Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Albion Online #2

BeIlow

Öne çıkan mesajlar

Şuanda combat sisteminde grind hissettirmeyen bir şey yaptılar. 10 olan şeyi 100 e çektiler. Dün solo dungeon yaptım biraz hemen level 7 8 e falan ulaştırdım savaş skillerini. Ayrıca dungeon finder gibi bir şey gelmiş. Aklınız varsa Grup olarak girmezsiniz solo çok iyi ama grup olarak girmek aptallık. Bir sürü aptal gereksiz adam var oyunda. Ölüp durursunuz yoksa. Güzel para da kasılıyor dungeon finder ile.

T4 dungeonları hızlı dönmek istiyorsanız, Botunuzu ya da Gövdeliğinizi Leather mercenary alın. T4 gövdelikte Stealth var T3 botta invisible var bazı yerleri hızlı geçmek için en iyi taktik. Ben rotasyonu kurdum ortalama 15 dakikada 2 bosu öldürüp 2k silver'ı cukka ediyorum. Eğer Mercenary Leather gövdelik olursa çook kısalır bu süre. Sadece bossları ve istenen yaratıkları öldürsen 2 2.5k fame alırsın 5 dakkada. 2k goldda cabası.

Oyun cidden oynanır artık. Ama şöyle, Hem gather hem crafter hem fighter çoook zor ultra zor hatta imkansız.

Ben şuanda setim Full iron olduğu için maden gidiyorum sadece flail cloth istiyor onu dakasmicam. Sürekli demir çıkarıyorum hiçbir şekilde learning point vererek kasmicam bu betada :D Sonuçta T4 ile savaş skilleri kasılıyor. T4 craft ettikten sonra her türlü kasılıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Yok grind yok pek bu oyunda. Learning point ile kasabiliyorsun. Learning point olmadan harbi grindfest, o yüzden sıkıntı yok. Oyuna girip oynaman içeriği özümsemen lazım yoksa grind geliyorda alakası yok yani. Oyun şuanda oynanır halde gerçekten. Çok güzel özellikler gelmiş ya. Yine bi insec karakteri yaptım :D Flail Knight chest knight bot Knight kafa :D

Kombo içlerine girip kendime cekicem hepsini sonra rootlicam Sora haseryo ile inseklicem XD
Sosyal ağlarda paylaş

Şimdik şöyle. Casual yapabilirsin ama daha fazla saat harcayan senden biraz daha üstün olacaktır. Dediğim olay yüzünden skiller artık 100 e çıkarıldı. Yani 50de T6 T7 kaçsa artık çıkarabileceksin Ama level 70 80 olan bi harvesting skilli senden daha iyi olucaktır.

Aynı şey combat için de geçerli. Her savaş skill puanı +0.2 item geneline bonus +2 seçtiğin silaha özellik veriyor.

Sen Level 50 olduğunda T6 kullanan 70 level ile aynı olacaksın ama O herif biraz daha üstün olcak senden. Casualsan 1tık geridesin yani ama item level olarak aynısın hemen hemen.
Sosyal ağlarda paylaş

Kısa özet geçeyim.

Grind var, hemde Tillahı var, Oynayan bilir Lineage 2 deki grind ten beter grind var. Kendinizi kandırmayın.

Learning pointe hiç güvenmeyin , ilerledikçe vereceğin point te artiyor, (premium isen, günde 24 regen oluyor) sap gibin kalıyorsun ortada neye versem diye, Bot mu Silah mı, Chest mi, Refine mi, Craft mı, vs.vs. Learning point verebilmek içinde de belli seviye ye kadar gene grind yapman lazım. İlk levellerde güle oynaya yapiyorsun da, ilerledikçe anlarsınız ne dediğimi.

Şu anda neredeyse player basenin yüzde 80 i food walla takılmış vaziyette , Bizim guild 48 saat bekledi tier 3 te, çünkü Tier 4 binalarını besleyecek food yok AH de. Önce farm kastılar, sonra bitki yetiştirdiler ki tier 4 food yapılabilsin , ki binaları besleyebilesin, ki tier 4 armor silah üretebilesin. Bununla paralel o binaları upgrade yapabilmek için ağaç, taş farmlandı , başkaları da refine kastı. Developerler Çorba koydu AH ye milet satın alsın binaları beslesin, ki craft yapabilsin,ama tanesi 1k silver den :)
(Binalar çünkü yüzde 10 çıkıyor beslemen lazım, ama yemek yok, yüzde 10 da ise kullanamiyorsun binayı, kraft yapamiyorsun). En son bu bugu biliyoruz 2 betadır var, haberimiz var, düzeltecez dediler.

