Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Windows 10

ahmedinejad

Öne çıkan mesajlar

:D
https://www.youtube.com/watch?v=tok2n7R9_AQ&feature=player_detailpage#t=2699

Bir de DX12 developerlar sistem üzerinde sli/crossfire olsun olmasın varolan tüm gpu ünitelerine işyükünü paylaştırıp çalıştırmayı planlıyorlarmış. Intel işlemciler içindeki gömülü gpular da dahil...

DX 12 sonrası ekran kartları atılmayacak anlaşıldı.
Sosyal ağlarda paylaş

sistemin performansının zerre önemi yok kullanıcının performansını düşürüyorsa. 10ms hızlanıp 10sn yavaşlatmasın. ben fazla çalışacağıma makine fazla çalışsın zaten.

http://www.cnet.com/how-to/windows-10-settings-menu-the-system-tab/

cidden beyinsiz kimler tasarlıyorsa bunları, win8 gibi çöp bir os daha geliyor. gereksiz start menüsüyle gene göz boyayacaklar, esas sorun 5$'lık barla düzeltilemeyen bunun gibi os'in tabletle pc arasında parçalanmış halde olması. bütün setting'leri bit çatıda toplayamayan os yapılıyor 2015'te yarabbi sen bizi kurtar, imdat ya.
http://regmedia.co.uk/2015/02/11/cortana_moods.jpg?x=648&y=429&crop=1
ruh halini anlamak için bunları ezberleyeceğiz bir de, akıl ermiyor bu saçmalıklara. smiley'e ne oldu, aptal mı bu tasarımcılar, kim bunlara iş veriyor ve kim kovmuyor?
Sosyal ağlarda paylaş

http://www.youtube.com/watch?v=qI4tj1YZbiM
bu videonun sonuna doğru hareketli halleri var ama altındaki yazılar olmasa zerre anlamadım ruh halini. insan yüzü gibi milyonlarca yıldır tanıdığımız birşey varken gidip çember yapmak cidden pes doğrusu.

gittim feedback sitesine yazdım, yazdığıma atın bir oy beğenmediyseniz siz de.

http://cortana.uservoice.com/forums/249009-general-cortana-feedback/suggestions/7099375-change-shows-of-emotion-from-circles-to-smileys
Sosyal ağlarda paylaş

zıplayan topun mu duygularını daha iyi ve hızlı tanımlarsınız, bir insanın suratındaki mimikleri mi? şunun sırf "biz farklıyız, cooluz göz ve ağız kullanmıyoruz" dışında bir maksadı var mı cidden? win10 çalıştıracak aletler iki tane gif smiley oynatmaktan aciz mi? dönen çembere iki göz, bir ağız çizerlerse ms'in imajı mı sarsılır?

20 yıl önce yaptıkları ataçın ne düşündüğü anlaşılıyordu, bugün yaptıkları topun ne düşündüğü belli değil. gelişmek buysa, modernlik buysa (1985 msdos kafası exe'lere modern app dediler pes) varsın geri kalalım.

ileride çok parodisi yapılacak bu yılların, gericiliğin modernlik sanıldığı zamanlar.
Sosyal ağlarda paylaş

quixef said:

Sam said:

bütün setting'leri bit çatıda toplayamayan os yapılıyor 2015'te yarabbi sen bizi kurtar, imdat ya.

Sam, bunu deyip duruyorsun da, burada Win 7 Control Panel da olan ne yok?

bu control panel zaten. win8'de charms altında settings koydular ve bazı ayarlar buraya taşındı ama hala çoğu yok. win10'da daha çoğunu taşımışlar ama halen herşey yok.

control panel'i bitirmek istiyorlar yaptıklarına bakılırsa ama bunu yapacaklarsa taşısınlar bitirsinler, dağınık bırakmasınlar. ayarların bir kısmı orada, bir kısmı öbür yerde kalmasın. tek bir makul sebep yok bu dağınıklığı açıklayacak.
Sosyal ağlarda paylaş

Winkey + C > Settings > Change PC Settings.
Bu mudur dünya kadar vakit kaybettiren şey herkese.
1$'lık StartIsBack'le önüne koysan insanların 10 tanesinin 10'u ayırt edemez 8.1'le 7'yi.

DX11.2'yle DX11 arasında en az %10 fark var oyun performansında. Ayrıca Windows'un refreshlenme frekansı hikayeleri 8.1'de yeniden yazıldığı için Chrome kullanıyorsan 8.1'in performansı 3-5 kat falan daha yüksek masaüstünde.

7'ye sadece 8.1 uyumluluğu için abidik zübidik bloatware updateler çıkıyor ve giderek yavaşlıyor. 8.1 kullanmamak şu an kendi ayağına kurşun sıkmak gibi birşey.
Sosyal ağlarda paylaş

bright hayır, ısrarla anlaşılmayan ve vakit kaybettiren şey, tek tek yazıyorum:

AYARLARIN
AYRI
AYRI
DAĞINIK
OLMALARI

bilgisayar mı benim bilgimi aklında tutacak ben mi bilgisayarın bilgisini aklımda tutacağım? şu nintendo'yu her eleştirince "ama çok satıyor" tier argüman "ama performansı yüksek"le gelmeyin. "hayır performansı düşürsün çok hızlı" mı dedik? tasarımı kötü, düzeltsinler diyoruz. win7 kullansam niye şikayet edeyim zaten 8.1 kullandığım için şikayet ediyorum.

ben vista, me filan severek kullanmış insanım yani, beni bile çıldırttı 8 ve 8.1. ısrarla ios tier os koyuyorlar masaüstüne ve kaçacak yerimiz yok. kaçamıyoruz bari düzeltsinler yani. ben 25 yıldır müşterileri olarak onlar mobil pazarından pay kapsın diye neden eziyet çekiyorum hergün?
Sosyal ağlarda paylaş

Privacy ıvır zıvırı ne kadar değiştirmen gerekiyor bilmiyorum, Pazartesi ve Çarşambaları web sitesi benim language ayarımı görsün, Salı ve Cumaları görmesin diye bir derdim hiç olmadı şahsen. Onedrive desen ekledikten sonra File Manager da bile görünüyor.

Diyeceğim, sen kendine sıkıntı aradıktan sonra sıkıntı çok.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...