Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Albion Online #2

BeIlow

Öne çıkan mesajlar

RRa said:

haydi gençler devilspact sizleri bekliyor..

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScRfHNY5HBHfNZyqmW6TZ8TKWfOWEs1dvzFLwuetDj2Rn8tYg/viewform

Hacıt ben gelmek istiyorum tek başıma artık ilerleyemez oldum ama şöyle kötü bi durum var bacağım kırık mikrofonum yok. İdarelik şöyle 3 5 gün sonra mikrofon alabilirimde o zamana kadar idare etsek olmaz mı ? Ts siz?
Sosyal ağlarda paylaş

yürüsün gitsin p2w değilmiş.

biznis modelimiz B2P de oyunu paralı yap, sonra in-game perkli premium subscription koy.

said:
Increase your skill progression speed with a 50% fame bonus
Master the Destiny Board faster with regenerating Learning Points
Collect 50% more Silver and loot from killing mobs
Improve your crafting with regenerating crafting focus
Become a master gatherer with a 50% bonus on your gathering yield
Enjoy a 100% increase on your farming yield and animal growth times on your player island
Boost your trading profits by having market taxes reduced by 50%

ayrıca şu nasıl p2w değil lan? %'lere gel. daha ne olacak +20 dmg bonusu falan mı? ahaha

üstüne top gearı micro-tansactionlarla satın alabil.

black desert'a haftalık 5 adet cash shop item satış limitli şeklinde geliyor bu sistem diye millet isyanlarda.
Sosyal ağlarda paylaş

- oyun içi gear'ı $$$ ile satın alabildiğin her oyun p2w'dir. bunu kabul edin önce.

- founder pack satıp sandbox oyunda 100$ verene 3 gün headstart sağlamak falan da var. guildler landlere konduktan sonra patates olursunuz.

- premium status baya OP. almayan dezavantajda. b2p de, sonra soft subscription getir lel. LP (Learning Points) regeneration sadece premium'da.

p2w deyince herkes kınayt, archeage tier sanıyor. p2w/non-p2w siyah/beyaz değildir, bunun yumuşatılmış soft p2w olanları da var. bns, tera gibi mesela. $ > gold çevirme var ama pvp zaten equalized battlegroundlarda olduğu için bi esprisi olmuyor. birde eve ile kıyaslamışlar da, bu oyun eve kadar complex değil, daha basit.

bende bazı p2w oyunları severek oynayan biriyim ama p2w değil diye inkar edenlere ayar oluyorum. bunun p2w olmayan versiyonu için bknz. darkfall. burada önemli olan şey, para vermeden de competitive olup, keyif alabiliyor musun? bunlar en azından çark edip sonradan getirmemişler black desert'taki gibi. zaten mobil oyun değil mi bu, mobil cihazlara itelensin başlık :)
Sosyal ağlarda paylaş

Peki abi p2w oyun seni mi kırcaz. Yazmışsın o kadarda boşa yani hiçbiri albion onlineda dediğini kapsamıyor haberin olsun. Premium olmadan oynanmıyor zaten oyun söyliyim baştanda. Premium değilken aldığım fame'i görünce bu ne lan dedim direkt. Premiumsuz oynayacak insan varsa da harbiden 7/24 bomboş bir zamanı olması lazım gerçekten böyle okula dahi gitmiyor olması falan lazım yani. O yüzden bu oyuna p2w demen Çok komik aşırı komik hatta amaçsızca hatta ve hatta. Oyun b2p sonrasında oyunda para harcamak istemeyen gidecek zamanını harcayıp gold satın alcak premium olucak Casual takılanlar da cüzzi bi miktar para verip oyunda premiumuna devam edicek.

Neyse oyunu oynayınca anlarsın ne demek istediğimizi.
Sosyal ağlarda paylaş

Xenus said:

- oyun içi gear'ı $$$ ile satın alabildiğin her oyun p2w'dir. bunu kabul edin önce.

- founder pack satıp sandbox oyunda 100$ verene 3 gün headstart sağlamak falan da var. guildler landlere konduktan sonra patates olursunuz.

