Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Samsung Galaxy S6

Kanuni

Öne çıkan mesajlar

• 2 hafta sonra ...
aslinda zamaninda alinan xperialara htc one lara lg g serisine falan bakiyorum, su an 2 yildan eski olan hemen hepsi obsolete olmus durumda. hani yavasligini onemsemiyorsan/farkinda degilsen yine kullaniliyor ama iste son cikan bi telefonu eline aldiktan sonra aradaki farki goruyorsun.

ote yandan arkadasin samsung s4 une bakiyorum hala canavar gibi calisiyor alet. samsungun yazilimina susuna busuna bok attik yillarca ama sanirim telefon piyasasinda apple'a kafa tutabilen tek sirket olmasinin bir sebebi var. avrupa'da yine daha yaygin degisik android telefonlar ama amerika'da hic bilinmiyor nerdeyse samsung disinda, takip eden biliyor sadece onun disinda apple ya da samsung. benim xperia'yi kim gorse gozlerini iyice acarak bakiyor bu ne lan diye, cogu sony'nin telefon urettiginden habersiz falan dsf.

son yillara all-around android phone olarak baktigimizda hemen her serinin eksik bi tarafi cikiyorken bu galaxyler tatmin edici olmus hep. bu telefon da guzele benziyor. ya yazi bekleyecegim yeni iphone icin ya da bunu alirim.
Sosyal ağlarda paylaş

DoruK said:

aslinda zamaninda alinan xperialara htc one lara lg g serisine falan bakiyorum, su an 2 yildan eski olan hemen hepsi obsolete olmus durumda. hani yavasligini onemsemiyorsan/farkinda degilsen yine kullaniliyor ama iste son cikan bi telefonu eline aldiktan sonra aradaki farki goruyorsun.

ote yandan arkadasin samsung s4 une bakiyorum hala canavar gibi calisiyor alet.

Abi çok ilginç benim gözlemim de seninkinin tam tersi. HTC One m7 var. 2013'te alınma. FW'si falan reflashlanmamış, orijinal software yani.

Gram ağırlaşma yok.

S4, S5, Note 2-3'leri de görüyorum ofiste. kendi kendine rebootlar, ağır çalışmalar, durup dururken ekranın açılması, saati yanlış gösterme falan. Bir tane düzgün çalışan Samsung çıkışlı telefon göremedim. Gözlemlediğim telefonlarda herhangi bir custom FW de yok.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
ShadowFax said:

DoruK said:

Abi çok ilginç benim gözlemim de seninkinin tam tersi. HTC One m7 var. 2013'te alınma. FW'si falan reflashlanmamış, orijinal software yani.

Gram ağırlaşma yok.

S4, S5, Note 2-3'leri de görüyorum ofiste. kendi kendine rebootlar, ağır çalışmalar, durup dururken ekranın açılması, saati yanlış gösterme falan. Bir tane düzgün çalışan Samsung çıkışlı telefon göremedim. Gözlemlediğim telefonlarda herhangi bir custom FW de yok.

Bu problemler tamamen telefonu kullanmasını bilmeyenler yüzünden kaynaklanıyor. Samsung aldığın zaman yanında tonla gereksiz cpu/internet yiyen tonla bloatware geliyor. Hepsini silip kapatacaksın, gereksiz programları bloklayacaksın, tertemiz nova prime yükleyeceksin.

Telefonu tertemiz yaptıktan sonra fıstık gibi çalışıyor, ne ısınıyor, ne gereksiz pil harcıyor ne bişey. Telefonu aldığı gibi kullanan insanlar samsung almamalı zaten direk iphone alsınlar.
Sosyal ağlarda paylaş

Çok güzel çıktığı gün alacağım, cfw yüklerim falan diyordum ama gidip test edince hayal kırıklığına uğradım.

Edge dedikleri telefon oyuncak gibi hiç güzel his vermiyor, malzeme kalitesi kötü geldi, telefon güzel gözükmedi gözüme, kenarları sadece görünüm ve o bile güzel değil. Ben note edge gibi sanıyordum sadece görüntüymüş ve kenarları daha az kıvrımlı göründüğünden...

Arkası cam deniyordu bana plastik gibi geldi. Telefonun çerçevesinin alt ve üst kısmındaki aralıklar çok fazla, fiziksel tuşu çok çirkin. arayüzüne denecek laf yok berbat ötesi.. Özetle 1/10 wouldn't bang..
Sosyal ağlarda paylaş

Sovereign said:

ShadowFax said:

DoruK said:

Gram ağırlaşma yok.

Bu problemler tamamen telefonu kullanmasını bilmeyenler yüzünden kaynaklanıyor. Samsung aldığın zaman yanında tonla gereksiz cpu/internet yiyen tonla bloatware geliyor. Hepsini silip kapatacaksın, gereksiz programları bloklayacaksın, tertemiz nova prime yükleyeceksin.

Telefonu tertemiz yaptıktan sonra fıstık gibi çalışıyor, ne ısınıyor, ne gereksiz pil harcıyor ne bişey. Telefonu aldığı gibi kullanan insanlar samsung almamalı zaten direk iphone alsınlar.

Yok abi değil, bahsettiğim telefonlar marketin top 10 appinden başka bir şey yüklenmemiş telefonlar. Samsung yazılım işini beceremedi. Olay bu.
Sosyal ağlarda paylaş

ShadowFax said:

Yok abi değil, bahsettiğim telefonlar marketin top 10 appinden başka bir şey yüklenmemiş telefonlar. Samsung yazılım işini beceremedi. Olay bu.

Telefonu zaten burda aldığın zaman hep aynı şeylerle yüklü geliyor. Averaj insan onları kapatmayı bilmiyor.

Samsung yazılım işini becerdi mi? Ahah, samsung yazılım işinde ağır çuvalladı. Öyle böyle kötü değil yani adamların yazılım anlayışı. Ama hardware baya iyi.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...