Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Albion Online #2

BeIlow

Öne çıkan mesajlar

Quo-Vadis said:

Yalnız oyunun Ağır P2W olma ihtimali çok yüksek. Şahsi düşüncem kesin olur. Gold satılması buna direk sebep. 100k goldla başlayanlar var, bunlar ufak balıklar. Kim bilir neler var. Şu anda gold 83 ve 101 silver arası geziyor.

İlk gün bu inanılmaz büyük bir avantaj. Her ne kadar gold fazla yükselmemiş ise de. Adam gold u silver e çeviriyor. Craft malzemesini direk satın alarak craftingi, gathering kasmadan geliştiriyor. Nasıl olsa ilk günlerde gathering malzemesini AH de satan bir ton adam var, silver kasacam diye. Vendor satın alıyor şehirde. Millet eşek gibi craft yapıyor. Para kazanıyor.Kendi üreterek te para kazanıyor. Gold daha yükselmemiş iken geri satın alıyor. Profit. Tam 1 hafta sonra 24 silver olan gold 90 silverlara fırlıyor ve yükselmeye devam ediyor. Çok parası olan aynen bunu yaptı.

Adam sonradan başlamış olsa bile para da bok gibi ise. Satın al gold u hiç kasma. Ölsen bile AH de setler ve malzemeler satılıyor.

Fakirler gathering kasacak. Toolları kasacak. Silahları kasacak. Refine kasacak. Bunu da çook yavaş yapacak. Neden çünkü habire grind var, gather grind, fame grind, craft grind, oyunun her yeri grind.

T5 craftlayacam dersen , önce sırası ile t2-t3-t4-t5 gather yapacağın. Sonra onları sırası ile gene refine edeceğin. En son sana lazım olan t5 refine edeceğin. Ondan sonra da itemini craft edeceksin. Eğer item 2 malzeme istiyorsa , Taş ve Tahta. Yukarıda ki sıralamaya bakıveriniz. Her bir Malzemeye ayrı Gathering ve Ayrı refining kasman lazım. İtemi craftlaman için de ayrı craft kasman lazım. Olay sadece refining ve gatheringle bitmiyor.

Oynadığım halde söylüyorum. Bu oyunun ömrü en fazla 1 sene. Bundan daha kolay oyunları oynamadı insanlar.

Oyunu da oynuyorum. Epic account sahibiyim. Alpha dan beri de oynadım. Oynamıyorsun diye gelenlere belirteyim.

Eğri oturup doğru konuşalım. Şimdi cicim ayları oyunda, millet savunuyor.

abi sana yazdım neden low tier itemların refine'a dahil olmasının iyi birşey olduğunu. çünkü ben yarım saat önce oyuna başladığımda topladığım t2 resource'un oyunda bi değeri var ve her zaman olucak, güzelliği burda. millet yerleşti işte diğer adalara. hepsi gırıla t4-t5-t6 topluyorlar. ama ne oluyor oralarda t2 yok. orda yaşayan insanlar organize olup royal island'a caravan çıkarmak zorunda kalıyor t2 resourcelar için. bu adamlarda da para var mülk var oturup kasmıyolar marketten çekiyolar. kim kazanıyor? o yarım saatlik oyunla odununu toplayan adam markette satınca odununu, odunun değerli olduğunu görünce keyifleniyor. adamın da oyunda bi rolü oluyor.

versinler abi harcasınlar zaten paraları o zenginler benim için daha iyi. ben goldu 100 silverdan alıcağıma onlar para akıtınca 50 silver'dan alıcam. PARA VERMEYEN OYUNCU OLARAK PREMIUM'UMU DAHA UCUZA ALICAM. Ayrıca oyunun olayı direk t8 rush değil ki. zaten o lp'ler öyle olsun. napıyım ben 1 ayda full t8 açıcaksam? olayı zaten eve gibi belki o noktaya gelmenin yıllar alıcak olması. ama beni başında oturtup amele gibi grind yaptırmicak işte oyun. zibilyon tane yapıcak şey var oyunda. ya caravan yapıp bi yerin local marketinden alıp öbüründe satmak bile, o sırada pvp zone'dan geçmek bu benim için yeterli mesela aylarca yaparım bunu. sonra ondan bayarım gider pve dungeonlara akarım, ondan bayarım guild vs guild, crafting vs vs oyunda yapıcak şey dolu.
Sosyal ağlarda paylaş