- premium status baya OP. almayan dezavantajda. b2p de, sonra soft subscription getir lel. LP (Learning Points) regeneration sadece premium'da.

p2w deyince herkes kınayt, archeage tier sanıyor. p2w/non-p2w siyah/beyaz değildir, bunun yumuşatılmış soft p2w olanları da var. bns, tera gibi mesela. $ > gold çevirme var ama pvp zaten equalized battlegroundlarda olduğu için bi esprisi olmuyor. birde eve ile kıyaslamışlar da, bu oyun eve kadar complex değil, daha basit.

bende bazı p2w oyunları severek oynayan biriyim ama p2w değil diye inkar edenlere ayar oluyorum. bunun p2w olmayan versiyonu için bknz. darkfall. burada önemli olan şey, para vermeden de competitive olup, keyif alabiliyor musun? bunlar en azından çark edip sonradan getirmemişler black desert'taki gibi. zaten mobil oyun değil mi bu, mobil cihazlara itelensin başlık :)

abi oyunu oynamamışsın. anlatmaya kalksak oyunu anlamicaksın ki. o yüzden boş yani. oyunu oyna zaten sonra p2w falan olmadığını göreceksin.
Sosyal ağlarda paylaş

ya bu oyun free2play agustosta cıkıcak olan sonra parayı gorunce b2play yapılan ustune 6 ay bos yere oynayın 6aysonra server wıpe ustune bı 3 ay daha oynayın bıdaha server wıpe dıyen bıde b2play olmasına ragmen premıum sartı koyan oyun demii +yıl 2017 su grafıklerle su yapılanlarla hala bu oyunu savunmak ıyımıs kardes kafanız ne ıctıysenız verın..
Sosyal ağlarda paylaş

hayırdır sana zorla mı oynatıyolar? sanane kimin neyi oynadığından? oyunu 6 ay önceki haliyle çıkarsalardı şuan çoktan patlamıştı. adam gibi oyun yapmak için founder'ların desteğiyle uzatıyor adamlar. talepleri gerçekleşen oyuna eklenen forumlarda developlerlarla bire bir iletişim içinde olan bizler mutlu, developelar mutlu. seni bu kadar geren sıkıntı yaratan kısmı neresi onu anlamadım.
Sosyal ağlarda paylaş

Yalnız oyunun Ağır P2W olma ihtimali çok yüksek. Şahsi düşüncem kesin olur. Gold satılması buna direk sebep. 100k goldla başlayanlar var, bunlar ufak balıklar. Kim bilir neler var. Şu anda gold 83 ve 101 silver arası geziyor.

İlk gün bu inanılmaz büyük bir avantaj. Her ne kadar gold fazla yükselmemiş ise de. Adam gold u silver e çeviriyor. Craft malzemesini direk satın alarak craftingi, gathering kasmadan geliştiriyor. Nasıl olsa ilk günlerde gathering malzemesini AH de satan bir ton adam var, silver kasacam diye. Vendor satın alıyor şehirde. Millet eşek gibi craft yapıyor. Para kazanıyor.Kendi üreterek te para kazanıyor. Gold daha yükselmemiş iken geri satın alıyor. Profit. Tam 1 hafta sonra 24 silver olan gold 90 silverlara fırlıyor ve yükselmeye devam ediyor. Çok parası olan aynen bunu yaptı.

Adam sonradan başlamış olsa bile para da bok gibi ise. Satın al gold u hiç kasma. Ölsen bile AH de setler ve malzemeler satılıyor.

Fakirler gathering kasacak. Toolları kasacak. Silahları kasacak. Refine kasacak. Bunu da çook yavaş yapacak. Neden çünkü habire grind var, gather grind, fame grind, craft grind, oyunun her yeri grind.

T5 craftlayacam dersen , önce sırası ile t2-t3-t4-t5 gather yapacağın. Sonra onları sırası ile gene refine edeceğin. En son sana lazım olan t5 refine edeceğin. Ondan sonra da itemini craft edeceksin. Eğer item 2 malzeme istiyorsa , Taş ve Tahta. Yukarıda ki sıralamaya bakıveriniz. Her bir Malzemeye ayrı Gathering ve Ayrı refining kasman lazım. İtemi craftlaman için de ayrı craft kasman lazım. Olay sadece refining ve gatheringle bitmiyor.

Oynadığım halde söylüyorum. Bu oyunun ömrü en fazla 1 sene. Bundan daha kolay oyunları oynamadı insanlar.

