Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

vücut geliştirme #5

AthleT

Öne çıkan mesajlar

internetten araştırınca sivilce yapma ihtimalinin olduğunu söyleyen araştırmalar var

sebebi de süt ürünlerinde olduğu gibi wheyde de insulinlike growth factor-1 (IGF-I) varmış bu da vücudun sebum yani derideki doğal yağ üretimini artırıyormus. Bir de bol basit karbonhidrat tüketimi de varsa insülin çok artıp deri hücresinin aşırı çoğalmasınai inflamasyona vs sebep oluyormuş. Bunlar tabii hep sivilce oluşmasına sebep olan şeyler.
Zaten hali hazırda yağlı bir cildin varsa veya insülin direnci varsa da wheyin sivilce yapma ihtimalinin arttığını söylüyorlar.

Eğer whey sivilce yapıyorsa bitkisel protein tozlarına bakabilirsin demişler. Bezelye ve kenevir gibi. Ama onların da var mıdır bir yan etkisi bilmiyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

sporcu beyler en etkili yağ yakımı için beslenmeyi nası yapıcaz.

şuan sadece spordan once 30 40 gr karb yiyorum. onun dışı 0 a yakın. ogunlerde total 150gr protein tutturmaya çalışıyorum ( whey - caseinle beraber )

sabah yumurta beyaz fındık ceviz badem

spordan once az tavuk - ton - et - bulgur

akşam tavuk balık et
Sosyal ağlarda paylaş

WaNTeD said:

şuan sadece spordan once 30 40 gr karb yiyorum. onun dışı 0 a yakın. ogunlerde total 150gr protein tutturmaya çalışıyorum ( whey - caseinle beraber )

akşam tavuk balık et

intermittent fasting yapiyorum ben bir suredir cok olumlu sonuclarini gordum
Sosyal ağlarda paylaş

WaNTeD said:

akşam tavuk balık et

kuruyemişe çok abanma. karbonhidratı çok kısmak da iyi değil. karb yemedin diye kilo vermiyosun, az kalori aldın diye kilo veriyosun. ben app tavsiye edeyim FitGenie. bi süre ne kadar yersem ne kadar kalori alıyorum, ne kadar yemeliyim eğitimi alırsın şöyle birkaç hafta. alışırsın sonra göz kararı beslenmeyi de öğrenirsin.
androide çıkaramadılar hala yalnız. ben bakmıyoken daha iyisi çıktıysa görmedim, iteratif olarak macro programı sunuyo güzel

int fastingden ben de yıllardır memnunum bu arada. sabahları iştahsız olmamdan güzel faydalanıyorum. az kalori almayı nasıl başarıyosan onu yapcan fasting şart değil
Sosyal ağlarda paylaş

tabi canım az kalori alıyorum diye veriyorum da, spor + protein tamamlama ve spordan onceki karb la efektif olarak kütlemi koruyabilir miyim acaba, verdiğim kilodan gayet memnunum. yediğim kuru yemiş sabah 3 badem 3 fındık 1 ceviz :d bulursam yarım avokado kuruyemiş yerine.

IF e benziyomuş benim yaptıgım da kısmen
Sosyal ağlarda paylaş

µh said:

WaNTeD said:

akşam tavuk balık et

intermittent fasting yapiyorum ben bir suredir cok olumlu sonuclarini gordum

16:8 mi yapiyorsun? Nasil sonuclar?

Ben de gobegimden biraz sikayetciyim. Pek yok ama beni rahatsiz ediyor. O yag olcen aletlerde yag orani 6 7 falan cikiyor ama yanlis yani oyle bi durum yok.

Acaba leangains ile kas kaybetmeden su yaglardan kurtulabilir miyim? Biraz okudum simdi mumkun diyorlar, spor yaptigin gunler maintenance'da yiyip fasting olan gunler kaloriyi azaltirsan olurmus. Ne diyosunuz?
Sosyal ağlarda paylaş

belli bi süre spor yaptıktan sonra biraz oturdumu vucur artık tek seçeneğin kalıyor ya anabolik evreye gircen ya da katabolik, anabolikte max kas yapıp min yağ yapıcan, katabolikte min kas kaybı yapıp max yağ kaybı yapıcan her katabolik ve anabolik evre sornası net kas kalcak elinde yani ben böyle yapıyorum aynı anda yağ yakayım kas yapayım 16-18 yaşlarında oldu bi de bi ara azcık ara vermiştim spora o dönem, bi de yarışma sonrası aşırı sert dietten çıkınca vucut yağ yakmaya devam ediyor kas yaparken 2-3 hafta kadar falan
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...