Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Stellaris

Norak

Öne çıkan mesajlar

moğollar, pardon, unbidden benim ülkeye portal açtı tam şu an "ne yapsam savaş mı açsam" diye düşünürken ahah. my body is not ready.

17k'lık filoları akıtıyorlar ayyy lmao

"the galaxy is dark and full of terrors" diye alliance teklifi geldi hemen işgal portalının dibindeki diğer adamdan lol. GRAND AXIS kurduk, commonwealth of man zaten uzay nazileriydi, tam oldu ahah.

gelen tipler zaten tam ASSUMING DIRECT CONTROL.
Sosyal ağlarda paylaş

çoooook sorunlu fleet ai path-finding. 100k doomstack'te 30 battleship ışık yılı öteden seyrediyor kıpırdamadan savaşı önde korvetler ölürken. kaç kere filo stuck oldu belli değil. yamayla acil düzelmesi lazım.

savaşa girene kadar mükemmel formasyon, savaş başladı mı oturup seyrediyor capital ship'ler. ancak düşmanın warplanacağı alanda önceden tutarsam o zaman bütün doomstack ateş ediyor sadece. üzerlerine saldırtırsam illa güneşin etrafında filan takılıp kalıyorlar.
Sosyal ağlarda paylaş

Sam said:

10 yıl filan sürdü ama gelen filoları tek tek temizleyip, survey'le kendi silahlarını kendilerine karşı kullanıp sonra da portallarını patlattım.
https://redguinness.files.wordpress.com/2013/02/femshep.jpg
shepard'ın öcünü aldık.

birkaç gündür oynayamıyorum ama sırf meraktan takip ediyorum ben ne kadar büyüyebilecekler diye
ai adamlara karşı savaşamıyor belli, birer birer düşüyorlar asdf

edit: End game için böyle olayları artırmaları çeşitlendirmeleri lazım ya. Umarım güzel modlar gelir, oyunun potansiyeli çok yüksek bence.
Sosyal ağlarda paylaş

imkansız ya yapay zekanın başetmesi, ben de intihar saldırısı deneyip yokoldum 30k vs 20x5 ile kuşattılar. sonra savunmaya geçtim. 30k stackime 20k tek tek yolladılar neyse ki. böyle 6-7 stack yokedip sonra daldım portala, tek stack koruyordu.

şöyle söyleyeyim bende 30k varken bir tek ai hariç hepsine pathetic diyordu. dahası yapay zeka tehditin farkında değil, dibimizde unbidden varken paso komşumuza savaş açmak istiyordu beyinsiz.

şimdi de 110k yapıp (ancak equivalent dedi) fallen empire'a daldım, toptan dalmayarak hata etti. 5-6 kere koşu yoluma çıktı 25k'lık tek tek erittim öyle sistemin girişinde. toptan birleşip dalsa yenebilirdi halbuki.

bu arada unbidden salvagedan oyunun en iyi silahı çıkıyor, kaçırmayın fyi.

şimdi başkent hariç fallen empire'ın 4 gezegenini birden aldım, İNANILMAZ ileride binaları ama hepsi outraged, birşey üretmiyorlar lol. bakalım nasıl idare edeceğim onları.

yalnız bu gezegenleri aldığım gün oyunun BÜTÜN ai devletleri müttefiğim hariç, -500 ila -700 filan opinion aldı threat modifier'dan. ben vs galaksi mi yaşanacak bakalım lol. geç kaldılar ama artık.
Sosyal ağlarda paylaş

İlk oyunumda bir tane federasyonla savaşıyordum. Sonra onları bırakıp başka tek bir ırka dalınca "sen galaksi için tehlikelisin" deyip birleşip dalmışlardı. İkinci oyunda unbidden işleri bozdu. Yine milleti işgal edip duruyordum ama bir anda unbidden çıkınca bütün galaksiyle olan ilişkim +200 pozitif puan aldı threat modifierdan. Şimdi onun ekmeğini yiyip yine random federasyonlara dalıyorum. Bir tane vassalı kendi imparatorluğuma erittim. Üç vassalım daha var. Ve federasyonun bir ırkını vassal yapmak için savaş açtım. İki üç vassaldan sonra yanına gelen gemilerle savaş kaybetmek imkansız gibi. Ancak arkadan dolanıp bir yerleri havaya uçurabilirler.
Sosyal ağlarda paylaş

Corvette şu an OP gibi, evasiona bonusları var, birde defens computer yükersen ordan evasion geliyor, ayrıca evasion li bir amiral koyuyorsun başlarına.

