Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

GSS Saçmalığı

smyrnas

Öne çıkan mesajlar

Evet arkadaşlar GSS (genel sağlık sigortası) Borcum varmış ! hemde hep çalıştığım halde :) nasıl olur bu diye gittim SGK ya . Dedilerki 1000TL borcunuz var ancak sizden değil eşinizden kaynaklı! yeni sistemde çalışmayan eşler otomatik olarak kocalarının üstüne geçiyor ve kocalarının üstünden bakılabiliyorlar vs. dolayısı ile Eşinizin borcuda sizde gözüküyor diye!

eee dedim napçaz yokmu bunu ödememenin bir yolu? Biz istemiyoruz GSS falan böyle saçma şeymi olur eşim çalışmıyorsa devletin para alması değil,para vermesi lazım diye ama otomatik olarak benim üstüme geçene kadarki olan borçmuş bu :S

Yani Ben bunu ödemek istemiyorum daha doğrusu ödemezsem ne olur? ödersem çunku kendime saygım kalmaz biliyorum .hayatımda ilk defa borç almadan borçlu çıktım hadi bunu bırak 1000TL çok bir rakam olmasada ben hayatımda borç almadım ki kimseden neden devlete bu parayı ödeyim istemiyoruz abi biz GSS falan .

çok can sıkıcı la borç almadan borçlu çıkıyoruz.
Sosyal ağlarda paylaş

Xenocide said:

öğrencilik hayatım devam ederken 25 yaşın altında olmama rağmen 2 kere borç gözüktü, biri 1800 lira diğeri 2500 lira. Belge götürerek sıfırlattım ama silkecek adam arıyorlar işte, farketmesem borcu uzun süreler boyunca domaltacaklar gelip.

sırf şu yüzden öğrenci belgesi alıp bi gidin sgk ya her sene başı
Sosyal ağlarda paylaş

smyrnas said:

Gidip gelir tespiti falan yaptırmam gerekiyormuş sanırım . ozaman bi 200-300TL daha düşüyormuş borç :D abi merak ediyorum yani ödemezsem haciz işlemi falan mı olacak çıkmazmı bunun affı bilememnesi falan acaba yav.

E-haciz koyuyolar. Onu da öyle hemen koymular, yüksek meblağda borcun olsun ki en ihtiyacın olduğu anda bankadan para çekeme, maaşına el koyulsun vs.
Sosyal ağlarda paylaş

ya ayda 200 filan değil bir gelirin yoksa neden 200 istesinler.

eğer çalışmıyorsan ve aynı evde yaşayanların toplam aldığı maaş / kişi sayısı belli bir rakamın altındaysa hiç para ödemiyosun. misal tek başınaysan işsizsen para ödemiyorsun.
yok o miktarı aşıyosa 40 liradan başlıyo işte aylık ödeyeceğin miktar kazanca göre yükseliyor.
yani işsizim babam bana bakıyorsa devlet gss için para istiyor.

ama benim bildiğim çalışmayan eşler diğerinin gss sinden para yatırmadan faydalanıyor.size niye borç çıkmışsa belki hatadır.

aha nhatta prim tutarlarıyla ilgili link baktım googledan
Sosyal ağlarda paylaş

smyrnas said:

Gidip gelir tespiti falan yaptırmam gerekiyormuş sanırım . ozaman bi 200-300TL daha düşüyormuş borç :D abi merak ediyorum yani ödemezsem haciz işlemi falan mı olacak çıkmazmı bunun affı bilememnesi falan acaba yav.

az yaz herşeyi. :) Gelirin belli bir şeyin altında olursa çok az ödüyorsun.
Sosyal ağlarda paylaş

Yok bir hata falan varmı diye sordum yok diyorlar hata falan. eşim benim üzerime geçmeden önceki borç imiş,eşim benim üzerimden bakılmaya başlayınca borçta bana geçmiş gözüküyor. daha doğrusu bana yaptıkları açıklama bu şekilde .

