Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Re: BBL 2015-2016

sefacaNBA

Öne çıkan mesajlar

Bence, bu olaylar sayı çokluğunun getirdiği sıkıntı. Galatasaray UEFA kupasını kazanınca yeni nesilin büyük çoğunluğunu (okuduğum kadarıyla) kendi taraftarı yaptı. Kupadan sonra bile takım tutma zamanı gelen ufaklıkların UEFA kupası sahibini seçmesi çok süpriz olmaz, bu da Galatasarayı büyük oranda genç, pek olgun olmayan taraftar sahibi yapıyor. Genç taraftar sayısı fazla olunca, doğal olarak it kopuk sayısı da diğerlerine göre daha fazla. Tribünde de örneğin her on kişiden ikisi bu gruptansa, etrafındakiler tarafından susturulabilir, ama işte her on kişiden 5-6+'sı bu gruptansa tam tersi geri kalanları kendine uydurma ihtimali var.

Voleybolda da böyle, İstanbul Burhan Felek'de gittiğim maçlarda, maç öncesi ve maçta olay çıkartan, ana avrat küfür eden maçı tatil ettiren, ailesiyle, bayan grubuyla vs ile geren kendi taraftarını başka tribüne kaçıran tek taraftar grubu Galatasaray (evet, galatasaray ev sahibiyken de maçlara gidip bu grubun karşı tarafında sessiz sakin maçları izledim).

Çözümü yok, kim ne yazarsa yazsın, yöneticilerin pek umursadığı bir durum değil, hatta hoşlarına da gidiyorki düşmanlığı körüklüyorlar her daim (tüm klüpler dahil).
Sosyal ağlarda paylaş

Ben zaten diyorum futbol holiganlarıdır o diye. Galatasarayında fenerinde beşiktaşında kim olursa olsun farketmez eğer futbol holiganları gelirse böyle çirkin olaylar olur illa. Futbol taraftarı ne anlar basketboldan. Basketbol taraftarı olmak ile futbol taraftarı olmak arasında dağlar kadar fark var. GS-FB maçlarında taraftara bakıp galatasaray taraftarı kötü asla demem , hiç bir unsurda dedirtmez. Galatasaray-Royal Halı maçında ki taraftar ile bu taraftar bir değil , bu taraftar holigan embesil futbol taraftarı belli ki.

Bir kere dünya üzerinde hangi takımın taraftarı olursan ol , basketbolcuları sevmezsen sevme ama obradovicin önünde saygı eğilmiyorsan eğer , önünü falan iliklemiyosan zaten basketboldan anlamıyosundur. Obradovice ayran atacak kadar mal taraftar anca futbol taraftarı salaklığı olabilir. Azize eyv , topçusuna eyv ama Obra Reise el kaldırmak ancak bir embesilin yapacağı iştir.

Benim gs taraftarı muhabbetim ondan , bunlar futbol seven gs taraftarı mallık yapanlar , basketbol seveni böyle değil diyorum. Genelleme o yüzden yapılamaz diyorum. Fener maçında maçı izleyen taraftar ile Royal Halı maçını izleyen taraftar aynı değil diyorum , gerçek taraftar orda ortaya çıkıyor , al çayını izle öyle taraftar oluyor öyle maçlarda , fener maçında bütün tek basamaklı IQlu adamları alıp maça koyuyolar bu iğrençlikler oluyor.
Sosyal ağlarda paylaş

http://i.tmgrup.com.tr/tk/2014/06/18/1403042417346.jpg
http://nediyor.com/wp-content/uploads/twitter_images/2014/06/bqr74pjimaaudyy.jpg
http://www.turkiyegazetesi.com.tr/Resources/eiua2c5s.jpg
http://mdcdn.sporx.com/img/2014/06/13/ergin_atamana_madde_eb73e_800.jpg

Hele bir Efes maçı var ki, tam şenlik.

En kritik sorunumuz bu zaten. Karşı taraf hep tukaka biz süper temiziz mantığı. Hayır abicim, bugün ahlak satan F.Bahçe de kendi salonundaki maçlarda hiç de aşağı kalmıyor çirkeflik ve holiganlık konusunda. Al birini vur ötekisine.

