Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Star Wars: Rogue One (2016)

Harvey

Öne çıkan mesajlar

malesef dandik 3d salonda izlemek zorunda kaldım ama yine de baya keyif aldım öyle çok acayip star wars fanı olmamama rağmen. ama evde rahat rahat tek başıma izlersem daha çok keyif alıcağıma eminim.

özellikle doya doya savaş sahnesi izlemek çok güzel oldu, filmlerde en sevmediğim şeydir zırt pırt savaş sahnesini kesip "şimdi mersin'e bağlanıyoruz" yapılması, burda öyle bişey yoktu neyse ki.

yalnız grubun hepsi ölmesi beni baya üzdü ya, hani anlıyorum hikaye açısından ölmeleri doğruydu ama yine de :(
ha bi de jyn'le diğer adam öpüşmediler ona da çok sevindim, bi hollywood klişesi böyle böyle tarihe karışacak galiba.

daha da çok yazabileceğim bişey yok, zaten herkes bişeyler yazmış.
Sosyal ağlarda paylaş

Abi bu arada IMAX gidecekler şuraya yüklensin. Gerçi bir çok konuda yazdım, takip eden birkaç kişi vardır gören duyan da :D

https://www.firsat.me/Firsat/Tum-Turkiye-deki-Cinemaximum-larda-Gecerli-Sinema-Biletleri/6035

Ben aylardır buradan alıp gidiyorum biletleri, 25TL kişi başı normalde buradan alınca 15TL'ye geliyor.

Tek sıkıntısı bileti PR kodu ile gidip gişeden alman gerekiyor. Online sipariş yapamıyorsun önceden ama sıkıntı yok. İade ve değişimi vs. de yok ama önemsiz.

3-4 kişi gittiğiniz vakit ciddi fark ediyor. Fırsat bitmeden yüklenin.

Dün mesela 3 kişi, Mars'tan baktım 78TL fiyat çıkarttı. Aldık böyle 45TL'ye gayet güzel izledik :D
Sosyal ağlarda paylaş

deno

Death star'ın yapımını kimsenin bilmemesi. Sonra, hiç kimsenin böyle bi şeyin yapıldığına inanmaması. ispatlamak için bi grup askerin koskoca imparatorluğun hakim olduğu bi gezegene gidip bıyıklı sakallı komutan rolünde içeri girip planları çalması. Bi de beni asilerin tanka pusu kurduğu sahne rahatsız etti. Zannedersin ki Irakda Amerikan askerlerine pusu kurmuşlar. Yani günümüzden alınmış bi terör sahnesi izledik resmen fantastik film yapmak bu mudur ?

Sosyal ağlarda paylaş

benim icin vader sahnesinin bu kadar etkileyici ve mukemmel olmasi neden filmi begenmedigim hakkinda bir ipucu aslinda :)

filmdeki hic bir karakteri begenmedim desem yeri, oyunculuklari begenmedim, oyunculari dahi begenmedim bir ikisi haric, islenen hikayeyi ve islenisini de begenmedim, savas sahnelerindeki sacmaliklarida begenmedim, klise kahramanciklarida begenmedim, filmin klise gaza getirme konusmalarinida begenmedim.. nesini anlatayim deno ki aciklayasin aciklanacak nesi var ki filmin :D

bir savas filminden daha cok bence spy filmi olsa daha iyi olurdu. bu kadar basit degil imperial guclerini alt etmek. evimdeki kasaya koysam daha zor olurdu calmak daha iyi koruyabilirdim.

edit : ha sw filmidir izlerim zaten de bunu sw nin diger filmlerinin arasina koyamadim koyamiyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Bence yeteri kadar korunuyordu - daha dogrusu daha da fazla korunmasi icin bir sebep de yokmus gibiydi. Birincisi zaten archivelar demek ki disposable basa buyuk dert acmayacak ki sonunda Moff Tarkin havaya ucuruyor, kaldi ki o archive larin baslarina herhangi bir dert acabilecegini ongormemis olmalari normal.

Planet hayvan gibi shield la korunuyor en basitinden, yerde de gec de olsa fena tepki vermediler aslinda. Bu kadar buyuk bir organizsyondan bence normal - sonucta orasi her an tehlikeli altinda olabilecek (kim saldiracak) bir yer degil.

Ikincisi zaten Death Star planlari Stardust koduyla orada, bilinmiyor bile olabilir oldugu ki bilinse bile zaten zaafi oldugu dahi bilinmiyor. Imperial gibi galaksiler arasi bir imparatorlukta bana asiri sacma gelmedi dedigim gibi. Tek amac Senatodan gizlilik Death Star soz konusu oldugunda, planlarin saklandigindan haberleri bile yoktu muhtelemen.

Sosyal ağlarda paylaş

yildirimokur said:

deno

Death star'ın yapımını kimsenin bilmemesi. Sonra, hiç kimsenin böyle bi şeyin yapıldığına inanmaması. ispatlamak için bi grup askerin koskoca imparatorluğun hakim olduğu bi gezegene gidip bıyıklı sakallı komutan rolünde içeri girip planları çalması. Bi de beni asilerin tanka pusu kurduğu sahne rahatsız etti. Zannedersin ki Irakda Amerikan askerlerine pusu kurmuşlar. Yani günümüzden alınmış bi terör sahnesi izledik resmen fantastik film yapmak bu mudur ?