Oyunu da oynuyorum. Epic account sahibiyim. Alpha dan beri de oynadım. Oynamıyorsun diye gelenlere belirteyim.

Eğri oturup doğru konuşalım. Şimdi cicim ayları oyunda, millet savunuyor.
Sosyal ağlarda paylaş

yanlız oyunun ekonomisinin player driven olduğunu atlıyorsun hep yazdıklarında.

birincisi oyuna anlattığın gibi hardcore başlayan herkes büyük bir guildin üyesi ve kimse matlarını satmıyor herkes kendi crafterına veriyor. o ilk günden AH'de olan matlar da ATEŞ PAHASI. dışarı çıkıp 1 saatte toplayacağın mata 10 dolar vereceksen evet p2w oyun.

aynısı silver/gold ratio'suda geçerli. marketten 10$ a aldığın goldu 50k silver için değiştiriceksen sen bilirsin. grup kurup blue dungeona girsen 2 saatte 200k silver kasıyorsun.

o t2'ler t3'ler oyunda o kadar bol ki elini çarpsan t2-3 resource a çarpıyor. bölgesini bilirsen t4'ler de aynı şekilde. bu sistemin olmasının sebebi low tier resource enflasyonu olmasın. her maddenin bi marketi olsun. yani 1 sene sonra oyuna başladığında ben oduncu olacam arkadaş dediğin zaman. hayvan gibi end game e kasmadan her tier'da bunu yapabilmen odun toplayıp satabilmen refine edip satabilmen. yani oyuna dahil olup oyundan keyif alabilmen.

alpha'larda betaların hepsinde oynadım diyorusun. eğri oturup doğru konuşucaksak player feedbackiyle oyundaki grindi ne kadar azallttıklarını, learning point sistemini tamamen değiştirip offline'ken bile progress edebilmeni sağladıklarını. ekipman tierleri arasındaki uçurumu ne kadar azalttıklarını da konuşalım.

oyun full loot tabi bide. ultima da blackrock sete sahip olmak başka onu gidip pvp'ye çıkacak göte sahip olmak bambaşka bişeydi hatırlatırım. aynısı burda da geçerli. yüksek tier ekipmanı görünce götünü emiyolar adamın.

şeyi de ekliyim milletin $$'ları verip bi eşyayı alabilmesi için. önce satın alığı gold'a başka playerın talebi olması, yani silver'la gold satın almak istemesi, o eşyayı craftlaması ve markete satılığa koyması gerekiyor. yani o arkadaş gerçek parasını harcayarak oyun içinde başka player'ı zengin ediyor. o yüzden alan memnun satan memnun.
Sosyal ağlarda paylaş

Kredi kartı girerek ingame currency satın alınabilen bir oyunun p2w olup olmadığını mı sorguluyorsunuz ciddi olarak? Hayır buy to play yapmadılar mı zaten? Üstüne bir de Premium sistemi koydular. Eşeğin kulağına suyu kaçırıyorlar bence. P2w nin ne kadar etkinliği olduğu önemli değil real money ile 1 tık bile avantaj sağlıyorsan p2w dir. Zaman en değerli birim çoğu oyuncu için herkes 8 saat oynamıyor işsiz değil.
Sosyal ağlarda paylaş

kendine bir avantaj sağlamıyorsun işte oyunda diğer oyuncuları zengin edip onlara avantaj sağlıyorsun. adam istediğin eşyayı craftlamazsa zaten en fazla bi tarafına sokarsın paranı da sdf. zaten en üst tier itemları markette göremeyeceğiz çünkü bunlar çok nadir ve değerli guild'ler kendi GvG takımlarına ekipman yapıcaktır bunlarla başkalarına satmak yerine. organize guildsiz o bölgelerde tutunmak o resource'ları toplamak da imkansız zaten.
Sosyal ağlarda paylaş

17 tane premium account um var diyen adam biliyorum. ( Tabi başkasının yalancısıyım ama doğru diye tahmin ediyorum sallayacağını da zannetmiyorum )

Sadece bizim guild masterde 9 adet Premium account var.
Ki biz öyle zengin guild filan da değiliz.
Şimdi bu paraları veren adamlar. Sence 10 doların hesabını yapacak mıdır ?

Şimdi player driven economy demişsin. Doğru, bir çok şey playere bağlı, ama bu parayı gold satın alıp, avantajlı duruma geçmeni engellemiyor.

