Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Game of Thrones (2011) - HBO (Kitaplardan sıpouylır yasak)

GERGE

Öne çıkan mesajlar

Abi dizi gayet iyi de işte kitaplar dizinin 5-6 tier üstü bir seviyede iyi. O yüzden 3-5 postta bir millet S*K GİBİ DİZİ BUNELAN diyor.

Whitewalkerların kitapta isimleri farklı, görünüşleri farklı, böyle mal zombi yerine tuhaf bir güzellikte/majestik olarak tasvir ediliyorlar, o nights kingdi long nightdi hikayeleri falan derken çok daha başarılılar. Dizide sıfır lore ile kutuptan gelen random zombiler hue hue hue gibi birşey herifler resmen sdf.

Kitapla birebir aynı yaptıklarında millet zevkten geberiyor zaten, bknz 1. sezon, bknz prens oberyn.

ARYA ABOOOV İŞTE BU falan diyenler, kitaptaki aryayı görseler gözyaşları içinde orgazm olurlar heralde.
Sosyal ağlarda paylaş

Archangel_ said:

ayrıca sorulardan en büyüğü, la o kızıl karı sırf "king's blood" (nedin piçi) a ulaşabilmek için stannis i wallun kuzeyine sürdü gibime geliyor, feci de bi bakış atmıştı jon a. neler bekliyor bizim snow u acep

spo

kızıl büyücü kings blood istiyorsa wilding kralı var, üstat aemon var

Sosyal ağlarda paylaş

Emaleth said:

Mis gibi final yaptı sezon. Nasıl bi foruma göynümü verdiysem bookfaglerin mıyıldaması diziye bayılan milyonların sesini aşabiliyor. Kitabı olmasa, mesela Lost olsa, yayından takip etsek gık demeden izleyeceğiniz şey bu. İçinde ejderhadan brit mezara, çocuk katilden çıplak prensese, dev kurttan orjiye, dövüş sahnesinden entrikaya kadar her şey var, daha ne istiyonuz? Ben şahsen düz dizi izleyicisi olarak çok eğleniyorum. Size de üzülüyorum helak ettiniz kendinizi zengin, ünlü ve keyfi yerinde bir yazar için boş yere diye :/

Safça izleyici yorumlarım için tıklayın

Öncelikle bildim, hah hayt.
Emaleth said:

... tywin gg.

Emaleth said:

jaime'nin tyrion'un idam edilmesine seyirci kalacağını sanmıyorum. bi dahaki bölümde ordan bi drama bekliyorum. bi de ss'lerde bi varys bakışı tespit ettim, o herif boş oturmuyor genşler. güvenimiz tam.
/discuss

Tyrion kendine yakışan süper hareketleriyle göz doldurdu. Ööle sepet gibi kaçsaydı yine kızamıycaktık tabi ama yakışmıycaktı be! Çok kral işler yaptı canıms, seviyoz. Kendi babasına ve aşkına kıymakla bir nevi katarsis yaşayıp daha da süper bi herif olmasını istiyoz.
Varysçiğim konusunda da haklı çıktım, gururluyum. Hatta son sahne beklentilerimi de aştı. Çok memnunum bu taraftan. Kalpkalpkalp

Bran'in dragon rider olacağı bence kesinleşti druid'in sözlerinden sonra. Ay o druid gibi ağacın kökünde oturup ordan beyaz gözle filan uçucaksa hiç zahmet etmesin, çok sıkıcı pffff.. Her halükarda adının Drogon olduğunu anladığımız siyah ejderha karışacak bu hikayeye.
Peki diğer esir dragonlar nolcak? Ana yüreği buna nasıl dayanıcak? Yarın öbür gün o ejderhalarla nasıl sefere çıkılacak senelerce aç biilaç karanlıklara tıkalanmışlarken? Ezik Jorah vıyvuyvıy ağzının içine bişe geveleyip ikilemeseydi işe yarardı iki satır tarih bilgisi filan anlatıp belki. Öbür ihtiyar biraz düz kafa :/

Brienne-Hound kapışmasına çok laf edilmiş, ben kitabı henüz okumamış cahil cühela olduğumdan bana tuhaf gelmedi örgü. Arya da yeteri kadar cooldu halel gelmedi başkası öldürdü diye merak buyurmayın, ama hound ölmesin istiyorum hala. Çıkar mı ki bi grand maester kayanın ardından? Pls lordum...

GM demişken, Cercei'nin yeni adamı mountaini dirilttiğinde bir başka büyük rezalet bekliyorum. Frankenstein gibi kalkıp gidip olmadık birini kesecek filan. Ay hatta bizzat Cercei'yi öldürse ne tatlı olar.. Bu bölümde gemleri iyice azıya almıştı artık, onun da cezası yakın olsa gerek :) Kendi yarattığı canavar sonunu hazırlasa manidar olur hem ;)

Stannis'in kuzeyde ne işi var anlayamadım. Bööle kuzeyden aşağı inerken troop süpürmek mi istiyor King's Landing'e doğru mesela? O bencil budala good of the realm kovalamaz bence, var mıydı buna mention önceki bölümlerde?
Ay bu hikayede bi de kızıl kadının jon'a bir bakışı vardıııııı, yemin ediyorum kanım dondu. Kral kanı kokusu mu aldı vampirella, hallendi mi nedir. Ayrıca kendisinin kuzeyde olup bitenler ile ilgili duruşu nedir, god of light bu walkerlara filan ne öngörmektedir, bunları merak ediyorum.

Velhasıl çalkantılı gidip iyice final yapan bi sezon oldu. The plot thickens.
Yapanların ellerine sağlık. Nisan 2015'e kadar esenkalın.

sesli guldum bastan sona cidden super tespitler klavyene saglik :)
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...