Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Siradisi Bir Konu ve Patiye Elveda

Laurelin

Öne çıkan mesajlar

adam o kadar şey açıklamış ben de içimi boşaltayım, zamanında senden bir ürün alacaktım (unuttum valla neydi basit 30-40tl lik bir şeydi) son anda o miktar parayı çıkaramayınca ve utancımdan almıyorumda dememiştim sen de epey giydirmiştin pmden. özür dilerim baps ergenlik zamanıydı sanırım. affet pls eşşeklik bende.
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...

kimlik davasi konusundada bilgilendiricem diye soz vermisdim, sagolun bi kisminiz duzenli soruyorsunuzda zaten nasil oldun, nasil isliyor surec diye :D yeni topic yerine surdan yaziyim hani oole topic hakedicek bisi degil

mahkemeye basvurdum 4721 sayili medeni kanunun 40/2 maddesi hedesinde. avukat basit bir kayit ve isim degisikligi dilekcesi yazdi, beraber goruluyor zaten. anadolu adliyesine gittik iste, asliye hukuk mahkemeleri bakiyor bu ise. hakim bizim avukat gerekmiyor dedigi halde taylanddan verilen raporun noter onayli tercumesini istedi iste gecen hafta, onu hallettik once iste.

dun ogleden sonra cagirdilar gene adliyeden, gittik iste katip bizim avukata kizmis o yuzden kstra agirdan alip bekletti, yuz vermedi filan. avukat israrla rapor geremiyor derken ilk katip karistirdi zaten "hakim bey nereden bilicek ameliyatin yasal olup olmadigini" diye. neyse adli vaka olarak kola inek damgalar gibi damga basip hemen yan taraftaki lutfi kirdarin akdin dogum bolumune yolladilar. yasa geregi hakim onalrdan gorus istemis ameliyat usulu uygun yapilmismi diye.

daha ocne sureci yazmistim, cok karisik ve iki asamali, once ameliyat izni icin 2 sene takla attiriyorlar (ben skipledim bunu), ondan sonra ise su basit kontrol isteniyor. insanlar genelde ilk davadan basliyor ama ya sonunu getiremiyor burokrasinin carklarinda yada izni alip ameliyat olamiyorlar maddi nedenlerden o yuzden atiyorum ilk kisim uzerinden 30 hasta geliyorsa ikinci kisimdan bir tane geliyor filan. neyse gittik hastaneye (acele hastaneye gidin hemen diyip 45dk lafa tuttular adliyede :P). nobet degisicek simdi biz ugrasmiyalim dediler, bekledik nobet degisimini. bi asistan doktor kizcagiz cok ayrdimci oldu, eh zaten oncelik var adli vaka oldugumdan, hakimde ACELE gorus bildirin yazmis. bi doktora denk geldik istemezuk tayfasindan, dunyadan haberi yok ilk asama ile karistiriyor, yok heyete cikman lazim illa, yok kromozom testi yapilmasi lazim gun alin vs vs. (kromozom testi yaparlarsa hem gun cok gec veriliyor hemde mahkemeye yetismedigi icin otomatik erteleniyor durusma) neyse sansa imza atmasi gereken upper tier doktorlardan biri cekip gitmiste sabah gelin dediler.

burda turk burokrasisinin "SABAH ERKEN GELIN, EN ERKEN GELIN, BIZ BURDA OLMASAKTA GELIN" fetishine girmiycem hic. kac yer gezdim, kac hastane gordum daha hicbiryerde bole basit, 10dk lik muayne vs icin sabahin 8 inde burda olun diye diretildigine rastlamadim. adli vakayim zaten, kalabalik olsada hani gercek acil vakalardan sonra oncelikli olarak beni alman lazim, edepsizlik yapip cemkiremiyorumda isim onlarin insiyatifine bagli cunki. ulke dingonun ahiri kivaminda oldugu icin, peki diyip geciyorum. rutin hastane manzaralarina girmiycem, aradan kaynamaya calisanlar, bir tahlil gosterip gidicem diyip 1 saat doktoru kitliyen hastalar vs. sark kurnazlari, sark kurnazlari heryerde! neyseki doktor "adli vaka var sizden once, gecin kenara bekleyin" diyicek kivamdaydida savusturdu bunlari.

sabah 5.30da kalk, pansuman vs hallet ve 8 de hastaneye yetis "aman 8 de cagirdialr roda olalim" diye, sonra 9 a kadar bosu bosuna doktorlarin gelmesini bekle filan :D neyse 10 dk da cok hirpalamadan hemen muayneyi yapip 20dk sonra yazip hemen verdi on raporu doktor. adliye onlar bize yolliycak dedi, doktorlar hayir siz goturun dedi vs vs. bide malum pantolon giyemiyorum, havada ruzgarli iki gundur, hastanede soyunup giyinicek yer yok, kalabalik, muayne odasidna bile rahat giyinemiyorsun surekli giren cikanlar ve oturucak yer olmamasi yuzunden, corabimi yeniden giyicek yer ve firsat bulamadigimdan ayaklarimi parcaladi ayakkabi, birde onun acisi ile adliyeye yurudum o kocaman binada kostur kostur hehe, geldim hemen yattim aksama kadar uyudum, dinlendim anca toparladim.

mahkeme 18 haziranda simdi, on raporu teslim ettim ve bitti cok sukur. direk ilk durusmada karar cikicak diyorlar, temmuz gibi kimligime kavusucam ve biticek su izdirap. ilk is blizzortun gozune sokucam karariki ismimi degistirsin hainler, fasist apple imparatorlugu bile bu kadar tatava yapmiyor "illa mahkeme karari gorcez" diye.

sansima hep gene iyi ve makul insanlar cikti karsima, kabusa cevirebilirlerdi su sureci ki cok fazla korku hikayesi okudum bu mahkeme sureci ile ilgili. bilmiyorum belki avrupa yakasi peasanti olsaydim surunurdum bende caglayan adliyesindeki kesmekes, gereksiz kalabalik ve uzak hastaneler vs. glad to be anadolu yakasi master race :D

hos detay ise adliyedede, hastanedede ilk gittigimde "kizim simdi sen erkekmi olcan" diye sormalari :P her gun passing privilegeimi check etmek zorundayim sanirim ahahahaha

https://global3.memecdn.com/ika-amp-quot-nope-amp-quot-gif_gp_2603631.jpg

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...