Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

vücut geliştirme #5

AthleT

Öne çıkan mesajlar

chin up yapamıyorsan latpulldown yap. chin upa geçince de zaten agırlıklısını yapman lazım yine yavaş yavaş agırlıgı artıracaksın.

Bench bence de cok iyi bir hareket olmasa da saçma bir hareket demezdim lol
Hayırdır ne oldu? Kötü bir şey mi geldi başına bench press sırasında?
Sosyal ağlarda paylaş

Evet Mark Rippetoe filan onun hocası Bill Starr bunlar da diyorlar ohp bench pressten iyi diye ama benchi de tamamen çıkartıp atmaya gerek yok.

Laf açılmışken yukarıdaki 2 üstada göre 3 ana hareket var. Overhead Press(onlar sadece press diyorlar), squat ve power clean.
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 hafta sonra ...
https://www.t-nation.com/training/know-your-ratios-destroy-weaknesses

buna göre %60 civarı yani senin örneğindeki 70 kg BP yapan biri 42 kg civarı OHP yapar

AMA bu oranlar elit atletler için, daha düşük seviyelerdekiler için çok da bir anlamı olmayabilir.
Bir de herkesin anatomisi farklı. Bu fark bazı durumlarda avantaj bazı durumlarda dezavantaj getirebilir. Örneğin kolları orantısız uzun birinin deadlifti squatına oranı bu linktekinden daha iyi olabilir. Bunun yanı sıra bu uzun kollar yüzünden BP ve OHPsi back squatına oranla kötü olabilir.

Bir de zamanında şunu paylaşmıştım kas gelişimindeki dengeye bakmak için
https://symmetricstrength.com/
Sosyal ağlarda paylaş

Yillardir bu sporu yapan bir arkadasim var, kendisi bisikletle rusyaya bile gitti yani saglam sporcudur. Cocugun vucut yapisi hep ayniydi kollar 42 falan. Yurtdisina tasindi. Hergun 12 yumurta 1 kg beyaz kirmizi et ve supplementi dayadi.Gecen hafta tatile geldi. Gordugumuze inanamadik. Antreman sisteminde gram degisiklik yok sadece yemegi abartmis ve kollar su an 46.5 sixpack falan var. Hic cheat dayi yok, tamamen temiz beslenme. Steroid 0 bu arada. Oyle seylere ekipce karsiyiz :D

Antreman programindan kat kat onemli olan sey beslenmeymis onu anladik yine.
Sosyal ağlarda paylaş

Selamlar. 2 Hafta önce spora basladim. Nacizane bilgimle kendime bi plan hazirladim. Rica etsem bir göz atar misiniz. Kendimle ilgili ufak bilgileri de verim:

180cm-96kg
Spor gecmisim yok ve cok fastfood beslendim
16 Araliktan beri her gün fitness'a gidiyorum. (sonsuz bi motivasyon dogdu icimde birden)
10 Dakika isinmadan sonra yaklasik 45dk makinelerle calisiyorum. Ardindan da 30dk cardio. Halterlere henüz gecmedim biraz kaslarim kuvvetlensin ve kondisyon sahibi olmak istedim basta.

Amacim 85 kg'ya inmek ve öncelikle ama öncelikle bacaklari biraz eritebilmek. Kalin ve yagli bacaklarim var.

Butterfly

Bench Press

Pullover

Schoulder Press

Dip

Bicep curl

Leg press

Lying leg curls

Seated leg curl

Thight Abductor

Thight Adductor

Ab crunch machine

Hyperextencions-back extentions

Tüm egzersizleri 3set, 20 tekrar ve 30 sn araliklarla yapiyorum. Agirliklar 20-35 arasinda degisiyo bölgelere göre.

Tavsiyelere acigim. Simdiden tesekkürler
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...