Bence Fenerbahçe v Galatasaray basketbol maçları uzun yıllar boyunca seyircisiz oynanmalı. 2 taraf için de bu geçerli.
Sosyal ağlarda paylaş

Baggio said:

Galatasaray basketbol taraftarının ciddi bir kısmı futboldan devşirme, üstüne önemli maçlarda Abdi İpekçi'nin kombine satılan yerlerine ayrıca tek bilet bastırıp gayet apaçi holiganlara dağıtılıyor. Önemli maçlarda merdivenleri boş göremezsiniz zaten bu nedenle.

Ne TBF, ne GS bu konuda bir önlem almadığı için de basketbolda Galatasaray = futbolda Trabzonspor.

Galatasaray resmi sitesinden şu olaya dair geçiştirme, önemsizleştirme, üste çıkma, hatayı geçmiş hatayla meşrulaştırma vb. minvalinde bir demeç yayınlanması daha da büyük rezillik. "İkinci maçta daha beterini yapın koçlar" yazıp post etseler daha samimi olurmuş.

Mithat said:

Ya geçmişine bakalım diyorum çünkü genelleme yapılıyor.

Serinin ilk iki maçı Anadolu GFB sürüsünün 50-60 saniye küfürü ve Aziz'in oturduğu yerden sinirlenmesi gibi iki minor olayla geçilmişken 2008 sezonundan video koyan senin gibi adamlar olduğu sürece bu "kan davası" kafası bitmez işte. Bakalım seri 2-2 olursa ne rezillikler göreceğiz şimdi son maçta.

Gerçi belki noblesseler obligasyon gönderir de çıkmazsınız yine heh.

böyle la minörlü falan konuşunca sizin salondaki derbiler temizmiş gibi görünüyor heralde sdf.

kafasında polis şapkası ile polis koruması eşliğinde salondan tükürük yağmuru ile tünele kaçan ergin ataman çok eskilerde değil.

kulübünüzün sahibi de gidene kadar malesef bu olaylar böyle sürgider. seri başlamış, ipekçiye gidilecek. ama sizin meczup çıkıp futbolda finalde kaybetmiş diye ilk gördüğü mikrofona kendince galatasarayın yaptığı şikeleri anlatıp durursa 70 iq adamda ilk fenerbahce macına gidip (branş farketmez) kendince bişeyler yapar. ne güzel ömür boyu banlenecekti de paralel olayı patladı da yanladı yine yırttı.
Sosyal ağlarda paylaş

Bence yalnız anlaşılması gereken bu fb-gs maçları için böyle.

Yani fenerin mesela türk telekom maçında böyle bir olay olmuyor , neden? Çünkü futbol holiganı napsın o maçı. Gs-Daçka maçında olmuyor, neden? Çünkü futbol holiganı napsın o maçı.

Benim düşüncem , ister fenerli olsun ister galatasaraylı , eğer futbol holiganı basket maçına giderse , orada koruma daha zor olduğundan daha çok olay çıkıyor , futbol sahalarında çitler teller vs elli milyar koruma polis falan derken anca sahaya su atarsın , basket sahası öyle değil ki , 10 metre ötende maç oynanıyo , bi gaza gelmeye bakar bütün tribünün aşağı inmesi.

Onun sebebi basket seyircisi sakin ve bilerek izlediğinden hiç sahaya inme ihtiyacı duyacak holiganlıkta değil , gerek yok o kadar korumaya. Futbol seyircisi basket sahasına gelince böyle oluyor.

TL;DR : sorun fb veya gs değil , sorun basket vs futbol . Futbol holiganlarını alınca böyle olur her maç , hangi takım olursan ol , öyle gs kötü fb kötüsü bunun.
Sosyal ağlarda paylaş

Yok ben derdimi anlatamıyorum herhalde.

En günceli iki sene olmuş olayı koyup, işinize gelince 2008'e kadar uzanıp da SÖZ DÖ TÖMÖZ DÖĞÖLSÖNÖZ diyorsunuz. Siz bile bunu yaparsanız aptal/ayı/holigan gürüh adam bıçaklasa yeridir işte. Kan davası terimini bu yüzden kullandım.

