Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

The Division

Khiran

Öne çıkan mesajlar

12,5 saat oynadım kesintisiz, o apb havasını gayet güzel yaşattı. lvl 11 oldum. daha bu sabah 11 saatte oyunun biteceğini iddia eden sözüm ona yazarlara topkek.

keyifli gayet grupla ama your mileage may vary, iddia edildiği gibi bir kötülük yok ortada.
Sosyal ağlarda paylaş

DareJedi said:

MMO oyunlarda zaten yapay zeka hep idiot seviyesinde oluyor moblar desen kurt - kara kurt - kızıl kurt - kanatlı kurt diye birbirinin aynısı moblardan ibaret oluyor. O açıdan bana dokunan bir noktası olmadı. Ben oyundan memnunum şuana kadar. Her yer insan kaynıyor ama end game çok önemli 30 level cap yükselmesinde fayda var.

Yani
Sosyal ağlarda paylaş

-Ates edip dusen seye neymis neymis diye kosmak guzel. Discordda biri 'burda kutu var dediginde' herkesin boss u questi bırakıp kutuya kosusu loot hissinin iyi verildiginin direk gostergesi.
-Silahların verdigi his gayet iyi. Farklı silah kullanmanın farklı buildle oynamanın bir anlamı var.
-Sehir harika. kar yagdıgı fırtına cıktıgı zaman etrafı gorememek atmosfer inanılmaz. Cutscenelere verilen caba cok iyi. Sagda solda bulunan telefon kayıtlarını dinlerken bile oha adamlar bunla mı ugrasmıs falan denecek seylerle karsılasıyorsun. Sehir sana bulundugu durumunu hissettiriyor.

AMA

-5. side mission, 3. encounterdan sonra repetitive. Suppy i koru, Bilmemneyle interact et, Addleri kes, Boss u oldur. Oyunu diablonun ates etmelisi olarak dusunmek lazım yoksa bir dakka ben napıyorum demek icin 3 saat bile yeterli bir sure.
-Factionlar bir anlam ifade etmiyor. Bir grup zencilerden olusuyor, diger grup ates puskurtuyor ve bu kadar yani insana farklı dusman hissini vermiyor. Zaten repetitive olan questler repetitive dusmanla birlesince iyice repetitive oluyor. (repetitive demis miydim?)
-Craft fazla basit. 4 tane mat var onların 3 tieri var. Dusen itemı kırıyosun mat geliyor onla yeni item yapıyosun bu kadar yani. Ama levellarken craftin bir onemi var crafted itemlar gayet kullanılıyor levellarken.
-(Challenge mod u bir kenara koyarak cunku gormedim). Hard mode zor gercekten ugrastırıcı. Ama anlamsız olarak zor sadece aynı mobun 7 kat fazla hplisi ve 4 kat fazla vuranı. Taktiksel olarak outplay edeyim de soyle boyle yapayım gibi bir durum yok sadece aynı yerden aynı moba 3 kez degil 23 kez vuruyosun.
-Grupsuz oyun cok bayık. DZ dısında single playerda soyle bir 15 dakka solo gezeyim dedim icim cıktı sıkıntıdan.

İlk 12 leveldan eyyorlamam bu kadar
Sosyal ağlarda paylaş

Öncelikle Logitech G510 klavyemin ve G303 mouse'umun RGB'sini kullanıyor oyun. Bana ateş açılmamışsa yeşil oluyor, ateş altında ve damage aldıysam turuncu yanıp sönüyor, low health'de kırmızı. Çok hoş.

Oyunu genel olarak beğendim. Şöyle özetleyebilirim; "keşke şu, şu, şu da olsaymış daha zengin olurmuş" derken, "küçük ayrıntılar şehri canlı kılmış" dedirtiyor. Mesela karakter yaratırken Riker olsak, onların storyline'ını görsek veya diğer grupları seçebilsek gerçek MMO hissi verirdi, gerçek PvP olurdu işte. Dünya kadar content demek bu tabi. Onun yerine Division storyline'ına abanmışlar, dünyaya yaşatmaya yoğunlaşmışlar.

Repetitive mevzusunda ise ben farklı birşey beklemiyordum. Önceki örnekleride böyle çünkü. Diablo'da, Destiny'de böyle. Bu tarz oyunları oynamadıysanız, ve shooter beklentiniz varsa o zaman tabi alışamazsınız. Oyun yalın third-person shooter değil çünkü.