PVP konusuna gelince, kırmızı bölgede adam kesersen boku yedin, dungeonun başında 6v6 yaptık, adamlar bize saldırdı, 2 kere kestik adamları, herbirimizin -2600 küsür karma - kestiğin mob +3 veriyor. Şehre giremiyorsun, Adaya teleport olamiyorsun, şehrin dışında bekleşiyorsun, ya logout olacan bekleyecen, günlük 600 düşüyormuş. Yada gidecen mob kesecen 2600'ü 3 , 3 düşürecen. Şu anda baya adam , mal gibi şehrin dışında duruyor.
Bu bir nevi kalabalık grup olarak bir adama saldırırsanız daha fazla rep düşürüyor, Anti zerg mekaniği imiş. 6v6 da da aynı şekilde çalışıyor, biz kazandığımız için bildiğin cezalı olduk.

YAzcan çok şey varda, şu an sırf para verdim diye oynuyorum , ama 4 ncü günde bıraksam mı diye düşünen bir ton adam var.
Sosyal ağlarda paylaş

Tekrar ediyorum bende , grindin allahı var,

Tier 4 ten itibaren yan tarafta masteryler var, masteryler 1 den 10 kadar, Onları doldurmadan Tier 5 açılmıyor.

Kısa yoldan yapacağım diyorsan Tüm Masterileri %20 sini (Kırmızı bölgeyi) doldur ver LP geç.

Sistem o şekilde kendini tekrar ediyor. Her Tier de o şekilde, tahmin edeceğiniz gibi Tier yükseldikçe istediği fame de yükseliyor.

Not: 1.5 - 2 ay sonra millet gene bırakır bu gidişle.

Not.2 : Tee alphadan beri oynayan yabancı elemanlar, oyunun 1 nci haftası dolmadan ben bırakacam demeye başladı.
Sosyal ağlarda paylaş

:D kasmayı bilmiyorsun bence. Expenditiondan kasıyorum ben Keşke t4 e kadar learning point vermeseydim. Son boss 1500 fame mini boss 1k civarı fame vreiyor. Kestiklerin t4te 120 civarı fame veriyor ordan rahat bi 40 50 mob kesiyorsunuz zaten. Toplamda 10 15k fame alabiliyorsunuz bi dungeon'ı bitirişte ama full keserseniz. Hatta learning pointsiz T5 e kadar çok rahat kasılabilirmiş ya. Neyse releasede bu sistemde kalırlarsa hata yapmama vermicem learning points T5.5 e kadar sanırım. Çok rahat kasılıyor cünkü. Bi gün dişini sıkıp T5 e çıkabilirsin abartısız. T5ten sonra ise learning points verilebilir işte. (warrior skilleri için diyorum)

Bu betada en zorunu gathering yapmışlar. Crafting ve refine da çok basit kasması.

Doğru rotasyonu yaparsanız Küçük miktar grind ile eskisinden 3kat daha efektif kasabiliyorsunuz. Öyle günlük 8 saat kasmak zorunlu zımbırtısı yok. Ha yaparsan efsane gelişiyorsun ama XD
Sosyal ağlarda paylaş

pvp için gerekli ekipmanların yapılması kısmını daha da zorlaştırmışlar onun haricinde grind idare eder durumda. ama gather yapmak ve burdan gearını düzmek ciddi grind.

atı olan adamı open worldde yakalamak çok daha zor o yüzden kaçacak adamı yakalayıp gearı toplarım olayı pek olmuyor. anca pvp için dolaşan adamlara denk gelip kesmen lazım bu durumda da zerg olmaması için dua etmen lazım.

ama pvpsi zevkli her türlü
Sosyal ağlarda paylaş

abi şimdi gir oyna. Releasede damızlık gibi ortada kalıcaksın. Hiçbir şey bilmiyorsun. Betalarda hata yapa yapa çok iyi pişiyorsun. Mesela Ben t4ün 10 seviyesine durmadan learning points harcadım Harcamadan o kadar kolay kasılıyormuş ki. Şimdi lp sıkıntısı çekiyorum.Harita büyük ihtimalle aynı kalıcak ne nerde değil haritaları iyi öğrenmek gerekiyor. Classını özümsemek gerekiyor. Al gir Releasede bakarım yok Releasede bakarsan 1 hafta oynar silersin sonra oyunu.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...