Kim neye inanmıyor abi nasıl izlediniz filmi

İnanmak ne kelime 3.5 atıp rebellion u dağıtalım şansımız kalmadı falan oluyorlar

İnanılmayan bir şey varsa Galen Erso nun dediği zayıflığın varlığı olabilir ona da öbürleri kendilerini feda edince inanılıyor

Adamlar planet wide shield ile koruyor gezegeni ancak shield tesisine star destroyer sokarak kırdılar daha nasıl korusunlar

Sosyal ağlarda paylaş

quixef said:

yildirimokur said:

deno

Kim neye inanmıyor abi nasıl izlediniz filmi

İnanmak ne kelime 3.5 atıp rebellion u dağıtalım şansımız kalmadı falan oluyorlar

İnanılmayan bir şey varsa Galen Erso nun dediği zayıflığın varlığı olabilir ona da öbürleri kendilerini feda edince inanılıyor

Adamlar planet wide shield ile koruyor gezegeni ancak shield tesisine star destroyer sokarak kırdılar daha nasıl korusunlar

spo

e iyi tamam bilgiler çok iyi saklanıyordu. Adamlar Jedha gezegeninin üstüne parkedip gezegeni yok ediyorlar. Ve maden kazası mı diyorlar yoksa ben mi yanlış anladım.

Sosyal ağlarda paylaş

yildirimokur said:

deno

cevaplar

death star'ın yapımının bilinmemesi çok da ilginç bir şey değil aslında. death star'ın yapılmaya başlandığı zaman, cumhuriyet'in gg olduğu bir döneme denk geliyor. revenge of the sith'de son vaziyeti görüyoruz. cumhuriyet adına savaşan tüm klon askerleri, stormtrooper rütbesine geçerek İmparatorluk tarafına geçmiş vaziyette. ayrılıkçıların liderleri ve droid orduları zaten bitmiş gitmiş. jedi'lar desen teker teker avlanmış, yoda ve obi wan başta olmak üzere kalan bütün jedi'lar dağılmış/kaçmış (ki çok büyük bir bölümü avlanıyor bu Jedi'ların daha sonradan, Vader'ın başını çektiği birlikler tarafından) kısacası, İmparatorluğa kafa tutabilecek kimse bulunmuyor uzun bir süre galakside.

filmde gördüğümüz Asi birlikleri ve Yavin'deki Asi üssü çok taze sayılır. hatta şöyle diyim, gördüğümüz x-wing ve y-wing'ler Asilerin ilk gemilerinden bile sayılabilir. Mon Mothma'nın falan borusu daha adam akıllı ötmüyor bile. yani bu kadar taze bir Asi birliğinin doğru düzgün bir intelligence ekibinin olmaması normal.

kaldı ki, death star öyle yoldan geçerken görülebilecek bir şey de değil. koskoca bir evrenden bahsediyoruz, lightspeed'den falan bahsediyoruz. death star öyle yanından geçerken görebileceğin, çok merkezi bir gezegenin uydusu konumunda bir yerde inşaa edilmiyor. evet boyut olarak muazzam büyüklükte, ama sonuç olarak İmparatorluk tarafından sır gibi saklanıyor ve "sözde" iyi korunuyor. sözde diyorum, çünkü İmparatorluğun endişelenmesini gerektirecek bir durum bulunmuyor ortada, rakip bir güç yok ki adam akıllı. bu filmin bir diğer önemi de zaten İmparatorluğun Asi'lerin gerçekten güçlenmeye başladığını anlatması bakımından önemli.

scarif sahnelerine değinecek olursak, bence çok da anormal bir durum yok. sonuçta asıl birliklerini baştan yollamış olsaydı Asiler, sonuç çok daha felaket olurdu. ancak breaking and entering tarzı bir spy operasyonu ile bu başarılabilirdi. hani burda takılınabilecek tek şey, tfa da olmak üzere çoğu SW filminin bu konsepti takip etmesi. bir grup Asi askeri x gezegende shield'ı indirir/planları çalar/vakit kazanır, uzayda diğer Asi gemileri çarpışır, shield iner/planlar çalınır/vakit kazanılır ve win. bu konsept biraz fazla izleniyor, bence bu konuda biraz vizyon lazım. oyunlarda dahi bu kafa çok var.

tanka pusu kurma sahnesinde Amerika-Irak benzetmesini ben de düşündüm. ama nitekim yine absürt bir durum yok bence. sonuçta Hutt'lar başta olmak üzere sürüsüyle gangster/smuggler/terörist/militan grup var SW evreninde. death watch mu dersin, mandalorians mı dersin, meatlump gang mi dersin, bir sürü sayarım sana. kendi bölgesini İmparatorluk askerlerinden savunan bir grup Asi'nin böyle bir saldırı yapması, "bu mudur fantezi ögesi" demeyi çok gerektirmiyor bence. bunca orjinal karakter, mekan, tasarım varken biraz da alışık olduğumuz bir sahneyi görmek eşit değildir vizyonsuzluk bence.

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...