Silah olarak energy weapons ve point defans yüklüyoruz missile karşı (missileda evasion çalışmıyor hiti %100) sonra spam yapıp akıyoruz.

Devlerde corvetin şu oP olduğunu belirttiler forumda, 1.1 ve sonrası düzeltecekler gibi. Yapılması gereken small weaponların büyük gemilere karşı verdiği dmg lara penaltı alması.

Large ve medium weoaplar corvette karşı penaltı alıyor ıskalama ihitmalleri yüksek bir corvetin evasion ı var vs ordan corvet
yürüyor.

Sonraki patch içeriği
"CLARKE" HIGHLIGHTS
Fixes to the Ethic Divergence and Convergence issues. Currently, Pops tend to get more and more neutral (they lose Ethics, but rarely gain new ones.)
The End of Combat Summary. This screen looks bad and also doesn’t tell you what you need to know in order to revise your ship designs, etc.
Sector Management GUI: There are many issues with this, and we will try to get most of them fixed.
Diplomacy GUI issues. This includes the Diplomatic Pop-Ups when other empires contact you, but also more and better looking Notifications, and more informative tooltips on wars, etc.
AI improvements: Notably the Sector AI, but also plenty of other things. This kind of work is never "finished"...
Myriads of bug fixes and smaller GUI improvements.
Late game crises bugs. There were some nasty bugs in there, blocking certain subplots and various surprising developments.
EDIT: Remaining Performance Issues. We know about them; they might even be hotfixed before Clarke.
EDIT: Corvettes are too good.
Sosyal ağlarda paylaş

valla sadece korvetler ve destler düşmanın üzerine sürüp ateş ediyor, battleship filan menzile girip ateşe başlaması çok geç başladığı için vuramıyorlar.

bir de silahların dps hep kapladığı slota doğrudan orantılı olarak katlanıyor. 4 small = 1 large yani. öyle olmaması lazım, tek fark menzil. o max menzilde geçmiyor combat hoi4 naval combat gibi.

en sonunda dellenip tachyon lance (fallen empire'dan düştü) taktım büyük gemilere uzaktan vursunlar diye, bir de onu deneyeceğim bakalım. acayip enerji yiyor ama, matter disintegrator yarı enerjide aynı dps. ama menzili %33 daha kısa.
Sosyal ağlarda paylaş

fallen empire lar cok fena ya. bir tanesine bulastim da az once. tum fleetlerimin yarisini boyle aninda oyuverdiler. sadece 1 ring world occupy edebildim. ama bu gidisle onu bile elde tutamayacagim. dalmamak lazimmis bunlara.

hayir 2 vassalim var, askeri gucumun yarisi yokoldu, huylanmalar baslayabilir.
Sosyal ağlarda paylaş

hoi'den ziyade paradox'un diğer oyunlarından sistemlerin karmaları var. pop sistemi lite vicky, uzay savaşı hoi, yer savaşı eu, diplomasi eu, ekonomi eu, politika hoi, char sistemi ck'den.

civ gibi olan galactic civilizations serisi 4x alanında. uzayda geçen civ o tam olarak.

yalnız oyun gördüğüm en acımasız paradox oyunu, ironman oynarsanız ve uzay mongolları siz hazır değilken yanınızda çıkarsa veya kazara fallen empire ile papaz olursanız direkt gg lol. ck'deki gibi "benim olduğum yerden gelmezler np" da denemiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Sam said:

hoi'den ziyade paradox'un diğer oyunlarından sistemlerin karmaları var. pop sistemi lite vicky, uzay savaşı hoi, yer savaşı eu, diplomasi eu, ekonomi eu, politika hoi, char sistemi ck'den.

civ gibi olan galactic civilizations serisi 4x alanında. uzayda geçen civ o tam olarak.

yalnız oyun gördüğüm en acımasız paradox oyunu, ironman oynarsanız ve uzay mongolları siz hazır değilken yanınızda çıkarsa veya kazara fallen empire ile papaz olursanız direkt gg lol. ck'deki gibi "benim olduğum yerden gelmezler np" da denemiyor.

hoi oynarken menülerde kaybolmuştum, sonraki adımın ne olması gerektiğine karar veremiyordum resmen... aynı durum bunda da geçerli mi? tuto falan var mı açıklayıcı?
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...