Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Re: BBL 2015-2016

sefacaNBA

Öne çıkan mesajlar

- Provokasyon yaptılar, ayrana tükürük dediler.
- Fenerbahçe yapsa Cuma anca toplanırlardı biz yapınca bugün toplandılar.
- Dört anonsu biz iki sayıyoruz, orada da üç anons gerekiyordu bildikleri için bir ile geçiştirdiler.
- Tahkim'e gidersek düşse düşse bir maça düşsün diye iki maç verdiler.
- Küstük oynamıyoruz.
- Tişört bastık, el atın da şu cezayı ödeyelim.

Benden senaryo böyle. Gece/yarın eğlence var.
Sosyal ağlarda paylaş

Basketbolun da icine etti bizimkiler. Nefret ediyorum su seyircilerden.

Ancak her zaman dedigim gibi balik bastan kokar.

Son 15 yildir su GS-FB nefretini korukleyen Aziz Yildirim, Mahmut Uslu gibi adamlar hic degismediler.

Bizimkiler yine degisiyorlar, sacma sapan fanatikce aciklama yapanlar uzun sureli kalici olmuyor.

Ne zaman FB baskani GS baskani birbirlerini tebrik etmeye baslar, gerilimi azaltacak yonde hareketlerde bulunur, o zaman bu is duzelir.

Her firsatta her basarisizlikta alakali alakasiz GS'ye karsi sacma sapan aciklamalar yapan bir ezeli rakip baskani olursa, piramidin altina indiginde zaten kapasitesi eksilerde olan holigan taraftarda kar topu etkisi yaratiyor.

Bu nefretin yukaridan cozulmesi lazim.

GS baskani her gun FB ye sallarsa gorurum o Ulker Arena'yi da. O yuzden teshisi dogru yapmak lazim. Hicbir taraftar grubu - adi ustunde birbirinden farkli degil bikmadiniz biz sizden iyiyiz ayaklarini.
Ha bizimkilerin bu sacma sapan (olmayan) elitligi ayri mevzu zaten onlarca defa yazmisimdir. Dalga gecilebilir. Rastgele toplumda her kesimden adamin taraftari oldugu klupte ne elitligi.

Elitlik olacaksa bastakilerde olacak ki digerleri ornek alsin.
Sosyal ağlarda paylaş

İnsan evladı gibi seyirci olsa her türlü yeneriz de Abdi İpekçi'deki seri zaten bu holiganlıklarla bu günlere gelmiş bir seri. "Ulan yenilirken bunlara maruz kalıyoruz, kazansak nasıl çıkacağız buradan, siktir edin 3-2 olsun bizim olsun" moduna giriyor oyuncular.

Onu da geçtim, hadi çıktık seyircili oynadık, bir sonraki maçta gaza gelip maçı tatil ettirelim finali GS'ye ikram edelim, ya da en azından Efes'e bütün maçları seyircisiz oynayacak hale gelelim diye büyük kepazelik çıkacaktı dördüncü maçta. Şimdi yok bunlar. Bu planları yatan GS de muhtemelen yine maça çıkmamacılık oynayacaktır diyeceğim ama Dursun Şarküteri'de o kadar bile vizyon olmayabilir. Bekleyip göreceğiz.

Yarın tehditler başlar şimdi iki sene önceki gibi, "ya tarafsız saha ya af ya da çıkmıyoruz" diye.

Sotto said:

Ne zaman FB baskani GS baskani birbirlerini tebrik etmeye baslar, gerilimi azaltacak yonde hareketlerde bulunur, o zaman bu is duzelir.

Özhan Canaydın bunu yaptığında da neredeyse sınırdışı ediyordu holigan kitle. Bizim ülkemize böyle şeyler fazla. Hangi konuda bölünmüş, saygısız, hoşgörüsüz, ırkçı, etnikçi vb. değiliz ki sporda olalım. Milli Takım'ı bile oyunculara ve teknik direktöre göre destekleyip yeren bir millet(!) olduk.
Sosyal ağlarda paylaş

Ozhan Canaydin gibi bir adamin linc edilme sebebi karsidakinden dolayi.

Sen tebrik ediyorsun karsidaki sana ayni sekilde davranmiyor enayi misin diye insanlar tepki gosteriyor. Dogru mu degil tabi.

Bugun Aziz yerine X kisi gelir, oturur tebrik ederler birbirlerini kimse kimseyi lince kalkisamaz.

Bu is hakikaten boyle. Ben su nefretin sorumlusu olarak basta Aziz ve Mahmut olmak uzere yoneticileri sucluyorum.

Ama dedigim gibi su denklemde resmen constant olan ve her zaman her yerde rakibine nefret kusan bir Aziz Yildirim oldugu surece o kufurler bitmez.

