Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

vücut geliştirme #5

AthleT

Öne çıkan mesajlar

@senko
bi skimming yaptım da, vücut stress'i ve direncinden bahsetmemiş sanırım.
şöyle düşün düzenli spor yapmazsan zaten sonuç alamazsın çünkü, vücudu zorlayınca, vücutta stress'e girip senin vermeye çalıştığı kiloları tutuyor. özellikle çok zorlamanın o yüzden yararı olmayacağını söylerler.

önemli nokta burada düzen! vücudu stress'e sokmaman lazım sonuç alabilmen için.

istersen crossfit yap sonuna kadar zorla, ama vücut bunu rutin gibi algılamalı, yoksa sonuç alamazsın.
Sosyal ağlarda paylaş

beyler son 1 yıldır ite kaka bir şekilde spora gittim sporda değişik değişik stratejiler denedim, alkolü bıraktım sigarayı bıraktım şekeri bırakmaya çalışıyorum. olmuyor yani olmadı bilmiyorum kilo aldım irileştim moralim bozuldu. En son havuza giriyordum sadece son 1 aydır hastalıktan çıkamadım o yüzden spor yapamıyorum sadece diyet yapıyorum 2-3 kilo verebildim anca o da ödem falandır.

napacam birisi yardımcı olsun yaza düğün var biraz incelmem gerekiyor, sporda nasıl bir strateji izlemeliyim. myfitnesspalde 1600 kalori alırsam haftada 1 kilo vereceğimi yazıyor onu bir şekilde tutturmaya çalışıyorum ama açlıktan kafayı yiyorum tabi. Boyum 192 kilom 117 oldu tartılara çıkmaya utanır oldum. ince belli bardak gibiyim ama bardağın sonu göbeğime denk geliyor

http://i.imgur.com/9Q3xPQ0.jpg
Sosyal ağlarda paylaş

yalan yok spora başlamadan önce her gün 5 tane falan 50liğim vardı iş çıkışı ama bıraktım işte bütün kötü huyları, az bir süre alkolikliği ve sigara bağımlılığını bastırmak için şekerli içeceklere dadandım ama onları da bıraktım tatlı da yemiyorum artık en azından yaza kadar tek bir baklava bile yemeyeceğim
Sosyal ağlarda paylaş

beyaz yakalı plaza çalışanıyım ya maaşımın 4te1 ini veriyodum mekanlarda her ay alkole (maaşım da az geldi bak böyle diyince neyse).

Kot bedenleri milim milim hareketleniyo ama işte göbeğin durumu ortada anlamadım bacak ve kalça kısımlarım inceliyor ama göbek ve bel yerini benimsemiş bir şekilde hayatına devam ediyor.

Bodybuilding.com'da belirli programlar buldum onları denedim 20 dakika civarı kardiyo sonra ağırlıklarda zaman geçirmece falan ama sonra baktım irileşiyorum ağırlığı elime almaya korkar oldum.

Şu da çok etkiledi tabi, spor yapınca hayvan gibi acıkıyorum ve yemek yemek zorunda kalıyorum kalori hesapları havada kalıyor canım et istiyor falan orda sistem şaşıyor
Sosyal ağlarda paylaş

OK başlangıç tipleri;

1- Kolayı bırak. Bira haftada max 1 gün.

2- Ekmek ve şeker yeme.

3- Bol su iç

4- Her gün yürü en az 25 dak.İyi hissediyorsan hafif tempo koş. Hiit yapabilirsen yap.

4,5 - Yürüyüşten önce fıstık ezmesi ye, 1-2 kaşık max, 1 saat bekle sora çık.

5- Fast foodu bırak.

5,5- Jips abur cuburu bırak.

6- En az 6 saat uyu.

7- Multi vitamin al.

8- Spor salonuna gidiyorsan o ayrı tipleri içerir. Gitmiyorsan haftada 4-5 gün 4 ve 4,5 maddelerini tekrar et.

9- Meyve ve sebze ye.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...