İşte aslında ona geliyoruz. Zaten ben Hayat denen P2W hardcore game nin içinde yaşıyorum. Birde PC oyununda onu yaşamak istemiyorum.
Ki eminim benim gibi düşünen bir çok kişi var.
Şimdi burada gerekçe şu olabilir : Oyun zaten Hardcore. Öyledir tabi. Hardcore oynayan playerlerin yüzde 10-20 sidir, hadi yüzde 30 u olsun.
Geri kalanı benim gibi casual, işten gelip, 2 dakika şurada biraz zaman geçireyim diyen evli barklı tipler.
Eee hepimiz de para mıçmıyoruz. Gold satın alalım. (Albionda da tüm sistem ufak ufak adam söğüşleme taktikleri üzerine kurulu.)
Yani anlayacağın zaten kısıtlı o zamanı da maalesef grind yaparak geçiremem. Oyun oradan çok büyük kaybediyor.
Neyse yazıştık çiziştik, teşekkür ederim muhabbet için.

Ben Biraz Dota2 İnternational Turnuvayı seyredeyim.
MVP.P maçını kaçırmayın. Katliam olacak.
Sosyal ağlarda paylaş

bingildak said:

hattok said:

Gerçek hayat bile p2w abi onlara göre sdjhfuh .

Şunun farkına varmamış olman genç yaşının ve deneyimsizliğinin göstergesi zaten. Gerçek hayat p2w in Allahı direkt.

Di mi Allah baba Premium doğanlara gold vermiş gerçek hayatta onu dolares e çevirmişler öyle zengin olmuşlar. Neyse ya siz ota b.ka p2w diyin oynamayın zaten bu negatif kafada insanlar gerçek hayatta yetiyor. Oyunlarda da bu tip negatif insanları istemiyoruz. Eminim benim gibi düşünen bir sürü insan vardır.

Hayat tabiki p2w bunun tecrübesizlikle genç yaş olmasıyla alakası yok. Sen çok dar görüşlü bir insansın. O adam o parayı kazanmak için ömründen ömür harcıyor değerli saatlerini harcıyor harcarken de tabiki p2w olacak hakkıdır.

İnce çizgi ayrımını bilmiyorsunuz gerçekten üzücü. Bi insan bir şeyi sevmiyorum dediğinde sevmediği şeyde sevdiği bir şeyi söyleyince tutarsız dersiniz o kişiye. Ama o kişi sizin gibi dar görüşlü olmayıp kötü bir şey olabilir ama iyi bazı şeyleri de vardır diye bakar. Siz bir şeye kötü derseniz hep kötü bakarsınız. Yazık bunu ne yaş ne tecrübe kotarabilir kanky.

AGA ajhdfhkjasdfhkasjhdkfjkhlas 2 gun once noldu. Kırmızı zoneda ağaç kesiyorum baktım 8 kişi peşimden koşturuyor asdf

Arcanistim abi Baktım bunlar spell cast ediyo Bi top attım bunlara 8'i birden geri sıçrattım dalga geçe geçe kaçtım adamlardan ahahah çok iyyidi yaa 8 kişiden kaçtım resmen :D
Sosyal ağlarda paylaş

BEYLER AÇILIN OYUN HAKKINDAKİ GERÇEKLERİ AÇIKLAYACAĞIM;

Albion macerasına paticiğin paralel yapılanması ANNEN INC. te başladım devamında ilk türk guildi Amareth ( Burası önemli tüm Türk guild liderlerinin çıkış noktasıdır.) sonrasında nice beta phase, pre beta test gibi dönemlerde oyunu oynadım bu beta süreci içinse acccountumu epicten legendary'e yuksellttim.( Bu detay p2w spekulasyonlarına ileride cevap olacak.)

1- Oyun ilk versiyonlarından çok farklı, hatta bir önceki betadan da çok farklı oyunun core sistemi baya bir değişti. Geçen betadan sıkılan biri olarak suan farklı ve eğlenceli bir oyun oynadığımı söylemem lazım.

