Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Lego hastalığı

Sequoya

Öne çıkan mesajlar

Duygucuk, 27.04.2023 07:43 tarihinde dedi ki:

Yapıştırınca oynanmaz ki (akşamları başında oynuyorsunuz sanıyordum)

Eğer 2-3 tane varsa sküp kaldırabilirsin fakat ciddi anlamda lego biriktiren birisinin sökme şansı yok ya hiç açmayacak kutu olarak saklayacak (ki bende en az 300 400 ürün var hiç kutusu dahi açılmamış) yada sergileyecek. Çünkü geri bozduğunda muhakkak parçaları kaybolmaya karışmaya başlıyor sen bi ryere istifliyorsun derken temizlikçi yakalıyor onları bunları neki derken bi karıştırıveriyor gg wp. 

Senden haric birisi mudahale ederse herşey çöp oluyor o yuden yapıştırıpo sergilemek çok ideal. Koleksiyoncuların sergileyecek alanları mevcuttur çünkü o alana sahip olmadan koleksiyon yapamazsın.

Yaıştırırkende her parçayı yapıştırmıyoruz hareket etmei gereken eklemsel yerler var oraları zaten yaıştıramıyorsun o bölümlerden 3-4 parçaya ayrılıp yapılmış lego taşırken kolalık sağlanabiliyor

Ama hem parçaların kaybolmasın, hem temiz dursun kıl tüu olmasın diyorsun hele birde evde kedi falan varsa yapıştırıp korumak çok daha akıllıcı.

Bir raddeye geliyor aldıklarını koyacak yer bulamıyorsun eskileri kaldırmak istemiyorsun örneğin 2011 yılının teknik serisinin parlayan yıldızı Lego Technic 8110 Mercedes-Benz Unimog U400 hiç açılmamış batman legoları ile birlikte şurada kıvranıyor.

lOfMhh9.jpeg

şuan o 8110'un fiyatı 7000 8000 arasında olurdu https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-hobi-oyuncak-oyuncak-sahibinden-lego-technic-8110-mercedes-benz-unimog-u-400-1091821025/detay

Vinç olabiliyor kepçe olabiliyor vs

https://www.amazon.com.tr/LEGO-Technic-8110-Unimog-U400/dp/B004OT2WKO

Böyle oluncada kahrolmaya başlıyorsun.

Sosyal ağlarda paylaş

df, 27.04.2023 10:48 tarihinde dedi ki:

valla ben yapıp 3-5 gün bakıp söküyorum geri. her şeyi yapılı saklamak gereksiz kalabalık değil mi? ayrıca lego yerine direkt figür ya da statue alıyorum sabit duracak şeyler için. daha pürüzsüz ve köşesiz😂 ilerde de çocuk büyüyünce 20 seti tek bir kovaya doldurup farklı şeyler yaparız işte.

Şimdi şöyle mesela arkadaşın eskip ostlard paylaştığı 

1gk2tpzpdn7a1.jpg?width=960&crop=smart&a

Bu benim için lego değil ben bunu almam çünkü büyük block parçalı legoları sevmiyorum bildiğin 1cm 2cm 4x3 1x1 gib biliğmiz lego parçaları ile yapılan legoılar benim briktirme alanım. 

Yukarıdaki resimdeki legoyu yapıştırmana gerek yok zaten hazır blok halinde bunlar daha cok 1-6 yaş arası cocuklar için üretilen legolar. hızlıca birleştir yap oldu.

Ama örneğin https://www.amazon.com.tr/Lego-Technic-Bugatti-Chiron-Modeli/dp/B0792RB3B6/

yada https://www.amazon.com.tr/LEGO-42115-Lego-Dragonfly/dp/B0813RJRYC/

veya https://www.amazon.com.tr/LEGO-Technic-42130-BMW-1000/dp/B09BNVCY6R/

Benim için gerçek lego bunlar. Bunları da yaptıktan sonra bozmak gerçekten göt ister en ufak parçası kaybolsa bitti yani o yuzden bunlar yapıştırılmak zorudadır. Yada3 tanesi için 30K tl yi çöpe atacaksın.

