Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Hearthstone: Heroes of Warcraft #8

Sam

Öne çıkan mesajlar

Çünkü iki oyununda mekaniğini biliyorsun mtg ye para harcamadan nerdeyse birşey yapılmıyor ve harcanan paranında deck efficentliğe etkisi hearthstone'a göre çok az. Hearthstoneda ise zamanın yoksa ufak bir harcamayla baya aşama katediyorsun. 600-700'ü sadece kaele almışsın o kadar para harcarsan zaten 5-6 ay da harcıyacağın ve zevk alıcağın emeği çöpe atıyorsun. Ki mtg de tek kartık 1-1.5k ya bile satılabildiğini biliyoruz.
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
MtG dusundugun gibi degil. Para harcaniyor ama oyle kart basi cok para gitmiyor, o olay neredeyse tamamen kalkti. MTGO'da oynuyorum, gereken ortalama paralar soyle:

Pauper (favori formatim) = ₺70
Modern = ₺400
Commander = ₺150

Bunlar eternal formatlar, T1 deste fiyatlari. Yani cikmis tum kartlarla oynanabiliyorlar. Stardard var bir de, son 6-7 seri sadece:

Standard = ₺250
Stardard Pauper = ₺3

Su anda Pauper'da neredeyse tum card base'e sahibim, Modern ve Commander olarak da birer destem var. Ikinci Modern destesini kuruyorum bu aralar. Standard bazen oynuyorum, bazen oynamiyorum. White Weenie ya da Stompy oldugunda giriyorum genelde.

Hearthstone fiyat olarak Standard'a kiyaslanabilir ama.
Sosyal ağlarda paylaş

Oyun f2p
Para harcaman gerekmiyo, daily questler var arena var ve oyundaki kartların nerdeyse tamamı (1-2 tane kimsenin kullanmadıgı promo kart hariç) para vermeden açılıyo. Git biraz oyna. Beğenirsen arenayı para verirsin arada girersin. Yada 2 günde 1 para biriktirip girersin. İstersen gerçek parayla istersen oyun parasıyla deck alıp açarsın şansını denersin
Sosyal ağlarda paylaş

O kadar gözünü korkutmaya gerek yok 1 hafta hatta bir kaç gün quest yaparak en iyi destelerden bazılarının birkaç kart eksik hallerini yapabilirsin örneğin şurdaki 3 numara: http://www.liquidhearth.com/forum/constructed-strategy/486640-pr-may-week-4-another-week-of-patron-domination
Sosyal ağlarda paylaş

Geçen ay sırf bu yeni başlayanlarla ilgili bir tartışma yüzünden başlangışta neler oluyor diye yeni bir HS açtım, 3 haftadır oynuyorum hiçte abartıldığı gibi ciddi eksiklik falan çekmedim doğrusu şu ana kadar.

İlk hedef kesinlikle naxx'ı almak, ama zaten tek kuruş ödemeden 3 haftada 3. wing açılmak üzere. Kart eksikliği sebebi ile içime sinen deste yapamadı henüz doğrudur ama öyle oynanmıyor seviyesinde de değil yani oyun. Gayet günlük questleri falan zorlanmadan yapıyorsun, 15 civarında bir seviyede takılıyorsun falan. Üstelik sıfır legendary destelerle karşındaki 4-5 tane inmişken onu yenmekte baya büyük haz oluyor doğrusu.

HS hala tek kuruş vermeden oynanabilen bir oyun, sadece hırsınızı dizginlemeniz gerekiyor o kadar.
Sosyal ağlarda paylaş

4 tane 60lık pack gerçekten gereksiz. Daha önce de yazmıştım yine tekrarlıcam anlaşılan

Enpara ve ipadle naxx'ı alıyosun 30 lira. Bi tane 40lık classic booster açıyosun. Sonra oturup arena izliyorsun. Oyunu iyi bildiğini düşündüğün bir arkadaşından rica ediyorsun. Arena öğreniyorsun. Dailyleri yaparak, arenaya girerek GvG kartlarını halletmiş oluyorsun. Zaten GvG'de çok ekstrem kartlar yok. 11 lecınderiden 1'i ağır OP. Diğerleri meh. Epiclerden sadece 1'i oda Şaman'da kullanılıyor. Rareler'den sadece 1'i eh işte. Gerisi de common zaten:)

BRM'ye gelince... İlk wing için gold biriktirirsin. Gerisini salla :D

Gidip wallet warrior oynamayacaksan gerekli temel rareleri (dikkat edin lecınderi demedim) craftlayarak gaayet oynanır. Biraz da şansın yardımıyla tamamdır.

Yakın bir arkadaşım lafımı dinledi bu şekilde kasıyor. 3. haftası. Facehunter'ı full. Zoo'da bi kaç eksiği var. Tamam biraz ballı kendisi. Boom'u craftlamaktan yırttı ama olsun.