Seyirci hakli mi elbette degil. Rezilligi savunacak halim yok. Ama birseylerin degismesini alt tabakadan beklemek anlamsiz oluyor. Yani bugun Aziz'in GS versiyonu olsa Ulker Arena da o kufurlerin olmayacagini dusunmuyorum. En az bunun kadar kotu olurdu cunku taban olarak bir farki yok zaten.
Sosyal ağlarda paylaş

Esnaf said:

bana tükürük değil gibi geldi ama 2 maç ceza normal.

fenerlilerde kazansaydı bu kadar sevinmezdi yanlız bi bayram havası oluştu resmen sosyal medya ve burada safjkhafs

niye bayram havası olsun

seri 2-2 olsa bile ülker arenadan çıkma şansları zaten yoktu

her sene aynı pislik bunun cezasız kalmaması lazımdı sadece

ha cezalar gene yanlış bence , olaylar Fenerbahçe maçında çıktıysa sonraki ilk 2 maçta değil Fenerbahçe ile oynanacak 2 maçta ceza almaları gerekir tüm sporlarda bu böyle olmalı bence.

benim maçımda pislik yapmışlar banane sonraki iki maçtan benim maçımda çekecek cezayı.
Sosyal ağlarda paylaş

Çözümü çok basit sende amerika gibi polise yetki verirsen kuralları koyarsan hadi göreyim bakayım bi kişi bi kişiye böyle hareketlerde bulunabiliyormu.Bizde öyle birşey yok hakemi döven halk kahramanı oluyor şehirde.Amerikada kendin alkolle maçlara girebiliyorsun kendimden biliyorum ama ingilteredede serbest olması lazım.Eee ordada olay yok bi kişi atlayabiliyomu.Çünkü korkuyorlar it gibi polisten kurallardan bizim burası tayyeapin çiftliği olduğu için bir bok gelişmez forumda millet birbirini yer.
Sosyal ağlarda paylaş

Valla benim sevincim maçın seyircisiz oynanmasına değil. Seyircili oynansa %50, son maça kalsa %95 bizdeydi zaten seri.

Birincisi oyuncularımızın canı ve Efes'le büyük ihtimal oynayacağımız finalin akibeti güvende şu anda, 70% falan o. İkincisi ise şu maçta bile bir özür dilemeye tenezzül etmeyen Galatasaray yönetimi ve taraftarı bu kararla küplere binecek, 30% da o.

Galatasaray taraftarı içine edene kadar serinin en keyifli maçı da bu üçüncü maçtı bu arada, ama işte basketbol izlemeye değil maçı "garantilemeye" odaklı holiganlar devreye girince sonuç bu oldu.

Dört anons yapılmış, hakemler ve takımlar 15-20 dakika içerde kalmışken parkeye geri dönülüp salon bile boşaltılmadan maça devam etmek gibi bir uygulama baya absürt bu arada, yani serinin dördüncü maça taşındığına bile şükretmeli aslında Galatasaray. Az da olsa yine bir şans doğdu.
Sosyal ağlarda paylaş

Muz sallayan adamı cıkıp savunduktan sonra hic bir sey icin ozur bekleme hakkınız kalmadı. Daha 5 gun once kupa macından sonra baskanınız cıkıp atıp tuttu sonra yine basket macından sonra sacma sapan acıklamalar yapıldı. Biz gulduk gectik de millet gulup gecmiyor iste boyle olaylar cıkartıyorlar. Hic taraftarın yaptıgı isi de savunacak degilim sacmalık ama sütten cıkmıs ak kasık gibi davranmanın bir alemi de yok fenerbahce tarafı icin. Suan boyle olaylar oluyorsa tek sebebi aziz yıldırımdır. Aziz i tablodan cıkarın ondan sonra tekrar konusalım.
Sosyal ağlarda paylaş

applev0dka said:

Riverwind said:

Ha bizim stadimiz niye opmuyor diyen fenerliler icinde hele bi galatasaray 2. Maci kazansin son mactada fener geride olsun gorelim bakalim oluyor mu olmuyor mu :)

bu macta gs ondeyken oldu.
gereksiz yere kötü bir şeyi mesrulastirmaya calismayin

gs taraftarının zaten rezil olduğunu söylemiştim önceki sayfalarda. Olay meşrulaştırmak değil, fenerliler sütten çıkmış ak kaşık gibi davranıyolar halbuki ikisi de aynı bokun laciverti

öm gönderdim yanlışlıkla :)
Sosyal ağlarda paylaş

tüm taraftar birbirinin aynısı, ülke insanının ortalaması her 3 takımın tribünlerine de eşit yansıyor işte.

dönem dönem her tribün biz elitiz diye geçiniyor sonra saçma hareketler yapıyor.

belli başlı taraftar gruplarının bir duruşu, bir çizgisi olabilir ama tribün geneli öyle değil işte o yüzden kimse sütten çıkmış ak kaşık değil.

iş yönetimlerde bitiyor, ağzından cıkana dikkat edip, gerçekten samimi olarak olay çıkartan tayfayı uzaklaştırabilirsin, ama yok bilet vereyim, yok göz yumayım da seçim zamanı işimi yararlar kafasıyla gidersen en sonunda patlayan yönetim olarak sen ve takımın itibarı olur.

kötü bişey varsa kötüdür, geçmişte de siz böyle kötüydünüz demek olaya katkı sağlamak yerine çatışmayı büyütüyor.
daha önce Ataman'a yapılanları söyleyince gs olayı çözmüş mü oldu ?
canaydın ve seba gibi 2 tane başkan olacaktı şimdi taraftarı da mum gibi yapardı. gerçi onları da saf bulup tepelerine çıkıyor taraftar.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...