Ben gather diye kıçımı yırtarken. Herif parası ile mat satın alıp benim önüme geçiyorsa bu player driven filan olmuyor. Money driven oluyor. Sende yanında pleyer driven diye kandırılan eşantiyon.

Dönelim gene , craft meselesine. Refine yapacam dersen neden her bir Tier materiali karıştırıyorsun ? Ki craft materialine ulaşacaksın. Bakır ile demiri karıştırarak Titanium mu oluyor ? Hadi metaller kendi aralarında karışıyor.
Peki tahtalar ? Kalas yapacan alt tarafı. Önce (tier 2 ) Huş ağacını kalas yapıyon. Sonra (tier 3) kestane odunu ile karıştırıyorsun , Oluyor Kestane kalası. O Kestane kalasını (tier 4 ) Çam odunu ile karıştırıyorsun oluyor Çam kalası, Tier 5 vs vs aynı şekilde devam ediyor. Bir ağacın kalasını neden başka ağacın odunu ile karıştırıyoruz ? Ki bambaşka bir ağacın kalasını elde edelim. Ne alaka.

Uo dan örnek vermişsin. UO da oynadık. Bu oyunu almamın nedeni UO ya benziyor gazına geldiğim içindir zaten. İkisi farklı oyun. UO gerçek sandbox , Albion nun sadece adı sandbox. Birde şirketinin adı Sandbox İkisinin arasında benzerlik sadece Loot konusunda.

UO da doğru öyle black rock set ile çıkmazsın alırlar elinden. Ama çıplak bile olsan bir şansın var. Nedeni ise skillerin var. Kaybetsen bile, Çıplak bile olsan bir kaçma şansın var. Wrestling anatomy vs. vs. kastı isen charına ,kazanma şansın bile var. Yani player var. Yani itemler sana yardımcı bir unsur burada.

Albion da ne var. İtem var, 3 silah skili, 3 set skili, başka bir şey yok. İtemler gitti mi , bildiğin çöpsün. Tier 4 isen, tier 6 ya karşı hiç şansın yok. Çıplak isen zaten bittin. ( Ben tier 5.2 yim. Warbow oynuyorum. Hani tieri düşük ondan ağlıyor diyenlere gelsin.), Oyunda çook uzun süre de herkes tier 5 lerde gezecek.

Evet Albionda sistemler değişti hatta 180 derece değişti. Şu anki harita büyüklüğüne Mobların fresh olunca daha fazla fame ve para vermesi sistemi çok daha uygun giderdi. Kestiğin mobdan 50-100 arası fame gelerek Tier 6 ya 531k fame toplanmaz. Hadi kırmızı ya kadar kastın. Daha az verdin. LP dediğin şey akmıyor, günde 20 tanecik, hangi birine verecen ? Craft Silah, SET, Refine ? Tier yükseldikçe LP ihtiyacı da artıyor.

Yani anlayacağın oyun ufak ufak seni grinde ve zerg gruplara yöneltiyor. Ufak grupla veya solo takılırım ben diyorsan hiç şansın yok. Gold almanı sağlıyor. Sen almasan bile birileri alıyor silvere çeviriyor. LP de satmaya başlarlarsa ben hiç şaşırmayacağım.

Çok yazdık. Konuşmakla bitmez bu konular. Zaman gösterecek kim doğru, kim yanlış. PvP yaparak bari Silah ve set Fame kasılabilse en azından zevkli olur bir nebze. Dungeon dungeon mal mal koşulmaz.
Sosyal ağlarda paylaş

Aluriel said:

bingildak said:

Kredi kartı girerek ingame currency satın alınabilen bir oyunun p2w olup olmadığını mı sorguluyorsunuz ciddi olarak?

şu mantıkla bakarsan eve online bile p2w o zaman?

Ee öyle zaten? Skill injectionlar oyuna neden eklendi? Sen 5 yıl skill kastın ben kartı girip 3 saatte aynı rekabet seviyesine erişebiliyorum. Benimle aynı anda başlayan adam 3 ilerlerken ben kredi kartıyla 30 ilerleyebiliyorsam bu pay to win oluyor işte. Adam skill 3,4 cebelleşirken ben her şeyi 5 leyip gemi avantajı da sağlayabiliyorum. Katıksız p2w.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...