i servise gönderdik. O arada 1 ay boyunca geçici modem temin ettiler. Bu sorunların hiçbirini yaşamadık. Arada dalgalanmadı desem yalan söylemiş olurum ama kendisi toparladı ve off/on gibi bir şeye gerek kalmadan kaldığı yerden devam edebildi. Sonra eski modem geri geldi ve sorunlar tekrar başladı. Getirdiklerinde bi de "wireliess kartında sorun olduğu tespit edildi ve düzeltildi" dediler. Şimdi modemi komple değiştirmeleri için uğraşıyorum ama yanaşmıyorlar. Yenisini iteleme derdinleler. Bakalım neler olacak.
 12. Sypro

  GTX 970

  Selam, Az önce bir arkadaşım sordu, kendi çapımda cevaplamaya çalıştım ama 8-10 senedir desktop kullanmadığımdan beni çok aşan konular. Kısacası, MSI almak istiyor, önceki kartları ASUS. GTX 970 için; performans, idle ve yük altındaki ses, servis konular gibi şeyler ve varsa kendi tecrübelerinizi öğrenmek istiyorum. "Şunu alma bunu al" ya da "üzerine bu kadar koysan şunu alırsın" gibi değil de -atıyorum- "MSI 35 dB, ASUS 37 dB" ya da "ASUS servisi daha yaygın" falan gibi şeyler olursa işe yarar. Tişikkirlir.
 13. Sypro

  mac'te kenar cubugunda klasorler gozukmuyor

  +1. gerçi böyle diyince +1'le de bir şey yapılıyormuş gibi oldu ama neyse. bi screenshot koyuyorum, yukarda açık 60 tane tab. gören önce onu soruyor.
 14. Sypro

  website crawler

  http://galeri7.uludagsozluk.com/245/savas-mi-istiyorsun-kamon_467784.jpg
 15. Sypro

  Web sitesi projesi hakkında öneri

  ve bir arada gitmedi.

Yasal Duyuru

5651 sayılı kanun kapsamında, Paticik.com, işbu sayfadaki mesajların ve içeriğin Yer Sağlayıcısıdır. Yayınlanan içeriklerden doğabilecek her türlü sorumluluk içeriği üreten kullanıcıya aittir. Şikayet ve talepleriniz için buraya tıklayıp bize ulaşabilirsiniz. Alternatif olarak [email protected] e-posta adresinden bize ulaşabilirsiniz.

×
×
 • Yeni Oluştur...