Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

GSS Saçmalığı

smyrnas

Öne çıkan mesajlar

Bathory said:

Abi devleti elestirirken bazen hakliyken bile o kadar komik oluyosunuz ki. Yok hizmet aldigimiz kadar odeyelim, iste ben hic hastaneye gitmiyorum niye oduyorum vs vs. Bugune kadar odediginiz vergilerden haberiniz var mi acaba su laflari ederken. Turkiye lan burasi. 99'da deprem oldu, 15 senelik deprem vergisi cikarildi hala onu oduyoruz. Onu da soruyo musunuz acaba "lan ben depremi hissetmedim neden vergi veriyorum ki?" diye.
1.si deprem vergiler ihiç bir zaman depremzedeye ulaşmadı o paralarla duble yollar yapıldı. 2.si bu lanet şeyi işsiz adam da vermek zorunda. 0 gelirin var gidip ananın babanın gelirine bakıp sana borç çıkarıyorlar. Karşı eleştiri yapayım derken saçmalamışsın kardeş.
Sosyal ağlarda paylaş

baska hicbi vergi durduk yerde evinden alinmiyor. bir hizmeti ya da urunu almayi secersen oduyorsun dolayli olarak. tarafi olmadigin ve pasif oldugun bi anlasma yaratip seni yasal hukum altina sokuyorlar. hasta oldukca parasini cebinden odeyip muayene olma secenegim neden yok mesela. kullandigim kadar odemek istiyorum. neden baska hicbi vergiye boyle asiri tepki yok.
Sosyal ağlarda paylaş

niye abi kullanmadigimiz telefon parasi..zaten odedigimiz verginin katma deger vergisi..hic seyretmesek de trt kesintisi..kayip kacak bedeli..hizmet saglayicinin yapmakla mukellef oldugu butun masraflarin bedeli -bakim onarim fatura okuma dagitim vs-- hic yarismasak da olimpiat fonu kesintisi..
Sosyal ağlarda paylaş

isin ilginci gundem bile degil. muhabbetini eden yok cikip. part time calisanlardanim. benden bile kesiliyor. direk maastan kesilse 20 lira koymaz. banka devlet ya da isveren tarafindan yapilabilir bu kesinti. bunlara girismeyip ayri bi odeme olarak cikarmak ve faiz koymak hakli bi durum degil. calismadigin gunlerin primi calistigin gunlerin priminden karsilayacak sekilde de ayarlanabilir. faiz muhabbeti de olmaz.
Sosyal ağlarda paylaş

Babası aileyi terk etmiş üstüne ev var diye işsiz çocuğa saçma sapan fiyatlar falan çıkarıyorlar. Sistem baştan sona aptalca. İlk gelir testi yaptıranlar şanslı. Onlarda kimsenin üzerine mülk var mı diye çok incelemediler. Tek maaş gösterip en düşükten borçlandılar. Sonradan gözleri açıldı ev, arsa var mı kimsenin üzerine diye sistemden inceliyorlar. İş sahibi olduktan sonra borç maaştan kesilmeye başlayacak şekilde olsa ona da gam yemicem.
Sosyal ağlarda paylaş

turkiye.gov.tr'ye giriş yaptığında orda ay ay hangi tarifeden çakıldığını görebiliyorsun.

edie: testinizi de "Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı"ndan yapıyorsunuz. büyük ihtimal kaymakamlık binasının içinde, yoksa yan binasında falandır.
Sosyal ağlarda paylaş

Gelir testi denilen şey saçmalığın daniskası. Eve gelen adama ev bizim dedim bütün apartmanı bize yazmış. Gelir testi diyip de banka hesabına bakmamak nice mantık. Evde kedi köpek var diye giydiriler aylık 150 lira, itiraz edince yeşil kart verdiler.
Sosyal ağlarda paylaş

Valla bana 250 borç + 80 faiz gibi bir şey binmiş taa 2012'den, 350 TL için de çakallarla dansa değmez dedim ödedim. Giderler yurt dışına çıkış yasağı falan koyarlar manyaklar, uğraşamam. Zaten gelir testi yaptırsam da her türlü tavandan yiyecektim.
Sosyal ağlarda paylaş

E günümüzde kamu spotu dediğin şey %80 gizli AKP propagandası zaten. Çalışmayan adama tavandan özel sigortadan pahalı borç kitliyorsun, "fakirsen gel ispat et" diyorsun, hiçbir şahsi bildirimde de bulunmuyorsun ihtar yoluyla falan. Üstüne çalışana, askerdekine falan kitleyecek kadar hatalı işletiyorsun sistemi.
Sosyal ağlarda paylaş

çok acayip ya ben şimdi eşimin sigortasından yararlanıyorum diye yemiyorum borç ama 2 sene 2013 yılında bi 15 gün mü ne sigortamın olmadığı dönem var, 2014 yılında evlenmiş olmama rağmen o 15 günü eşimin maaşına bakarak hesaplayacaklarmış :D sonra bi hesapladık herifle tavan çıkıyo daha da artıyor borç, aman kalsın böyle öde bunu gitsin hiç yaptırma testi dedi.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...