Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Oscar 2015

Llama

Öne çıkan mesajlar

Ahah kopardı menzel ve travolta esprileri, gecenin en komik kısmıydı swarley'in tanıtımıyla.

evladım ferguson'da yağmalayan brotherları da anlatsaydın keşke. Hiphopçu da anlatsaydı hiphop kültürünü biraz. Martin luther king başgan nerdeeee, sizin gangstalar nerde.
Sosyal ağlarda paylaş

Ahah gaga normal giyinmiş wtf

yalnız şu filmi bugün çekseler bakmazsınız akademi, hep bir angst olsun dram olsun sizin için. En son mutluluk içeren bir filme ne zaman ödül verdiler acaba. Şekspir in love filan olabilir.

helal lan gaga güzel söyledin.

kadın da çıktı geldi, tam bir hanımefendi, duygulandım konuşurken.

of budapeştenin leş soundtrackine verdiler püh size.

abicim 12 years a slavee ödül yağdırdılar, her yıl akademi gönlünü mü yapacak bu adamların? Oh ne güzel ya sosyal dram işle, adaylık garanti olsun.

hayır film hakediyorsa 15 ödül versinler, ama akademi bizi desteklesin nedir. Akademi bize bokmiyır gibi.

bu yıl en mesajsız geçti oscar başlığı herhalde.

adam haketmiş, helal eddie.
Sosyal ağlarda paylaş

Filmi henüz izlemedim gerçi ama kalitesi ortalamanın üzerinde olan HER engelli / retard / gay / yahudi / zenci filminin oscar almasından bıktım ya.

Whiplash ve Birdman ezmiş bildiğin, daha o ikisini de izleyemedim, kuzu kuzu yatıyorlar diskte. Biraz vakit yaratayım.

Bu arada demek ki Akademi üyeleri Nolan hater, evde oturup filmin boşluklarına takılarak Sci-Fi izlemiş cahiller........ (Alması gereken tek dalda almış, gayet normal. Gişe hasılatının Oscar'da gücü yok, o Tayyip mantığı.)
Sosyal ağlarda paylaş

En iyi erkek iki kere vermeleri lazım eddie'ye bence. Hawking kendi gelse o kadar iyi oynayamaz.

Birdman overrated direkt. Boyhood'un hiç bir şey alamaması da saçmalık. Proje olarak bir kere baya iyi proje. En iyi yönetmen en azından alabilirdi sırf fikir için.

En iyi film adaylarından bir selma'yı izlemedim ama theory of everything ve imitation game ikisi de birdman'den güzeldi bence.
Sosyal ağlarda paylaş

Best Picture – Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)
Best Actress – Julianne Moore, Still Alice
Best Actor – Eddie Redmayne, The Theory of Everything
Directing – Alejandro G. Iñárritu, Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)
Best Supporting Actress – Patricia Arquette, Boyhood
Best Supporting Actor – J.K. Simmons, Whiplash
Animated Feature Film - Big Hero 6
Documentary Feature – Citizenfour
Foreign Language Film – Ida (Poland)
Adapted Screenplay – Graham Moore, The Imitation Game
Original Screenplay – Alejandro G. Iñárritu, Nicolás Giacobone, Alexander Dinelaris, Jr. & Armando Bo, Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)
Original Score – Alexandre Desplat, The Grand Budapest Hotel
Original Song – “Glory” from Selma
Film Editing – Whiplash
Production Design – The Grand Budapest Hotel
Sound Editing – American Sniper
Sound Mixing – Whiplash
Visual Effects – Interstellar
Cinematography – Emmanuel Lubezki, Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)
Costume Design – Milena Canonero, The Grand Budapest Hotel
Makeup and Hairstyling – Frances Hannon and Mark Coulier, The Grand Budapest Hotel
Animated Short Film – Feast
Live Action Short Film – The Phone Call
Documentary Short Subject – Crisis Hotline: Veterans Press 1
Sosyal ağlarda paylaş

Seru said:

alacakları söylim.

en iyi film birdman
en iyi aktör redmayne
en iyi aktris pike (bu değişebilir, çok garanti değil)
en iyi sup aktör simmons
en iyi sup aktris arquette
en iyi yönetmen linklater
en iyi yabancı film leviathan

en iyi yönetmenin inarritu'ya gitmesi. oscar bu sene şaşırttı.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...