Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

GSS Saçmalığı

smyrnas

Öne çıkan mesajlar

Esh said:

abi bazı avrupa ülkelerinde de olan bi sistem değil mi bu zaten?

okul bitince çalışmasan da ödüyosun bunu. bize sadece acayip geliyo işsizlik tavan olduğu için.

tamam da sigortayı verenle cezayı yazan aynı yer değil NL de mesela, bi de primler daha ucuz resmen. Sıkıntılı bence conflict of interest var.
Sosyal ağlarda paylaş

nüfusa bağlı olduğun kaymakamlığa gidip gelir testi yaptırıyorsun, ordan sgk ye gidiyorsun.ben yaptırmadım daha, 130 lira yazıyor aylık.

gelir testi yaptırmazsan kendileri belirliyor.bana 25 yaşından sonra borç yazmamışlar ayrıca, öğrenciyim hala.ekim'de bir ay sigortalı çalışmıştım, ordan çıkınca borç yazmaya başlamış.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Sosyal güvenlik kapsamında çalışmadığınız, isteğe bağlı sigortalı olmadığınız, gelir ya da aylık almadığınız veya bunların bakmakla yükümlü olduğu kişisi olmadığınız tespit edilmiştir. Bu nedenle, zorunlu olarak genel sağlık sigortası kapsamında tescil işleminiz yapılmıştır. Genel sağlık sigortalılığınıza ait bilgiler aşağıda belirtilmektedir.

Gelir testi seviyesi sonucunuz bulunmaması nedeniyle primleriniz (g-2) seviyesine göre hesaplanmıştır. Gelir testi yaptırmak için ikametimizin bağlı olduğu kaymakamlık içinde bulunan sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfına başvurmanız gerekmektedir. Gelir testi sonucunuza göre prim tutarlarınız değişecek veya primlerinizin tamamı devletçe karşılanabilecektir

bunlar yazıyor bende
Sosyal ağlarda paylaş

gelir testi falan yaptırma hiç 2 ay için, askere gidince gss iptal olacak zaten dönünce de herhalde tekrar işe devam edecen kaldığın yerden. 2 ay maks. primden yazsın gelir testi yaptırıp her şeyini açmaktan iyidir. ben de öyle 7 ay civarı 2 iş arasında boş kalmıştım, gelir testi falan yaptırmadım. o 7 ay duruyor halen baktım şimdi faizi de 130tl olmuş anca 2 yılda. dursun katılsın öyle asd
Sosyal ağlarda paylaş

zipzip said:

Gelir testi 31 aralıkta sondu yanlış değilsem.

ben yılbaşından önce gittim, diğer konuda da hukuksal olarak araştırmıştım. mart sonu son sanırım.

GESESE'ye geldik de ne zaman son diye danışmaya sordum orda(2 kere hatta) onlar da öyle dediler. sonra işim vardı çıktım. otobüse taksiyle yetiştim. mezitlerde kara yakalandım. 4 saat rötarlı gittim. relative kötü bir buluşma ve yılbaşı geçirdim. sevdiğimden ayrıldım.

ALLAH BELANI VERSİN GESESE
Sosyal ağlarda paylaş

benjani said:

nüfusa bağlı olduğun kaymakamlığa gidip gelir testi yaptırıyorsun, ordan sgk ye gidiyorsun.ben yaptırmadım daha, 130 lira yazıyor aylık.

gelir testi yaptırmazsan kendileri belirliyor.bana 25 yaşından sonra borç yazmamışlar ayrıca, öğrenciyim hala.ekim'de bir ay sigortalı çalışmıştım, ordan çıkınca borç yazmaya başlamış.

hangi aylara yazdıklarını nereden görüyorsun?
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...