Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Windows 10

ahmedinejad

Öne çıkan mesajlar

var gerek, bayağı facia 8.1. gerçi win10 için gösterdikleri faciayı yeterince düzeltmiyor ama ne kadarından kurtulursak tablet os'in o kadar iyi.

satella "zorunda kaldığınız için değil sevdiğin için kullanın istiyoruz" diyor da tam tersini yapıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Sam said:

start menüsü değil sorun, buna yeniden start menüsü koymuş olmaları da olumlu değil zaten.

De nesi facia onu da yazsana bi.

Windows 7'nin sahip oldugu hersey var + suoer stabil sistem. Yok sadece arayuzu begenmedim ondan facia diyosan, eh, tamamen seninle alakali aliskankiklarinla alakali bi durum.
Sosyal ağlarda paylaş

çünkü iki ayrı işletim sistemi, bir yarısı masaüstü kullanımıyla zerre alakasız, son derece kullanışsız ve yetersiz. eskiden control panel'de detaylı olan şeyler şimdi abuk sabuk desturelarla gaydırıguppayınca çıkan menülerden ama hepsi de orada değil, tamamen poplarıyla düşünüp dağıtmışlar öyle. ara ki bulasın ayarları.

gene start screen'e pinlenmemişse program çalıştırmak kolay gelsin, bir trilyon ikon arasında kaybolup gidiliyor. search desen folder bulmaktan aciz, options'una bakıyorsun sadece bing "nsa'e yollıyım mı ağabey.. pardon net'te arayayım mı ağabey" seçeneği var. dosya arayayım diyorsun app açılıyor, dur yahu ben app mı istedim. hem yavaş hem bulamıyor zaten freeware 500kb'lik program daha iyi ve hızlı yapıyor aramayı.

bütün app kafası zaten ms'in apple olma çabası, app'ların bütün kullanımı filan efsane kötü. 3-4 sayfa geride video verilmiş, gülünmüş zaten. pencerelerin ayarlanamadığı, düzenlenemediği windows yaptılar 30 yıldan sonra. bunların düzeltilmesini 2015'te bekliyoruz artık. fıkra diye anlatsan "yok be bu kadar abartılmaz artık" denir ama hakikat. app'lar facia kötü, onu da isterseniz onu da anlatırım zaten smartphone'dan asla dışarı çıkmamalıydı o mantık. ama ms sağolsun BÜTÜN AYGITLARA o kanseri yaymaya çalışıyor.

ben 100$ vereyim, app üzerine kurulu olmayan os versinler bedava app'li os yerine.

çarpısına basıyorsun gene kapanmıyor app denen illet, ya alt+f4 ya end task. tam kanser ya.

kendi hızlı çalışıp da benim çalışmamı yavaşlatıyorsa ben napayım o programı. aynısını chrome için de diyorlar şöyle hızlı böyle hızlı, e arkadaş o hızlı ama benim hem vaktimi yiyor hem uğraştırıyor. ben yorulacağıma cpu yorulsun madem.
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Biraz ugras ve third party programlarla tamamen eskisi gibi kullanabiliyorsun, ben oyle yapmistim.

Sistem olarak epey iyiydi Windows 8, begendigim ilk Microsoft isletim sistemi hatta o acidan. Kullanici deneyimi yerlerdeydi ama. Stardock programlariyla filan adam oluyordu ancak.
Sosyal ağlarda paylaş

Evin güzel kızını gösterip çirkin kızını vermesinler denmiş.
Arkadaşlar Mars'tan kız alıyorsunuz, isterseniz evin köpeğini kitlesinler.
Tabii ki burada gösterildiği şekilde Star Trek yaşamayacaksınız. Elbette iki saatte pili bitecek. Ve Türkiye'de BANA HOLO YAPMA LAN diye dayak yiyeceksiniz dışarıda bunla takılırsanız. Ancak smart phone devrimi kadar büyük bir devrim bu. 3d printerları da ilk çıktığı zaman sallamıyordunuz adamlar şimdi dünyaları basıyorlar oradan.

Çok çok büyük bir kapıyı açıyor bu HoloLens.
So many possibilities.
Sosyal ağlarda paylaş

ya niye third-party programlarla uğraşayım os'e parasını vermişiz zaten. win10 neden gelsin onu anlattım zaten yoksa kullanıyorum yani start menüsüne başlat düğmesine ihtiyacım yok. en son o düğmeye 15 yıl filan önce fareyle tıkladım herhalde zaten klavyede tuşuna basıyorum. öyle fuzuli şeyler değil mesele. mesele ben neden ms'in gözünde 3-5 adet satan tablet müşterisinden daha kıymetsizim 25 yıl boyunca ürünlerini kullandıktan sonra? neden görsel arabirimlerinin boyları, kontrolleri, kullanım şekilleri tamamen alakasız platformların hepsini tek pakede indirmeye çalışmalarının sıkıntısını ben çekiyorum? neden windows'un 1990'larde çözdüğü sorunları bugün yaşamak zorunda kalıyorum, ms-dos kafası tek ekran tek task os'e döndürülüyorum?

stabilite, hızlılık, güvenlik filan çok da tın. 3,5 yıl formatsız win me kullanmış adamım. günde 5 kere mavi ekran yedim, bu kadar canımı sıkmadı. oyun başlıklarında hep dediğim gibi, bug olur fixlenir, yanlış tasarım fixlenmez. mavi ekran fixlendi, facia apple smartphone tasarımı fixlenemiyor işte masaüstüne geldi yayıldı kanser. win10 işte kemoterapi gibi. yetmez ama evet.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...