Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Albion Online #2

BeIlow

Öne çıkan mesajlar

Hala ufaktan takılıyorum, ama şu hali ile bu oyundan bir cacık olmaz. Bırakan bırakana zaten. Çok azaldı player.
İşin ilginç tarafı, bir çok kişi wipe bekliyor. Atsalar geri gelen çok olur. Oyuncu çoğalacak. Hala ısrar ediyorlar 3-5 ay wipe olmaz diye.

Oyun ağır grind yalnız, Linegae 2 ye grind derdik, bu onla yarışır bana göre.
Sosyal ağlarda paylaş

aente said:

Mortal online mı güzel duruyor? Abbov. Not alayım da sen oyun tavsiye ettiğinde denemeyeyim yanlışlıkla gsdfh. Hiç mi okumadın abi oyun hakkında yazılanları...

ne yazıyor abi ben kendi deneyimlerimden ne biliyim cok güzel geldi. Yani mount and blade'in mmorpg si gibi geldi bana :) şöyle diyim abi Ben böyle inciği cinciği skilli statı bol olan oyunları cok severim. O yüzden acayip bana hitap ediyor oyun ama Free cap'i 60 cok gaddarca. Millet 100 olunca vurucak sana sen çakıl taşı atıyormuş gibi olcan :D

harvey albion online çarım var hatta senle satış yapcaktık. Oynadım oyunu ve suanda cidden oynanmaz Hardkor grindo olmuş iyice T3ten t4 e geçmem (eski fame ile) 1 saati bulmazken 4 saat kadar kastım anca 6k fame yapabildim.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Hi all,

this is a cross-post from another thread that might be of interest to you:

To bring an entire set of gear (boots, chest, helmet, 2h weapon or 1h+oh) from 3.1 to 8.6, you would need

Without LP:
106.376.215 fame
This corresponds to around 1.900 hours played w/o premium and 1266 with premium
Assuming that you power grind (no break!) for 4 hours per day, including weekends, it will take you 322 days
With LP
You need 3400 LP to get one full set from 3.1 to 8.6
As you get 20 LP per day, the LP would take 170 days to generate
LP would reduce your grind requirements from 1266 hours to 313 hours.
So, if you do pure grind for 2 hours per day, 5 days per week, it would take you 31 weeks, i.e. 217 days, to get one gear set to 8.6

çok grind bana göre oyun. günde 2 saat haftada 5 gün grind yaparsan 217 gün sürmesi ne demek. birde bu grind yaptıgın noktaya 30 dakika koşuyon 1 saatte git gel var en iyi ihtimalle. birde grind sırasında öldürülmemen lazım.
Sosyal ağlarda paylaş

abi crafting için yüksek fame olabilir sonuçta materyal sürekli lootlanan ve binlerce kişi tarafından hiçbir zahmeti olmadan (yürümeyi,aramayı ve zaman ayırmayı saymazsak) yol üstünde aa sunu da aliyim kafası bir şey.Ki ben oyunun 3. gününde 4.1 4.2 ve 5 ağaçları kesebiliyordum Satıp 1.5m silver yapmıştım serverın ilk haftasında tek basıma.Ama iş oyunda karakterin savaş yeteneğine gelince tamamen kişisel oluyor. Başkasından yardım da alamıyorsun alırsan da xp bölünüyor ama craftingde öyle değil. Bence Battle skilleri kesinlikle bu kadar kasış olmamalı çok saçma.Crafting'i anlarım zira bol pratik yapmadan kimse alanında usta olamaz ama savaşçılık öyle değil ki 3 ay ya da 1 ay acemi birliğine gidiyon. Toplasan 10 mermi sıkıyorsundur silah tutabilir damgası veriyorlar. Ha başarılı olursun olamazsın orası ayrı orası senin kişisel yeteneğin ve gelişimin. Bilmiyorum abi T3 ten T4 e geçmek için 10k fame istiyor.

T2 yaratıktan 16
T3 yaratıktan 24
T4 yaratıktan 32

Fame civarı bişey alıyorsun 32 10 tanesi 320 100 tanesi 3200

300 tane yaratık öldürcem t3 ten t4 e geçmek için. Baya leş.
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
patladı.
ilk aldığımızda 3 ay sonra release olacaktı free olacaktı herkesle beraber oynayacaktık.

1 sene uzattılar betayı. üstüne beta'da kasılan herşey wipe yiyecek. oynamak anlamsız şu an yani...

oyun daha release olamadı özeti bu aslında... milletin oynamak için sebebi yok şu an.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 ay sonra ...
  • 2 hafta sonra ...
Beta 2'ye sayılı günler kala, Devil's Pact olarak Beta2 kadromuzu ve kadro içerisindeki formasyon/konfigürasyonu oluşturmaya şimdiden başladık.

Hem Casual, hem Hardcore oyuncuya hitap edebilen guild anlayışımız ve sistemlerimiz ile her zaman olduğu gibi hedeflerimiz çok büyük.

Bizimle birlikte oynamak isteyen arkadaşlardan ricamız linkteki formu doldurmaları. Beta2 duyurulduğunda başvurunuz hakkında bilgilendirileceksiniz.

Hepimize şimdiden başarılar dilerim.