Ama içimdeki bir his Gerge sadece gelip oyuna laf atmak için böyle bir soru sordu diyor. Umarım içimdeki his yanılıyordur :)
Sosyal ağlarda paylaş

Aceace said:

4 tane 60lık pack gerçekten gereksiz. Daha önce de yazmıştım yine tekrarlıcam anlaşılan

Enpara ve ipadle naxx'ı alıyosun 30 lira. Bi tane 40lık classic booster açıyosun. Sonra oturup arena izliyorsun. Oyunu iyi bildiğini düşündüğün bir arkadaşından rica ediyorsun. Arena öğreniyorsun. Dailyleri yaparak, arenaya girerek GvG kartlarını halletmiş oluyorsun. Zaten GvG'de çok ekstrem kartlar yok. 11 lecınderiden 1'i ağır OP. Diğerleri meh. Epiclerden sadece 1'i oda Şaman'da kullanılıyor. Rareler'den sadece 1'i eh işte. Gerisi de common zaten:)

BRM'ye gelince... İlk wing için gold biriktirirsin. Gerisini salla :D

Gidip wallet warrior oynamayacaksan gerekli temel rareleri (dikkat edin lecınderi demedim) craftlayarak gaayet oynanır. Biraz da şansın yardımıyla tamamdır.

Yakın bir arkadaşım lafımı dinledi bu şekilde kasıyor. 3. haftası. Facehunter'ı full. Zoo'da bi kaç eksiği var. Tamam biraz ballı kendisi. Boom'u craftlamaktan yırttı ama olsun.

Ama içimdeki bir his Gerge sadece gelip oyuna laf atmak için böyle bir soru sordu diyor. Umarım içimdeki his yanılıyordur :)

lan!!! zoo ve face hunter'ı deckten saymıyorum ben. Druid kuracak durumdan bahsediyorum. yoksa face hunter gayet sıfır para ile kurarsın 15 günde. o da seni legend'a bile çıkarabilir. ama bu zevkli mi? hiç diil.

en az 2-3 tane komplike ve üst düzey deck olacak şekliyle söylüyorum ben. bunun için de temiz 200-240 pack falan açmak lazım. ayrıca evet naxx ile brm almak lazım. gvg'den de boom craft'lamak lazım. durum budur.
Sosyal ağlarda paylaş

Önce warriorda deneyecekler. Nedeni wallet warrior destesi. Adam desteye o kadar para ve/veya zaman harcamışken bu skini zaten alacak en yüksek potansiyelde. Sonrasında da ufak tefek sırayla çıkartırlar. Bir anda hepsi çıksa olmaz. Yavaş yavaş çıkartacaklar ki hepsi zaman içinde alınsın.
Sosyal ağlarda paylaş

sabonis said:

En az 2-3 tane komplike ve üst düzey deck olacak şekliyle söylüyorum ben. bunun için de temiz 200-240 pack falan açmak lazım. ayrıca evet naxx ile brm almak lazım. gvg'den de boom craft'lamak lazım. durum budur.

Yav canım benim. Hayatımın anlamı. Bitanem. Datlım gıymatlım.

ADAM TURNUVAYA KATILMAYACAK!!!! 2 tane decki olsun arada fantezi olarak oynayacağı suboptimal decki olsun ona yeter. 1. sınıf bir tempo rogue kuramasa da yandan yemiş bir tempo rogue decki kurar. Yeter...

Full Brm'yi niye alsın ayrıca? Ne gereği var? Dragon decki mi yapacak? Dragon ve dragon sinerjisinin şu an için yetersiz olduğu aşikar. Beni biliyosun. Dragonlarla oynamaktan zevk alıyorum. Ama şu anda oynadığım "Dragon Druid"de 4 dragon var 2 tane de Corruptor var. 30'da 6. O da yersen :D

BRM'nin ilk winginden Thaurissan, Patron ve Quickshot geliyo. 700 gold'a 10 numara 3 tane kart. Diğer winglerden açtığımız kartlardan kaç tanesi işe yaradı ki... (Flamewaker ve impgankbos var. İyi kartlar kabul ama nispeten "casual" takılacak birisi onlarsız da yapar) Acelesi yok. Bilaaare açar o wingleri de.

Sana kalsa adama BRM aldırcan.

Naxx şart ama :)
Sosyal ağlarda paylaş

ben casual bakmıyorum. turnuva katılacak diye de bakmıyorum. ama oturup düzgün kontrol deckleri kurup bunlarla legend'a oynama kıvamına gelmek için 200 pack açmak gerek diyorum.

brm'in wing'lerine dikkat etmedim açıkçası. dediğin kartlar oralardan geliyorsa evet ilk wing yeterli. ama mesela zoo kuracaksa imp gang boss baya önemli. maksat "verimlilik" değil yani. maksat "Kaç para harcayarak şu an meta'daki 2-3 tane kontrol destesini eksiksik kurabilirsin?" sorusuunun cevabı...
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...