Bu sene temiz bir seneydi. İlk 2 maçta da yerinden kalkıp küfür müfür etmeden bağıran başkan, biraz "gerizekalı" tezahüratı ve Anadolu GFB tayfasının üç beş küfürü dışında olay yaşanmadı. Sahaya bir şey atılmadı, saha kenarı taraftarlarımız maç esnasında rakip oyuncuların gözüne atkı sokmaya çalışmadı, Sinan Güler alkışlandı bile. Teknik faulü alması yaklaşık 45 saniye süren Ergin'e ve Göksenin'e tepki gösterildi, o kadar.

O kadarı da olmasın, herkes sinema gibi izlesin diyorsanız o zor. Fakat bu gelinen nokta düşmanca ortamımız için gayet aşamadır. Zamanla olacak düzelme olacaksa.

"Kazandınız, olay çıkmaz tabii" diyecekseniz de olayların Galatasaray öndeyken patladığını hatırlatırım. Tam bir Trabzonspor seviyesi.

Her fırsatta Aziz Yıldırım'ı ve politikalarını eleştiren, olgun-asil-duruş vb. spamleyen kulübün yönetimi diğer yandan Aziz Yıldırım olmak için adeta çaba sarf ediyor. Ben bunu anlamıyorum işte. Madem düzelmesini istiyorsunuz, madem çok asilsiniz duruşlusunuz, bir defa da siz öncülük edin ki biz utanalım. Herkes sözde temizlik istiyor ama herkes de ilk hamleyi yapmayı "eziklik" olarak görüyor. Bu kafayla bir şey düzelmez.

Futbol seyircisi konusuna zaten katılıyorum, her takım için geçerli, ama bu da en çok Galatasaray'da var. Hele ki önemli maçlarda salonun kapasitesinin aşıldığı, merdivenlerin dolduğu, futbol amigoları gibi leş leş tiplerin sırtını parkeye verip küfürlü tezahürat başlattığı gerçeğini herhalde kimse gözardı edemez.
Sosyal ağlarda paylaş

Ya salonunuzda Efes şampiyon olunca tekme tokat dövmediniz mi adamları sırf şampiyon oldular diye? Çok fazla biz böyle elitiz, muhabbetine girmeyelim. Ha o günden sonra Ülker Arena idi, Obra idi belli bir iyileşme var ve basketbol taraftarı olarak Fenerbahçe daha iyi durumda. Ama ülkeye uzaydan gelmiş gibi davranmanız çok komik.

Şundan daha rezil bir basketbol olayı yok ki ülkede?

[video]https://www.youtube.com/watch?v=PVZUi5nZYrU?feature=oembed" width="459">

Bizim salak yönetim de yok tükürüktü, ayrandı kasmasın. Midesine iyi geliyor diye muz taşıyan adamı ırkçılıkla alakası yok diye basının önüne çıkarmış vatandaştan bir farkı kalmıyor. Gereken yapılacak desin bitsin. Zaten saha kapatılacak.
Sosyal ağlarda paylaş

Riverwind said:

Ha bizim stadimiz niye opmuyor diyen fenerliler icinde hele bi galatasaray 2. Maci kazansin son mactada fener geride olsun gorelim bakalim oluyor mu olmuyor mu :)

O karşılaştırmayı yapman için 2-2'ye gelene kadarki İpekçi'lerde de olay çıkmaması gerekiyor. Ortalığı birbirine katıp Obra'ya tükürdükten sonra 2-2 olursa izleyin şimdi rezilliği. Kan davası reset, 2 sene çöpe.

BulletRide said:

Bizim salak yönetim de yok tükürüktü, ayrandı kasmasın. Midesine iyi geliyor diye muz taşıyan adamı ırkçılıkla alakası yok diye basının önüne çıkarmış vatandaştan bir farkı kalmıyor.

Olayın özü de şu. Yok çeyrek arasında değil maç sonunda olmuş, yok tükürük değil ayranmış, yok tükürükse Obradoviç neden basın toplantısında söylememiş, argümanlara bak. Sen böyle açıklama yaparsan taraftarın bir dahaki maç rahat durur mu?
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...