Link: https://web.formey.com/f/d/0ee81831-e7f5-431f-a39b-0155624c8453

Guild hakkında bilgi almak isteyen arkadaşlar offical forumdaki konumuzu ziyaret edebilirler.
Sosyal ağlarda paylaş

En son bu oyunu bıraktığında durum aynı şu şelikde idi:

Leveling var. Character leveling yok ta, İtem leveling var. Her item (bot-chest- silah vs.vs.) kendi içinde 3 seviye. O Seviyelerde uzmanlık alanı olarak 10 seviye. Her item 3 ana seviyesi skilleri farklı ve her item in skill i farklı. Bir silah kasacağım dersen önce kasacağın seviye yi belirleyip, sonra onun damage filan iyileştirmek için alt uzmanlık seviyesini kasman lazım.
Hangi skill hoşuna gider onu da baştan bilemezsin. yani önceden plan proje yapman lazım, yoksa her boku sıra ile kasarsın , ve hiç bir şey olmazsın.
Yok bu olmadı değiştireceğim dersen yeni baştan kasıyorsun her zırhı silahı. Yani anlayacağın oyun grind in allahı. İtem leveling grind.

-Şimdi gelirler itiraza. Premium dan biriken skill pointler var onu kasmadan direk verebiliyorsun item levelinge. Evet doğru.
Ama o puanlar günlük 25 genere ediyor. Onunla skill kasacağım dersen baya beklersin. Oda premium var ise.

Oyunun sistemi de ayrı bir garip oldu, oyun B2P, ama karakteri hızlı kasayım dersen bir de premium satın alıyorsun. Ayrıca gold ta alma imkanın var.
Premiumun avantajı günlük point genere ediyor ve moblardan + exp ve + para düşüyor. Madem + premium satın aldıracan millette, neden oyunu b2p yaparsın. yap F2P oyuncu çoğalsın bari. Veya B2P yaptın aylık subs yap en azından sürekli gelirin olur , herkes eşit olur.

Oyun haritası sitesinde dediği gibi open world filan değil. Continent haritaları alt bölgelere ayrılmış her alt bölgeye geçerken habire loading ekranı. O alt bölgelerin alanı daracık ufacık , belirli güzergahtan geçebiliyorsun sadece, öteki taraflar ağaç, taş, ot ile kapatılmış.
O alt bölgelerin çoğunlukla 2-3 kapısı var. Büyük bir guild
o kapıları tuttu mu o bölgeden nah çıkarsın. Kaçış imkanı Sıfır. Kapıyı da tutmalarına gerek yok. Yol güzergahını tutsunlar yeter. Nasıl olsa oradan geçeceğin.

Oyunun iyi tarafı, kill loot olayı idi , ona da şimdi execute eklediler. Adamı öldürüyorsun, bir de belirli süre içinde son vuruş yapacan tam ölecek. Sonra loot. Yapamazsan , herifin HP genere olmaya başlıyor. O sırada sersemlemiş misali yerde yatıyor.
Çıplak lootlanmış karakter de hiç bir işe yaramıyor oyunda. Misal Dungeonda öldünüz itemler durability düştü kırmızı oldu, üstüne giyemiyorsun. Ama itemleri de bırakamıyorsun, çünkü yenisini alacak paran yok. Yenisini kasmak hele yeni bir oyuncu isen çok zor iş. Hele o Dungeonun ortalarında filan isen. Sen o dungeondan çıkıp şehre gideceğim diyorsan en az 5 -10 kere daha ölmeye hazır ol. 1 dakika respwan time var. 10 dakika Dungeonda siyah beyaz ekran seyrediyorsun. Dışarı çıkınca da dışarıdaki moblar en az 2 kere sana kill çeker. Şehre varman 30 dakika sürer. Birde bunum üstüne kırmızı bölgede isen gelen geçen player sana kill atıp lootladı mı. Sen o şehre dımdızlak geliyorsun. Yeni o bölgelere çıkmış bir player isen , yeni baştan başlıyorsun kasmaya. Silah parası, set parası, at parası vs.vs.vs. Kasılmasın demiyorum. Ama 2 hafta silah set parası kasıp, 5 dakikada kaybedince tekrardan 2 hafta set silah parası kasmak herkesin harcı değil. Gelen yeni oyuncuların çoğu da en fazla 1 ay oynayıp bıraktı zaten. Tabi kolayı var, kredi kartın var ve şişkin ise, gold satın al, silvere çevir, silah satın al.

-Şimdi burada hardcore playeriz oyunda, hardcore zaten filan diyenler gelir. Tabi Newb akışı olmadan en fazla 1 sene hardcore birbirinizle takılırsınız. Ondan sonra sizi de bayar. Herkes mazoşist değil.

Yani oyun Ultima Online ya benziyor filan laflarına aldanmayın uzaktan yakından alakası yok. Loot dışında.
Ben de böyle Hype ye aldanıp aldım oyunu. Ama şahsi fikrim developerler bu oyunla ne yapmak istediklerini daha karar verememiş.
Oyun sitesinde yazdığı gibi Sandbox filan da değil. Şu anda Oyun MMORPG elementli MOBA gibi bir şey.

Amma yazmışım. Okuduğunuz için teşekkürler. Okuyabildi iseniz.

İmla edit.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...