Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Lego hastalığı

Sequoya

Öne çıkan mesajlar

On 18.11.2022 at 14:41, goldbären dedi ki:

bir de buradaki kârın tadını lego aldı kendisi önüne geçmeye çalışıyor bu işin. aynı temaların daha yeni daha büyük daha iyi iterasyonları çıkıyor bir süredir, nereye kadar sürdürebilirler bilmiyorum ama eskisi gibi koleksiyonda 20x yapan setlerin oranı azaldı. eskiden beş tane modüler bina varken 5. bende eksik deyip abanıyordu insanlar, şimdi 20 tane olmuş hangi birine abansın, beğendiklerini alıp geçmeye razı oluyor. camper van çıkıyor çok güzel efsane oluyor, retire olması iki sene yerine altı sene sürüyor sonra da camper T2 van çıkıyor ilkinden daha büyük ve detaylı. çok takıntılı koleksiyonlerler dışında tüketici yenisine yönelebiliyor böylece. SW setlerinde aynı araçlar kaç kere altimıt kolektörs çıktı bilmiyorum bile 3-4 milenyum falkon 2-3 destroyer falan var.

Dediklerine katılıyorum tamamen.

Fakat doğru setleri seçince her türlü satar bence. En basit winter village setleri retire olduktan sonra yılbaşı zamanı koy satışa gitmeme gibi bir şansı yok bence. 1 sene önce 1k ya retire olarak aldığım gingerbread house, 1 senede 3k şuan. Ideaslar, doğru seçim creator expertler felanda gider gibi. 
Ghostbusters Firehouse, Old Fishing House  gibi setler doğru zamanda alınmışsa rekor kazançlar yaratmıştır diye düşünüyorum.

Yurt dışında belki bu kdr kârlı değildir bu iş ama Tr deki kur artışından dolayı bir kere aldığın ürün euro ile eşdeğer gidiyor asla değer kaybetmiyor. Euro dolar almak yerine lego almak daha mantıklı bence. Çünkü elinde euro ile eşdeğer bir ürün var eğer doğru ürünlere yatırım yaptıysanda retire olduktan sonra vurgunu yapıyorsun. 1 senede %200-300 kazanma şansın var gibi.

Ha kazanamama şasında var. Mesela Ninjago City Gardens ı herkes yakın zamanda retire beklerken Lego 2 sene daha uzattığını açıkladı. Yurtdışında invesment yapan adam için büyük kayıp. Ama Tr de durum öyle değil en kötü paranı dövize yatırmış gibi oluyorsun. Bir kaç ay sonra Lego Tr fiyat güncellediğinde gene kayıpsız elinden çıkarma şansın var. Ayrıca Lego Store Türkiyede out of stocks dönemleri çok yaşanıyor bence o zmnlarda ürünleri elden çıkarmak için doğru zamanlar oluyor.

Nihayetinde ufaktan başlayıp denemeye karar verdim bakalım hayırlısı.

Sosyal ağlarda paylaş

• 3 ay sonra ...
  • 1 ay sonra ...

Şu yeni seri Rivendell'e giresim var. Düşünen var mı?

Bir de halen fiyat bazında bizim için en ideali yine iç piyasadan almak değil mi? İndirim vs. olarak değli yani çıkan bazında konuşuyorum. 

An itibariyle bir de 76178 Daily Bugle'a  birlikte girip boşanma evraklarını masama postalattırma kararı aldım. 

Natanyal tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

Bu toz olayı ve temizlik büyük sorundu taki ben amerikada muhteşem bir logo arşivi olan brisiyle tanışana kadar  Yaklaşık  4 senedir ne toz sorunu yaşıyorum ne parça kaybolma vs.

Logoyu yaparken biraz daha uğraştırıyor tek sorunu o. 

Nedir olayı anlatayım.

Legoyu ilk kurduktan sonra tekrar bozuyoruz ve 2. kez kurarken tüm parçaları yapıştırarak takıyoruz hiç birşeilde ayrılmaycak parçamız 1 damla japon iş görüyor. Eğer şilk sefer hata yapmam yapıştırarak kurarım diyorsanız ilkinde de yapabilirsiniz.

Logoyu tamamlanana kadar yaptığmız parçalarda zaen soğuyup taş gibi yapışmış halini alıyor. 

Tamamlanır tamamlanmaz once mikrofiber bir bez ile her tarafını silin. Sonra daha önceden temin ettiğimiz (aşağıya link attım) Meguiars Hyper Dressing Spreyi her tarafına nufus edilecek şekilde sıkıyoruz. 

qo8QWp2.png

https://www.meguiars.com.tr/hyper-dressing-cok-amacli-parlatici 

Neden bunu yapıyoruz bu spreyin özelliği koruduğu plastik aksamın toz tutmasını engellemek. Yani toz tutma olayını minimuma indiriyoruz ve temizlerken 2 dk de cok kolay temizlemek için balon şişirme makineleri var ben edinmiştim bir tane bu iş için onu kullanabilirsinz aynı zamanda bilgisayar kasasıda cok guzel temizleniyor onunla. üçlü bir şekilde hava makinesine dönüşüyor.

5Jyg03c.jpeg

Onuda https://www.amazon.com.tr/dp/B0BDM8MZYM/ adresinden edinebilirsiniz. 

Bu kadar ne bir toz ne ona benzer birşeyin sorununu bir daha yaşamıyorsunuz.

Sosyal ağlarda paylaş

valla ben yapıp 3-5 gün bakıp söküyorum geri. her şeyi yapılı saklamak gereksiz kalabalık değil mi? ayrıca lego yerine direkt figür ya da statue alıyorum sabit duracak şeyler için. daha pürüzsüz ve köşesiz😂 ilerde de çocuk büyüyünce 20 seti tek bir kovaya doldurup farklı şeyler yaparız işte.

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...