Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

vücut geliştirme #5

AthleT

Öne çıkan mesajlar

93kg yim, 12x4 barfiks yapıyorum, boynumu sola çevirince ya da sola yatırınca enteresan bir şekilde sağ dirseğim ağrıyor. Barfiksi serbest değil de makineyle destek alarak yapmaya başladım iyileşti gibi fakat hala hassaslık var.

Şu an serbest barfiks yapmaya korkuyorum dirseği sakatlamiyim diye. Var mı benim gibi bu sorunu yaşayan? :)

Ayrıca yıllardır güzel güzel squatımı, dumbella lunge ımı falan yapardım.Son 3-4 aydır sol dizimde iç kısımda yanma var sağ dizimde de bıçak batması gibi oluyor. Cuma günü doktora gideceğim. Yaşım 33 eklemlerimde neden bukadar problemler oluşmaya başladı anlamış değilim. Ağırlık çalışmaya başlamadan önce baya bir ısınıyorum, esneme hareketlerini de yapıyorum. Hareketleri düzgün yapıyorum fakat son 5-6 aydır ciddi eklem sorunlarım oluşmaya başladı :S
Sosyal ağlarda paylaş

Bağ doku pek hızlı iyileşmediği için aynı hareketleri sürekli yapmak uzun vadede tendonlar ve eklemlerde sıkıntıya sebep olabiliyor.
Birkaç ayda bir deload haftası yapıp hareketleri varyasyonları ile değiştirmek öneriliyor genelde.

Barfikste dirsek ağrısı da barfiksi yaparken ön kol kaslarını da kullanıp bileğini bükerek hareketi yapmaya calısmandan kaynaklıyor olabilir. Form doğru ise dizde oldugu gibi uzun zamandır yapıyorsun hareketi zamanla bir takım hasarlar oluşmuş olabilir ve tam olarak iyileşmemiştir. Yapma bir ay kadar sonra barfiksi ingilizcede pull up dedikleri gibi yapıyorsan neutral griple veya chin up şeklinde deneyebilirsin.

esneme olayının da sakatlıgı önleme etkisi filan palavra.
Sosyal ağlarda paylaş

cabiria said:

reddit recommended routine

Olayı nedir şimdi bunun. Tamam vucut ağırlığıyla çalışıyosun. Mesela barfix çekerken gücünün tükendiği tekrar sayısına kadar mı yapıyosun 1 turda. Definasyona girmez mi o zaman. Hacim kazanır mı?
Sosyal ağlarda paylaş

https://www.reddit.com/r/bodyweightfitness/wiki/kb/recommended_routine

şimdi strength work şöyle

said:

First Pair -
3x5-8 Pull-up progression
3x5-8 Dipping progression

Second Pair
3x10sec-30sec L-sit Progression
3x5-8 Squat Progression

Third Pair
3x5-8 Push-up progression
3x5-8 Row Progression

First Pair- pull up progressiona giriyosun

said:

Pull-up Negatives
Jump to the top of the pullup position, then slowly (as slowly as you can), lower yourself until your arms are straight. Build up to 10sec negatives!

Pull-ups
See general form cues.

L-sit Pull-ups
Hold your legs in an L-sit position, perform a pullup.

Bar Pull-overs

Pull-up Negatives 3x8 başlayıp o kolay gelince Pull-ups a o da kolay gelmeye başlayınca L-sit Pull-ups a mı geçmem gerekiyor?

first pair, second pair, third pair. toplam 6 hareket var. 3 er set yapsan 18 set çok değil mi.
Sosyal ağlarda paylaş

Mal said:

cabiria said:

Olayı nedir şimdi bunun. Tamam vucut ağırlığıyla çalışıyosun. Mesela barfix çekerken gücünün tükendiği tekrar sayısına kadar mı yapıyosun 1 turda. Definasyona girmez mi o zaman. Hacim kazanır mı?

aynen olayı progression işte
https://youtu.be/AB3HhP2GYk0
Sosyal ağlarda paylaş

cabiria said:

Mal said:

cabiria said:

aynen olayı progression işte
https://youtu.be/AB3HhP2GYk0

sen uyguladın mı bunu? baya aklıma yattı. tam brad pitin fc daki hali gibi olmalık bişey.
Sosyal ağlarda paylaş

ben 3 ay falan yaptım. handstandi 10 saniye falan tutabiliyodum desteksiz ve artıyodu süre her antremanda. push up gelişmişti. 0 pull up yapan ben 4 tane falan düzgün pull up yapabiliyor hale geldim.
5-10 saniye tucked l sit yapıyodum.
ama sonra bıraktım üşengeçlikten tavsiye edeeim işe yarıyor. zaten o /r/bodyweightfitness da millet before after koyuyor habire bakılabilir
Sosyal ağlarda paylaş

şimdi etrafı keşfe çıktım. Pull up ve dips yapacak yer buldum. Row bulamadım gittiğim mekanda ama zaten third pair i isterseni yapın diyor sadece push up yaparım third pair de.

Push up düz şekilde tam göğsümü yere değdirerek 3x12 rahat yapıyorum. Onu ayaklarımı yükselterek yaparım.

Pull up denedim 4 te tıkandım. 15 gündür yatıyorum sigaraya abanıyorum. 3 antremanda 3x5 yapar hale gelirim heralde.

Dips 8 tane yapıyorum tam şekilde ama ağır çekimde gibi yapıyorum çok yavaş.

L sit denemedim daha.

Öncesinde ve off günlerde koşcam bilmiyorum iyi olurmu koşmak.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...