Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Re: BBL 2015-2016

sefacaNBA

Öne çıkan mesajlar

GS basket seyircisi ülke ortalamasının bile altında ya, bir de nedendir bilmiyorum ama her zaman böyle karaktersizlerdi.

Ben burada yıllar öncede yazmıştım, sanırım 2008 falandı. Aratsam bulurum belki o mesajı. Türk Telekom'un estirdiği yıllarda babama paso bilet gelirdi. TT'nin İstanbul deplasmanlarında seyirci olsun diye firma çalışanlarına bilet dağılır işte onlarda aileleriyle vs. giderdi. Ben de genelde hep giderdim.

GS maçları hariç her maça ortak giriş çıkış olur, sorunsuzca girilip çıkılırken Ahmet Cömert'teki bütün GS maçlarında olay çıkardı. Aile çoğunluklu tribünlere sürekli küfürler, birşey fırlatmalar vs... Bir tanesinde babama açılmış ama neredeyse tamamı dolu kola kutusu atmışlardı. Çıkışlarda bizi bekletirlerdi vs...

Özellikle hayvanı gidiyor sanırım basketbol maçlarına, hepsinin günahını da almamak gerek tabii ama benim genel tecrübelerim hep bu yönde oldu...
Sosyal ağlarda paylaş

Ya geçmişine bakalım diyorum çünkü genelleme yapılıyor. Bana derseniz bu maçta ki galatasaray taraftarı hayvandı eyvallah derim gayet normal derim. İlla ki bazı maçlar , hele galatasaray fenerbahçe maçlarında hayvanlar gidiyordur ama galatasaray normal maçlarını da izleyen biri olarak maçlarda sürekli bir şekilde olay oluyormuş, her gs maçında taraftar çılgın atıyormuş bir izlenim görmedim ki sadece bu sene kaç maçını izledim , hiç olay olmadı.

Öte yandan genellersek , gs taraftarı GENEL olarak hep en kötü taraftar dersek , videolu kanıtlı gelmek lazım , fenerin eskiden neler yaptığını hepimiz biliyoruz bunlar eskidi belki ama hala hafızamızda olan şeyler.

https://www.youtube.com/watch?v=rNndxjfWG8s

ki bu fenerin ilkte değil sonda değil ama en haksız hareketi , daha önce ve sonra hem rakip takımların hem rakip takımın seyircilerinin tahrik etmesi sonucu çıkan olaylar var , o yüzden hep diyorum gs-fb maçında olay çıkarsa şaşırmam ama şu efes harbiden haketmemişti bu hareketi.

GS seyircisi bu maçta çok kötü bir seyirci olabilir , GS seyircisi genel olarak bir Efes bir Daçka seyircisi gibi elit bir seyirci kitlesi asla olamaz , olmayacaktır zaten maalesef ama kalkıp genel olarak GS seyircisi HEP , GENEL OLARAK en kötü demek fener seyircisine haksızlık olur.

İşte bu yüzden eskiye bakıyoruz , bugünden bahsedeceksek sadece bana uyar , haklısınızdır.
Sosyal ağlarda paylaş

Ben izlemedim maçı ama 3 5 adam yüzünden koca bir camiayı suçlamak mantıksız. Fenerliyim, olur böyle şeyler, Ataman sağduyulu şekilde meslektaşına sahip çıkmış, gerisi önemli değil. Fenerbahçe'de de var bu tür taraftar, gs'de de bjk'de de, olur böyle şeyler, Obra başkana ayıp olmuş tabi ama ülke olarak kontrollü davranıp içimizdeki bu aşırıları temizlemedikçe ülke olarak ayıp etmiş olacağız.
Sosyal ağlarda paylaş

bal gibi de camiaların suçu. ilk önce klüpler ardından önde gelen taraftar grupları bunları kınamayıp üstüne ayrandı, o oldu bu oldu diye savunulduğunda mal taraftar daha da ateşleniyor. en başta aziz olmak üzere her klüp aynı şeyi yapıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Bomba gibi bir sonuç olmuş, uzun dezavantajına rağmen maçı galatasarayın kazanması ancak skorun bu seviyelerde kalmasıyla mümkün olurdu.
2-2 olma ihtimali mucizeye yakın oranda desem yeridir aynı şeyin 2 kere üst üste olması çok zor. Ama 2-2 olursa fenerbahçe evinde garanti alır diyenler çok yanılıyor, o zaman bambaşka psikolojik faktörler devreye girecek.

Sahaya bir şeyler atılması rezalet, yine takıma verilen göstermelik cezalarla, ah vahlarla geçiştirilecek. Ülkemizde her alanda adeta kural olduğu üzere gerçek suçlular, yani maddeleri atanlar kollarını sallaya sallaya bir sonraki maça gelecek. Suçlulara ceza verilmedikçe yüzsüzleşiyorlar da, örneklerini bolca bulmak mümkün.
Sosyal ağlarda paylaş

Galatasaray basketbol taraftarının ciddi bir kısmı futboldan devşirme, üstüne önemli maçlarda Abdi İpekçi'nin kombine satılan yerlerine ayrıca tek bilet bastırıp gayet apaçi holiganlara dağıtılıyor. Önemli maçlarda merdivenleri boş göremezsiniz zaten bu nedenle.

Ne TBF, ne GS bu konuda bir önlem almadığı için de basketbolda Galatasaray = futbolda Trabzonspor.

Galatasaray resmi sitesinden şu olaya dair geçiştirme, önemsizleştirme, üste çıkma, hatayı geçmiş hatayla meşrulaştırma vb. minvalinde bir demeç yayınlanması daha da büyük rezillik. "İkinci maçta daha beterini yapın koçlar" yazıp post etseler daha samimi olurmuş.

Mithat said:

Ya geçmişine bakalım diyorum çünkü genelleme yapılıyor.

Serinin ilk iki maçı Anadolu GFB sürüsünün 50-60 saniye küfürü ve Aziz'in oturduğu yerden sinirlenmesi gibi iki minor olayla geçilmişken 2008 sezonundan video koyan senin gibi adamlar olduğu sürece bu "kan davası" kafası bitmez işte. Bakalım seri 2-2 olursa ne rezillikler göreceğiz şimdi son maçta.

Gerçi belki noblesseler obligasyon gönderir de çıkmazsınız yine heh.
Sosyal ağlarda paylaş

Bu kdr pislik her sene aynı salonda nasıl toplanıyor hayret valla her sene aynı şey her sene olay ne yani noluyor dünyayımı kurtarıyorlar gsımı kurtarıyorlar ne bu öfke ne bu kin , kim kime ne yaptı . Maçı izlerken bakıyorum üç beş kişi değil erkeği bayanı el işaretleri küfürler noluyoo olm neyin kafasında bu insanlar , niye ülker arenada bu tip olaylar olmuyorda her sene gs ın sahasında aynı şeyler oluyor artık bi çocuklukluklarına inmeli yani bu salondaki taraftar toplulugunun.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...