Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Game of Thrones (2011) - HBO (Kitaplardan sıpouylır yasak)

GERGE

Öne çıkan mesajlar

Güzelim diziyi failin önce gideni olan Lost ile karşılaştıranla, tek kabahati kitap okumak olan ve dizinin daha da iyi bir senaryoya sahip olabileceğini belirten kişilere "fag" yakıştırması yapan; bence aynı cehalet seviyesindedir.

Gerçi zaten aynı kişiymiş lan, tutarlı demek ki :p

WoT içerisine gizlenmiş "milyonlar seviyor sizi kim takar :hıh" mesajı ise tam bir "ileri demokrasi" kafası olmuş, es geçmemek lazım.
Sosyal ağlarda paylaş

Archangel_ said:

aklımda deli sorular, kitabı okuyup diziyi beğenmeyenler "bite me pls", azcık empati yapın kitabı okumayanlar için gayet de efsane bir dizi, yerimde duramıyorum bölüm bittiğinden beri.
yarıda bıraktığım kitaba geri dönüyorum direk ama sırf meraktan :P
ayrıca sorulardan en büyüğü, la o kızıl karı sırf "king's blood" (nedin piçi) a ulaşabilmek için stannis i wallun kuzeyine sürdü gibime geliyor, feci de bi bakış atmıştı jon a. neler bekliyor bizim snow u acep
edit: wildling kralı da favori karakterlerim arasına girdi ayrıca, herifi koy iron throne a direk yönetir valla. adam "just"

Ned, kral diildi ki. King's hand oldu. O da sayılmaz herhalde.
Sosyal ağlarda paylaş

Baggio said:

Daemir said:

red viper vs. mountain dövüşünü brienne - hound kadar yapsalardı bari. resmen brienne-hound kapısmasından daha zevk aldım bir dövüş sahnesi olarak.

Öyle bir kitle de var, Jaime ile Tyrion'un böcekli kuzen sahnesine "üff 10 dakka böcek dinledik HADİ AKSİYON GELSİN" de diyordu mesela aynı kitle. Hikayenin derinliğinden değil, olayların düz bir dizi gibi akmasından hoşlandıkları ve kitabı okumadıkları anlamına geliyor bu da. Aynı kitle Breaking Bad'in Fly bölümünde de kendini asmıştır diye tahmin ediyorum mesela. Tercih ve zevk tabii.

niye hatırlatın ki şimdi o bölümü
Sosyal ağlarda paylaş

µh said:

ben sırf bu laflara kanıp kitapları okudum da hiç anlatıldığı kadar iyi bir seri değil bence. kitaplar çok iyi de dizi uyduruk gibi bir durum yok diye düşünüyorum.

Zaten yok ki, o yorum anlama organı farklılığından doğuyor. Ülkenin ve dolayısıyla toplumun geldiği genel sosyolojik ve psikolojik durum buna bile yansıyor bence. Burada bile kutuplaşma, aşağılama, sürtüşme, yer yer cehalet ve ön yargı var.

Kitabı okumayanlardan bir kesim "ay kitabı okumuş artislik yapıyor..." diye g.tünden anlayıp resmen okuyanı aşağılıyor. Okumuşuz olm işte daha iyi bir şey bu, kendin yapmadın diye olumlu bir şeyi neden aşağılıyorsun ki, mal mısın?

Kitabı okuyup da "ay dizi kötü ben onun kitabını okumuştum..." diyen de bu birinci maddede bahsettiğim malın diğer yüzüdür. Kendince elitlik taslamaya çalışıyordur çünkü, o da malca. Dizi gayet güzel çünkü. "Kitapta burası daha farklıydı, x olsa daha güzel olurdu" demek "dizi kötü" demek değil.

Mesela ben kitapları ilk sezon bittikten sonra okudum, öyle diziden çok önce okumuştum da şimdi diziyi aşağılıyor falan değilim yani, bildiğin dizi ile beğenip okudum. Birinci sezon kitaba %95 uyumlu gidip gönülleri fethetmiş ve hepimiz diziye/seriye böyle bağlanmışken, parayı ve şöhreti bulduktan sonra saçma sapan yerleri değiştirmeyi eleştirince neden suçlu olayım ki, bu nasıl sığ bir düşüncedir?

Özellikle bazı yerler var ki kesinlikle ellenmemesi gerekirdi. Yani "x kişisini y mi öldürmüş, yoksa z sebebinden mi ölmüş" gibi bir şey hikayeyi çok etkilemeyebilir, ama koskoca 7 kitaplık serinin daha 2. kitabında hayvan gibi kritik bir yeri değiştirirsen o 6. kitapta senin karşına bir kelebek etkisi gibi çıkabilir. Sırf daha dramatik olacak, daha bir reyting rekoru kıracak diye neden sağı solu bızıklansın ki?

Son olarak, karşılaştırma yapabilmek için iki tarafı da bilmek gerekir. Bir tarafta ikisini de bilenler "böyle olsa daha iyiydi" diyebilirken, diğer tarafta "HAYIR BÖYLE İYİ Bİ KERE :HIH...." diyip üstüne de hakaret edenler olunca gerçekten çok düz, çok sığ ve çok düşmanca bir fanatizm oluyor. Nişantaşı'nda Cumhurbaşkanı'nın adını bile bilmeyen ama 25 TL'lik kahve içen tikky kızlardan bir farkınız olsun.

Hepimiz seviyoruz ve izliyoruz ki buradayız. Daha da iyi olmasını istemek neden size düşmanca geliyor, anlamak hiç mümkün değil.
Sosyal ağlarda paylaş

Flassh said:

yazın konuşmayı
bari hikayanın zevkini alalım bu yetolar beceremiyor dediğinize göre

wikiden kopyaladim.

During the escape Jaime confesses to his brother an old sin:
Years ago Jaime had told him that Tysha, the girl Tyrion had secretly married was in fact a whore hired by Jaime. Their father had the girl raped by his soldiers and by Tyrion himself to teach them a lesson. But in fact Tysha was the crofter's daughter as she claimed to be and had loved Tyrion genuinely.

Incensed at this revelation, Tyrion hits Jaime, and, knowing that Joffrey was Jaime's son and not Robert's, falsely claims responsibility for his murder. As a final revenge he reveals that the truth about Cersei's sexual escapades with Lancel and Osmund Kettleblack

Sosyal ağlarda paylaş

Gallant said:

Her bolum extra maliyette, her bolum extra gelir degil mi? Yoksa HBO tamamen reklamsiz mi yayinliyor?

Aynen öyle kesintisiz yayın, abonelik satıyor hbo; ondan ötrü düz tv kanallarından farklı kitlelere hitap edebilecek yayın yapabiliyorlar, reklam kaygısı neyin olamadan.
Kötü yanı da bu; senelik 10 bölüm değil de, 15 bölüm dahi olsa abonelik sayısındaki artışı değmez olarak hesaplamışlardır büyük olasılık; korsan stream ve torrentler sağolsun.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...