Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Stellaris

Norak

Öne çıkan mesajlar

http://www.ign.com/articles/2016/05/09/stellaris-review

İGN Review.

http://www.destructoid.com/review-stellaris-358688.phtml

http://www.pcworld.com/article/3067310/software/stellaris-review-etch-your-stories-across-the-stars-in-paradoxs-latest-grand-strategy-game.html
Sosyal ağlarda paylaş

Law said:

Paradox forumlarda üyeler, oyundaki tür, trait ,ethos ve government typları kullanarak space marines, zerg vb buildler yapmışlar.

· Orks (WH 40K): Militarist Fanatic, Collectivist; Military Dictatorship; Rapid Breeder, Repugnant, Strong; Mammalian

· Space Marines (WH 40K): Militarist, Xenophobe Fanatic; Despotic Empire; Slow Breeder, Strong, Quick Learner; Mammalian

· Protoss (SC): Militarist, Spiritualist, Collectivist; Divine Mandate; Enduring, Communal, Slow Breeder, Strong; Reptilian

· Dominion (SC): Militarist, Materialist, Individualist; Despotic Empire; Adaptive, Sedentary, Slow Learner, Industrious; Mammalian

· Zerg (SC): Collectivist Fanatic, Militarist; Military Dictatorship; Rapid Breeder, Repugnant, Adaptive; Arthropoid

· Vulcans (ST): Materialist Fanatic, Pacifist; Science Directorate; Intelligent, Non Adaptive, Enduring; Mammalian

· Advent (SOASE): Spiritualist, Collectivist Fanatic; Divine Mandate; Quick Learner, Communal, Resilient, Non Adaptive; Mammalian

· Trader Emergency Coalition (SOASE): Materialist, Xenophobe, Individualist; Plutocratic Oligarchy; Natural Engineers, Industrious, Decadent; Mammalian

· Vasari (SOASE): Xenophobe Fanatic, Militarist; Despotic Empire; Slow Breeder, Intelligent, Repugnant, Resilient; Reptilian

· The Foundation (Foundation series): Materialist Fanatic, Pacifist; Science Directorate; Intelligent, Sedentary, Natural Sociologists; Mammalian

· Kerbals (KSP): Collectivist, Materialist, Xenophile; Despotic Hegemony; Rapid Breeder, Charismatic, Weak, Nomadic; Mammalian

· The Galactic Empire (SW): Militarist, Materialist, Xenophobe; Strong, Adaptive, Sedentary; Mammalian

· The Sith Empire (SWTOR): Militarist, Spiritualist, Xenophobe; Strong, Conformists, Repugnant; Mammalian

· Chiss Ascendancy (SWTOR): Materialist Fanatic, Militarist; Science Directorate; Strong, Slow Breeder, Intelligent; Mammalian

· The Old Republic (SW): Pacifist, Materialist, Xenophile; Adaptive, Charismatic, Slow Learner; Mammalian

· Necrons (WH 40K): Militarist, Xenophobe, Materialist; Military Dictatorship; Slow Breeder, Repugnant, Very Strong; Mammalian

· Chaos Legion (WH 40K): Militarist, Xenophobe, Collectivist; Military Dictatorship; Slow Breeder, Repugnant, Very Strong; Mammalian

· Imperial Guard (WH 40K): Militarist, Xenophobe, Collectivist; Despotic Empire; Fast Breeder, Resilient, Natural Engineers, Non Adaptive; Mammalian

· The Borg (ST): Materialist, Collectivist Fanatic; Military Republic; Strong, Adaptive, Repugnant, Sedentary; Mammalian

şu çok güzelmiş. insanın oyunu oynayası geliyor sırf şunları yapmak için.
Sosyal ağlarda paylaş

3 saatte normal hızda herşeyi okuyarak ancak 2215 e geldim (2200 başlangıç) bıraksalar sabaha kadar oynicam :) o derece sardı. Bakalım mid ve late game nasıl olacak.

Science ship olayı çok eğlenceli o mekanik üzerine iyice eğilmeleri lazım DLC ile.
Sosyal ağlarda paylaş

Multi attık arkadaşla 17 tane AI ekledik, 3 saat oynadık en ufak bir takılma, bağlanma sorunu veya düşme olmadı gayet akıcı oynanıyor.

Oyunu save alıp çıktık ve tekrar kaldığımız yerden sorunsuzca bağlanıp devam ettik, single oynadığınız oyunu da host edebiliyorsunuz bağlanan kişi oyun kaldığı yerden bir AI yı seçip yerine devam edebiliyor.
Sosyal ağlarda paylaş

İki ırkı vassalım yaptım. Tam başka bir yere dalıyordum ki adamlar beş ırk birleşip federasyon kurdu. Adamların arkasında federasyon olunca kolay pes ettiremiyorsun. Birinin içini boşalttım. Ama pes ettiremeden federasyon orduları akmaya başladı. Ordular toparlanamadan ucundan ucundan yemek lazım ama uygarlığım populasyon purge'üne izin vermiyor /= Ucundan ucundan işgal ettiğim yerlere de yerleşmek istemiyorum ama bakalım düğüm nasıl çözülecek.
Sosyal ağlarda paylaş

Remus said:

Asıl sorun bug durumu nedir. Malum Paradox oyunu.

Bug'a rastlamadım. İllaki vardır bir şeyler ama göze çarpacak düzeyde yok. Kaldı ki Paradox'un eski oyunları çok buglı çıkıyordu ama CK2 ve EU4 temiz çıktılar.

Bana göre türünün en iyi örneği. Ufak tefek eksiklikler var; ticaret ve casusluk olmaması gibi. Ama onları da ileride ekleyeceklerini tahmin ediytorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Ortak yorum early game çok eğlenceli ama mid-game bayık şeklinde.

said:
But Stellaris also feels a bit thin, I think. It nails the early period, the sense of exploration and the rush of colonization. It also does a fairly decent job with revamping the later parts of the game, as slow-boiling stories come to a head and the galaxy is cast into crisis.

The middle is a bit too much “run-the-game-at-full-speed-for-a-while,” though.

said:
So there’s a strong beginning, but once you get five planets or so into a decent-sized empire….then it all goes wrong. In the transition from the early game to the mid-game, Stellaris grinds to a halt. The vast majority of my time playing was spent staring at the screen, waiting for something, anything interesting to happen. It usually didn’t. And campaigns can last for dozens of hours.

Bunu da bi alasım var ama civin bile multisi mikro beklemekten bayabilirken bu iyice öldürür heralde ya lel
Sosyal ağlarda paylaş

Cuce said:

ck2 baya sorunlu cıktı ya, benmı yanlsı hatırlıyorum?

hatta iyice pekistirende oydu paradox cıkıp "bundan sorna daha dikkali olcaz bu reputationımızı kırıcaz" gibi bişi demişti

Yanlış hatırlıyorsun. Victoria 2 ve Hearts of Iron 3 çok buglılardı ama CK2 sorunsuz çalışıyordu.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...