Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Stellaris

Norak

Öne çıkan mesajlar

dedicated tuto ilk defa yok 10 yıldır filan, oyuna başlarken yardım edeyim mi diye sorup her pencereyi filan açıklıyor, bazı görevler veriyor ilerledikçe anlatarak. ama görevleri kovalamak yerine kafama göre hareket etmek daha faydalı oldu.

devamlı tooltip okuyacaksın yani başka şekilde girdisi çıktısı öğrenilecek bir oyun değil. paradox oyunu yani.
Sosyal ağlarda paylaş

galaksinin üçte biri vassal ama bilerek bitirmiyorum tech ve endgame crisis event'leri göreyim diye. şu yol haritalarında yazdıkları şekilde biraz daha yamalanırsa gelmiş geçmiş en iyi oyunu olur türün.

bu arada fallen empire planet'ları efsane güçlü, tek planet 400 energy veriyor lol. yenip fethedebileceğiniz noktaya geldiğiniz zaman alın yani. xenophobe oturanları purgeledim mis gibi oldu.

hareketli portreler süper ama, her oyunlarına lazım. çok başarılı.

bu arada research grantların hepsini aynı anda kullanın, %10 all research almış oluyorsunuz. biri diğerini engellemiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Multi oynmaktan single oyunda ilerleyemiyorum :), single oynarken en son 13K lık ordum ile düşmanın 9 k lık ordusuna saldırdım, combat ekranında Yeşil çizgi %75 civarı ama savaşı kaybettim. Ordu corvet ve destroyerden oluşuyordu ama destroyere evasion bonusu corvet ile aynı olsun diye defans computer yükledim bunu yapınca destroyerler hat tuttu ama corvetler saldırdı.

Böyle olunca full güç saldıramadım corvetler eridi. Adamında bs leri defans computer yüklü olduğu için onun kalan BS ler bir hatta durdu benim destoyeler bir hatta durdu kaldı, birbirlerine ateşde edemiyorlar. Ordum halen combatta olduğu için ilerleyemiyorum emergency FTL de çalışmıyor, düşmada birşey yapmıyor sistemde kaldık öyle bug gibi birşey var galiba.
Sosyal ağlarda paylaş

yalnız paradox'a yakıştıramadım armor'a diminishing returns koyarken evasion'a koymamayı ve cap de koymamayı. game design 101'de sınıfta kalmışlar direkt, acil 1.1 yamasında düzeltirler inşallah. %80-90 evasion'la combat log'lar paso.

bir de silahlara baştan sona ayar çekmeleri lazım.
Sosyal ağlarda paylaş

ya o gözlemlediğim kadarıyla ihtiyacı var mı yok muyla alakalı. adamın silosu doluysa veya ihtiyacı yoksa sizin teklif ettiğinizi kabul etmiyor teklif iyi olsa bile. ayrıca trader personality'ler daha uyumlu ve hakkani genelde. başkasına götürün teklif. negatifte filan değilse +3-5 relation bile yetiyor ticaret için. illa birilerinden energy alabildim sıkıştığım zamanlarda -200 aylık filan bileyken.

artık bütün komşulara dalıp, vassal edip bitireceğim bu oyunu sanırım. 2395 oldu hala skynet uyanmadı teknolojisi 40-50 yıl önce açıldığı halde.
Sosyal ağlarda paylaş

ahah o işe girmeden önce iyice sağlamlaşmak lazım. ben fanatic militarist olduğum halde rival ilan etmedim güçlüleri.

naval fleet hard cap 1000 imiş, şimdi 930 size 164k (50-52-77-167) doomstack ile galaksinin en büyük ittifakını yokettim lol. dörde bölüyorum 41k'lık doomstack'leri ayrı ayrıyken bile 3-5 korvet hariç hasar veremediler ne var ne yoksa yolladıkları halde.

tachyon lance + matter disintegrator = gg

yalnız unbidden & fallen empire salvage ile alınan silahlar diğer herşeyi ağır eziyor ya, böyle a certain scientific railgun oynamak istedim ama bile bile kendimi nerflemek olacaktı. :(

evasion'a armor'a olduğu gibi ağır diminishing ve hard cap lazım. silahlardan da bilumum bypass %100 armor/shield olaylarının kalkması lazım. o bonus değerler taş çatlasa %30 filan olmalı.
Sosyal ağlarda paylaş

yönetim işlerini kolaylaştırmaları gerek ya ara yüzden. atıyorum planet'a "upgrade all" falan koymaları gerek. science shiplerde kendi kendine exploration olması gerek civ gibi. scienceları sit log açmadan automatize bir şekilde researchlere yönlendirebilmeliyiz. resource "station" lar aynı şekilde. çok itsy bitsy şeylerle vakit harcatıyor oyun.
Sosyal ağlarda paylaş

Ben 2340 gibi bulmuştum synth tech, endgame işte 2350 gibiydi benim için. 2400e yaklaşmışken yeni oyuna geçtim çünkü birden fazla crisis event aynı oyunda olmuyormuş sanırım.

Ama uyarayım synth olduklarında ya onlar unhappy oluyor hakları yokken ya matçı olmayan her pop %5 unhappiness alıyor haklarını verince.

Ai ülkeleri benden bayağı sonra buldu ama yakındır.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...