2- Oyun size sistemi gereği 4 tür oyun stili sunuyor; single, küçük arkadaş grubu, büyük guild ve farmville.

3- Oyun tam anlamıyla grindfest, hangi tür oyun stilini seçerseniz seçin bu grindfestin bir parçası oluyorsunuz. hardcore veya softcore oyuncu profilinize göre de ödüllendiriliyorsunuz.

4- Oyunu tek basınıza veya arkadaş grubunla oynadıgınızda kesinlikle end game'i veya end game contentini görme şansınız yok. Gather,craft ve lojistik zinciri bunu güzelce engelliyor. Zaten oyun içinde mapler arasında loading screeninde " Joining a guild highly recommended' yazıyor. Adamlar haklı.

5- Oyunda jack of all trades olma şansınız da yok, herşeyi kendinizin yapması yine imkansız, bir dal seçip uzmanlaşmanız gerek.

6- Grindfeste bağlı olarak oyun kesinlikle 'time consuming' bir hal alıyor. Kısıtlı saatler oynayıp, oyun içinde millette gördüğünüz şeylere ulaşmanız bir hayal. Bu madde dikkatlice planlanan bir pvp sonucu elde ettiğiniz lootlar sayesinde çürütülebilir.

7- Oyun göreceli olarak p2w. Bu sizin neye p2w dediğinize bağlı. Oyunda altının uzun vadede hiçbir önemi yok. evet yanlış duymadınız hiçbir önemi yok. Suan için p2w argümanına denk gelen saadece premium status. Premium status olmadan bu oyunu oynamak ilk 5 maddede okuduklarınızın 5 kat daha zorlaşması demek. Ancak; yine oyun içinden silver karşılığı bu premium statusu belirli sürelerle alabilirsiniz ve oyuniçi ekonomiye görede gayet uygun fiyatlar. ve her betada öyle oldu releasede bu algoritmayı değiştirirlerse bilemem ama şuan için ucuz bile diyebilirim.

8- Peki neden oyun paketimi legendarye yukselttim ? nedeni basit oyuna 3 gün önceden girip guildimizi kurmak için, 12000 gold veriyordu sanırım, başlangıçtaki kritik guild harcamalarına gidiyor bu. Bu tercih yine oyun stilinize göre değişiyor, softcore veya kısıtlı zaman sorunsalınız varsa bence değmez.

9- Player driven economy, beni cezbeden yönü bu özellik.Craft organize olmayı ve dikkatli planlamayı gerektiriyor. Hatta gold fiyatıda player driven, oyun içi gold market var ve oyuncuların arz ve taleplerine göre şekilleniyor. Hatta burda popomdan element uydurup yeni bir oyun stilide sallıyorum gold marketeer.

aklınıza takılan bişi varsa yazın açıklamaya çalışıyım, muckx.
Sosyal ağlarda paylaş

abi asd 2002 geldi aklıma ultimaya ilk girişim ya. Ağlattın la :'(

Hocam 3 tip harita şekli var. Çöl,Kar ve Orman(bataklık). Ormanlık alanlarda tahta pamuk bulabiliyorsun. Karlı bölgelerde taş,pamuk ve maden bulabiliyorsun. Çölde Maden taştı yanlış hatırlamıyorsam.Ona göre birch log'u bulabilirsin. Türkçe guide varmıdır bilmiyorumda. Oyun içinde Nick Wasabisan ekleyin ordan konuşuruz. Bizim guilde alırız takılırsınız öğretirim oyunu.
Sosyal ağlarda paylaş

oyuna 2-3 saatte alıştım başta çok farklı gelmişti ama conquer online oynadığım için bayağı benzerliği var hoşuma gitti. tek sıkıntı büyük şehirlerde harita açınca çok karışık geliyor. her satıcıdan birden fazla var aynı tierden öyle olması kötü olmuş. Bu arada friend ekledim. Biraz yardım çok iyi olur teşekkür ettim.
Sosyal ağlarda paylaş