Şu mevcut haliyle, loot peşinde koştuğunuz oyunlar kategorisinde gayet solid bir oyun olmuş.

Birde Bright... Yuh... LVL 24 adam ya...
Sosyal ağlarda paylaş

S-H said:

df said:

iyiki baştan gold almışım. season pass ayrı olarak 170 e satılıyor.

season pass içeriği ne?

• Genişletme I: Yeraltı (underground)
• Genişletme II: Hayatta Kalma (survival)
• Genişletme III: Son Kavga (last stand)

detaylar sonra açıklanacakmış.
Sosyal ağlarda paylaş

çok şey söylenmiş, eğer direkt shooter bekleniyorsa insanı üzer ama cover shooter-rpg bekleniyorsa bence olabilecek en iyi seçim şu anda piyasadaki. cover mekaniklerinin bu kadar düzgün çalıştığı ve keyif verdiği bir oyun görmedim, vegas2'yi nihayet geçen birşey oynayabildim o keyif bakımından.

fantezi isteyen, shooter isteyen de uzak dursun ama. 130₺'ya 1000 saat playtime isteyen de. yok, apb gibi ama düzgün bir oyun isteyen de atlasın. sadece arabalar yok ve bir sniper mermisinde %99 can gitmiyor. belki bir yıl gömülmez ama gelip gidip oynanır yani uzun süre en iyi legendary düşüreceğim diye burnout olunmadığı sürece.
Sosyal ağlarda paylaş

Incursion olayi ve Supply drop eklenecek birde, guzel random eventler eger isimleri gibiyse. Incursion Eve'de ki gibi ise elite npclerin random olarak belirli (safe zone dahil mi bilmiyorum?) bolgeleri kusatma altina almasi, temizlenene dek de orayi mahfetmesi, supply drop da Battle Royal'de dusen supply crateler gibi Dark zoneda herkesin gorecegi bir loot dropa hucumu. Crateden cikan loot decontaminated olacak demislerdi, alip hemen kullanilabilecek vs.

cpu + anakart mefta oldu oynayamiyorum burdan takip edeyim bari.
Sosyal ağlarda paylaş

kizillelma said:

nvidia beta sürücü çıkartmış
ya betaya geçin
ya silin diyorlar
bilgisayarı ölen oyuncular bile var
..
http://www.nvidia.com/download/driverResults.aspx/99512/en-us

ben hiç sorun yaşamadım geçsem mi acep betaya, yani sorun 10 dakika sonra da çıkabilir :D sen geçtin mi?
Sosyal ağlarda paylaş

Ara sokağa girdim. Rengi farklı kapıyı görünce yaklaştım.
Tıklayınca acıldı. İki kat merdiveni dikkatli bir şekilde çıktım.
Dairenin kapısı acıktı. Yaklaşınca yavaşça aralandı .
Mutfakta yemek yapan güzel hanım kız bana baktı ve gülümsedi.
Merhaba dedi. Burası en gizli karaborsa silahlarının yeri dedi.
Silahları inceledim. Fiyatlar çok pahalı olunca sandıktan uzaklaştım.
Daireyi incelerken yanıma yaklaştı.
Paran yetmiyor anlaşılan derdi. Elimden tuttu yatak odasına götürdü.

ve ne oldu

Dün gece Division böylece rüyama konu oldu.

Sosyal ağlarda paylaş

Oyunun grafiklerini ayarlarken aşağıdaki guide epey başarılı. Ayrıca önemli en basit 3 noktaya dikkat:
1. Oyunda Sharpness ayarı default olarak düşük geliyor. Mutlaka %100'e bir çekip bakın. Zevkinize göre azaltın. Bulanık grafiklerin birinci sebebi sharpness ayarı.
2. Object Detail en önemli ikinci ayar. Ama dikkat performans etkisi var.
3. Son olarak özellikle yüksek detail ve sharpness ile oynayan insanlarda chromatic aberration bazılarına (ve bana) çok kötü gelebiliyor. Arkası boş cisimlerin kenarlarında banding tarzı görsel bozukluk, kenarlarda renklerde kayma gibi saçma bir effect. Sırtınızdaki çanta silah gibi şeylere yandan bakarken farkedebilirsiniz. Mutlaka bir kapatıp inceleyin derim.

Bunlar mutlaka gözatmanız gereken 3 ayar bence. Guide daha ayrıntılı.

Nvidia Performance Guide
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...