Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

The Hobbit: The Battle of the Five Armies (2014)

progamer

Öne çıkan mesajlar

Demin evde izleyebildim filmi.

Şu cüce elf kezban ilişki üzerine 5 tane mi 10 tane mi 20 tane mi ne farklı sahne çekmişler. Elf kralı geliyo "seninki gerçek aşk diil" diyo, sonra cüce ölünce geliyo "seninki gerçek aşktı" diyo. Bi kadını kovuyor, kadın resti çekince bi peşinden gidiyor. Elf kralı mısın friendzone'dan kadına mı yazıyosun anlamadım resmen. Kadın cüce yaşarken kezban tribi çekiyo, sonra ölüsüne bakıp "çok acıyo, bu aşksa geri alın benden" diye ağlıyo falan. Ögh geldi resmen.

Abi tamam görüntüler, genel hikaye falan iyi de ne bilim sanki çoğu karakterler filmde artist pozlar vermiş olmak için iş yapıyor gibiydi:

Ork kılıcı cüceye saplıyo, sonra sonra elf kadın 10 dakika mimik yapıp ağlasın diye öyle kılıcı saplamış halde bekliyor.

Thorin dışardaki cücelere yardım etmeye karar veriyor. Buna karar verdikten sonra karizmatik bir ışık kaynağını arkasına alıp oradan kendi grubuna doğru yavaşça poz vererek yürüyor. Cücelerle kafa tokuşturuyor, gülüşüyorlar eğleniyorlar falan(DIŞARIDA HERKES KATLEDİLMEYE DEVAM EDERKEN).

Cüce ordusu dağıldık geri çekilelim hacı çekiyor. Orklar "işleri bitmek üzere son bi push yapınca ölcekler" tribine giriyor. Bu noktada Thorin yanındaki bir elin parmağıyla sayılacak kadar cüceyle geldiği için cüce ordusu 5 dakika önceki mahvolmuş durumundan çıkıyor. Hadi kral olduğundan rally çektiler diyelim(ki bu kralı nedense dağa gelene kadar kimse takmıyordu ama neyse). Kral ilk push'da cüce ordusu olduğu gibi bırakıp uzaktaki bir dağa tırmanmaya gidiyor. Bunun ardından elfler ordusunu geri çekiyor. Fakat 10 dakika önce mahvolmanın eşiğindeki cüceler sorunsuz kapışmaya devam edebiliyorlar.

Filmin başında ejder 2 dakikada şehre uçup 2 dakikada koca şehri yok ediyor. Fakat bizim elemanın durduğu kuleyi yıkmak için her nedense şehrin öbür ucuna iniyor. Oradan 10 dakika boyunca kuleye yavaşça yürümeyi tercih ediyor. Öyle yavaş yürüyor ve şehri tek nefesiyle yok eden bir canavar için öyle aptalca tehditler yağdırıyor ki bizim eleman arta kalan sürede ejderhayı öldürecek kadar büyük bolt atabilen bir arbalest kurmayı başarıyor.

Bir de son bir sıkıntım Sauron'dan kaynaklı. Abicim >_> neden... neden hiçbir planına KARTALLAR GELEBİLİR ibaresini katmıyorsun? Neden ulan? 2 devasa ordu toplamışsın. Her şeyi yok edecekler. Kartallar akp hükümeti gibi geliyo sıfırlıyo abi.

Sosyal ağlarda paylaş

ya ben sadece imax de izliyordum. Diğerlerinin kaltesi hakkında en ufak bir fikrim yok. İzlediğim yerde tadilatda. Diğerlerinin kalitesi nasıl?

veya

Ankarada nerede izleyebilirim? gop-kızılay a göre yakın sayılabilecek yerler olursa iyi olur. Gop veya kızılayda olsun demiyorum, orayı baz alarak bir yer söyleyebilecek varsa iyi olur (ankamall da izliyordum).

netden de bakıyorum bir yandan ama ne olur ne olmaz buraya da sorayım dedim. Dandik bir yere gidip, dandik bir salonda izlemek istemem (zaten kötüymüş :P )
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 ay sonra ...
  • 5 ay sonra ...
Aket-Atum said:

Yönetmen (adamın adını unuttum) Miranda Kerr ile boşanmasından sonra Orlando Bloom'un morali düzelsin diye böyle şeyler yaptı bence

abi miranda kerr'den sonra isterse lotr tekrar çekicez ama legolas'ın gözünden deseler yine morali düzelmez bence ahaha

ne zaman gelecek bu directors cut versiyonu ya.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
Şu videoyu izledim, içim acıdı resmen.

Daha ilk Hobbit vizyona girmeden evvel prodüksiyon videolarını izlerken demiştim zaten "bu tempoya nasıl ayak uydurulur?" diye.

Yani çok bariz görünüyordu "tight schedule"... Kendisi setteyken Andy Serkis'in setine skype'tan bağlanıp izliyordu, onu onayladıktan sonra kendi sahnelerini çekiyordu, ordan çekilen görüntülerin montajını yapmaya gidiyordu, CGI için de toplantılara giriyordu falan.

İlk filmin gösterime girmesinden 1 hafta evvel gazetecilere ön gösterim yapacaklarken Peter elinde harddisk ile uçakta getirip yetiştirmiş filmi gösterime falan.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...