Sosyal ağlarda paylaş

sequoi, 27.04.2023 16:40 tarihinde dedi ki:

Yukarıdaki resimdeki legoyu yapıştırmana gerek yok zaten hazır blok halinde bunlar daha cok 1-6 yaş arası cocuklar için üretilen legolar. hızlıca birleştir yap oldu.

bilmeden guzel sallamissin. konsol ustundeki sirf kale setinde 5kdan fazla parca var. 1-6 kesinlikle degil

Sosyal ağlarda paylaş

incredibull, 28.04.2023 23:56 tarihinde dedi ki:

bilmeden guzel sallamissin. konsol ustundeki sirf kale setinde 5kdan fazla parca var. 1-6 kesinlikle degil

niye sallayım dışarıdan bakılınca göçzükeni söylüyorum dış yüzyni bi yaklaştırır mısın tek parça duruyor yuvarlak şekilde?

Sosyal ağlarda paylaş

sanki adam alaf dedik de sallamışsın diyor adam gibi konuaşcaksan konusalım 10 sen eönce açmışım bu oknuyu yoksa bi laf derim yerinde duramazsın. senin lego görmüşlüğün kadar benim toplamışlığım var. şöçyle sallamışsın mallamışsın köylü ağzı ile kalitesiz kalitesiz cümle kurcaksan alıntı bile yapma. 

saygı çerçevesinde insan gibi yorum yap

• Haha 1
Sosyal ağlarda paylaş

https://www.lego.com/en-us/product/the-lord-of-the-rings-rivendell-10316?index.i0=themes&index.i1=lord-of-the-rings

evt haklymışsın 6K parça 18+ sınıfında  yanlış biliyorsun deme nyeterliydi sallamışlsın yerine. Dış görünüşü itibari le yanıldım lotr de hiç toplamdım.  Daha düzgün bir dil seç iletişim kurarken.

Sosyal ağlarda paylaş

sequoi, 29.04.2023 07:01 tarihinde dedi ki:

niye sallayım dışarıdan bakılınca göçzükeni söylüyorum dış yüzyni bi yaklaştırır mısın tek parça duruyor yuvarlak şekilde?

Özellikle istenen yakından çekim varsa gönderebilirim, sorun değil. Yeter ki benim Legolar üzerinden siz kavga etmeyin 🙂

Blok parçalı legolar hakkında ben de Sequoi ile aynı düşünüyorum. 10-15 sene önce denk geldiğim Legolarda büyük büyük parçalar olduğu için gözüme hiç hoş gözüknüyorlardı. Hangi set hatırlamıyorum ama bir Hobbit seti ya da Castle serisindendi sanırım. Emin değilim. Hatta Lego artık daha büyük bloklar üretiyor sandığımdan uzun süre uzak durmuştum.

Fotolardaki her Lego bildiğimiz klasik parçalardan bu arada. Özellikel en arkadaki korsan gemisini yaparken ellerim titriyordu en sonlara doğru.

Aket-Atum tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 hafta sonra ...

şu grilere birkaç ton daha ekleseler keşke. rivendelinden detsıtarına betmeninden deloreanına hepsi aynı gri ya. lan zaten yetişkinler alıyor parası neyse veriyoruz 10 dolar daha verelim ekle pigmenti metalik gözüksün. delorean, sw gemisinin grisiyle bedmen mağarası aynı olmasın ya.

lambo sianın kutuda adeta metalik yeşil gözüküp bildiğin fosfor yeşili olması gibi foto editliyorlar bir de.

Sosyal ağlarda paylaş

Natanyal, 24.04.2023 14:23 tarihinde dedi ki:

Şu yeni seri Rivendell'e giresim var. Düşünen var mı?

Bir de halen fiyat bazında bizim için en ideali yine iç piyasadan almak değil mi? İndirim vs. olarak değli yani çıkan bazında konuşuyorum. 

An itibariyle bir de 76178 Daily Bugle'a  birlikte girip boşanma evraklarını masama postalattırma kararı aldım. 

Bu postu attığımda sadece 4 (yazıyla dört) Lego'm vardı ve kafam rahattı. An itibariyle 16 parça, Daily Bugle'lar Rivendell'ler Star Wars Diorama'lar, Idea Car'lar falan vs. derken birazcık azdım kjhfsd 

Neyse kafamda almayı düşündüğüm hiçbir şey kalmadı, az düşündüklerim var bir ton ama yeter. Şu Batman'e kadar bir süre almam sanırım. 

Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
  • Yeni Oluştur...