Aga arcane'im Knight heavy armor giyiyorum artık. STaff'ı biraz daha inceledim hiçbir şekilde Bariyer harici hiçbir şey'e bonusu yok. 200 Bariyer daha fazla vericem diye Kağıt oluyorum 1.2k kafama yiyince bi anda armor arayışına girdim. Knight armor'un %5 bonusu yetiyor Belki bir ihtimal kafalığı da cloth yaparım ekstra ittirmek için. Knight armor'un spelli çok güzel. Bugun başıma harika bir şey geldi :D

yine 4 kişi peşimde adjshfjha XD Çıkmazı olan bi yere girdim hepsini lureladım ve Çıkış olan yere gittim. Knight armor'un Windwall'u var kimse geçemiyor Tek geçilen yeri kapatacak şekilde Attım Hepsi içerde Kaldı DALGA GEÇEREK kaçtım yine audhfuashd çok zevkli ya arcanist ölüyorum gülmekten oynarken.
Sosyal ağlarda paylaş

aynen reyis. Tek başına olmuyor. 15 kişiyle savaştım yine ameke yeter da. Guilde girmek şart kırmızı zoneda ağaç mağaç toplanmıyor. Aptal 3 5 tane adam var sürekli gittiğim zoneda cirit atıyorlar. Bir de bi ıslıkla k.rt kankilerini de çağırıyor üşüşüyorlar 5 kişi kafama hepsini dodgeluyoruz ama yetmiyor skill ya ölüyoruz bi yerden sonra. Yanımda 2 tane damager olcak 1 tane healer ya fazla değil o grubu allah ederim.

Arcane gizli silah resmen. 1.8k vurduruyorum dual daggerlara sdf.
Sosyal ağlarda paylaş

biz 5 kişi oynuyoruz şu an t5 olmak üzereyim onlar oldu. saçma sapan guardian set kastım ölmüyor diye hiçbir şey de yapamıyor ve yine çabuk ölüyor.

o kadar kararsızım ki ne kasacağıma karar veremedim sürekli değiştiriyorum. beraber dungeon gittiğimizde bayağı iyi fame geliyor ama tek başıma o kadar silver ve fame alamıyorum solo dungeonlarda.

craft da demir ağırlıklı olduğu için çok sıkıcı ve zor demir bulmak. sağlam damage vuran neler var oynaması eğlenceli?
Sosyal ağlarda paylaş

Tokmaklamak istiyorsan soldier ya da knight giy en kötü. Guardianla ömür bitmez. Bugun gvg yaptık bizimkiler çok tecrübesiz ve hemen geri kaçtılar.Tamam ben de hiç gvg yapmadım ama asdnjfnamsd çok kötüydük. Bi ara zaten bi baktım aramıza bi karşı guildden biri girdi Hepimizi stunladı orda bi 8 10 kişi falan öldü wöeh dedim kaçtım öteki haritada yakaladılar emdiler orda beni xD.

Ben sanırım oyunu bırakcam. Küçük grup olarak çok güzel oynuyorum ama gvg girince işin içine benlik değilmiş. Çok leşmiş gerçekten zerg oalyı. Ha oyunu gvgde hüsrana uğradım diye değil, yaklaşık 1.5 haftadır sadece albion online oynuyorum hayattan koptum. Hoş bacak kırık yapacak tek şey ders çalışmak onun haricinde hiçbir şey yapamıyorum. Pc den kurtulmuşken böyle albion ile kitlemek istemiyorum kendimi yine xd. Ultima modluyorum ama o da yalan oldu çoğu şey olmuyor. Olanlarla da olmayanlar olmayınca pek bi tadı tuzu olmuyor. Yeni bi mmo kit ile Mmorpg falan yapmak gerek. Hiç girilmez o işlerede. Acayip hüsrana uğradım ultima adına :D
Sosyal ağlarda paylaş

ya çok fazla seçenek var melee mi ranged mi alsam karar veremiyorum. şimdi uncommon soldier set aldım bir de t5 greataxe alacağım. sizce iyi mi yoksa başka bir silah mı kullanmalıyım?

mage armor alıp damage vuran bir silah da almayı düşünüyorum aslında iyi ad yüzdesi veriyor mage armoru.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
  • 2 hafta sonra ...
  • Yeni Oluştur...