Face ten falan arkadaşlara da sordum gene benimkisi iyiymiş millete 2000-3000TL borç çıkarmışlar:S
Sosyal ağlarda paylaş

öde(ye)meyen binlerce insan var zaten. Bu tip bir şey için haciz gelmez büyük ihtimal fakat söyle bir problem olur devlet dairesinde çalışırsan falan silke silke alırlar. Bu öğrenci kredilerinde de böyle haciz falan yok ama devletten para aldıgın bir işin olursa ilerde anında borçlarını düşmeye başlarlar ki o da base maaşının belirli bir yüzdesini gecemez yamulmuyorsam.
Sosyal ağlarda paylaş

Ödemezsen ve eğer bir yanlışlık yüzünden değilde kanuni dayanağı varsa o borcun hiç bir zaman silinmez.En fazla faizleri için af çıkar ama ana parayı her türlü alırlar.

Gss dediğin olay büyük saçmalık evet ama insanımızın saçma lan bu deyip takip etmeyip sonra biriken ödeme geldiğinde kızması bana daha saçma geliyor.
Sosyal ağlarda paylaş

GSS direk ortadirek ailesi olan ve issiz universite mezunlarini yolalim sigortasi, turkiyede cocuklarda trend artik universiteyi bitir evlenene kadar aile ile otur oldu, obur turlu asgari ucretli modern kolelige tenezzul etmiyor bu nesil cunki

ben bu hafta operasyon gecirdim, 20tlsini devlet odedi 97 lira ben odedim kizilayda, uc ayda bir 30-40 lira masrafim icin her ay 120 lira resmen gasp ediyor yuce devletimiz

semih cumhuriyeti dutduduuuu
Sosyal ağlarda paylaş

ben hayatımda ne ilaç kullandım ne hastaneye giderim 2800 lira borcum var devlete gss den şu an. 3 ay önce gittim öğrenci belgem ile sıfırlatmak için tamam dediler sildik borcunuzu falan hala her ay faiziyle birlikte sistemde duruyor borcum. bişi değil bu sene ünide 8. senem öğrenci belgesi alamıyorum galiba, alamayıp borcunuz da duruyor silinmemiş derlerse yakarım sgkyı.

ha bu arada 1 senedir sigortalı olarak çalışmaktayım düzenli olarak yatıyor primlerim sfsdf
Sosyal ağlarda paylaş

Ben okurken bana da borç çıkardı bu şerefsizler. Gittim belgemle tamamdır sıfırlandı etti dediler. Şimdi bakıyorum 2bin tl borç çıkarmışlar.Ağustostan beri sigortasızım okumuyorum falan. Ağustostan beri bu kadar borç çıkması normal mi emnke?

Nereye başvuruyoduk gelir testi için bilmemne?

Sanki mk ülkesinde isteğe bağlı işsizlik var da biz çalışmıyoruz.
Sosyal ağlarda paylaş

Dartanian said:

Ben okurken bana da borç çıkardı bu şerefsizler. Gittim belgemle tamamdır sıfırlandı etti dediler. Şimdi bakıyorum 2bin tl borç çıkarmışlar.Ağustostan beri sigortasızım okumuyorum falan. Ağustostan beri bu kadar borç çıkması normal mi emnke?

Nereye başvuruyoduk gelir testi için bilmemne?

Sanki mk ülkesinde isteğe bağlı işsizlik var da biz çalışmıyoruz.

silmemişler işte basbaya. ben de temmuzda sildirmiştim tamam yawww hallettik panpa dedi inatla sordum abi eminsin dimi bak uğraşmiim sonra diye. 2900 küsür olmuş güncel borcum.
Sosyal ağlarda paylaş

Aluriel said:

devlet eliyle haraç bu bildiğin. suark gelsin savunsun yine

of hiç unutmuyorum onu

devlet sizin için iyisini biliyor, ne güzel cahil vatandaşı zorla sigortalıyolar hala beğenmiyosunuz diyodu

sonra devlet sizin için iyisini bilip gaz sıkınca anladı mı acaba sdfs

hala sorsan savunur

suark?
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...