Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Black Desert

sanssizsansli

Öne çıkan mesajlar

oyun güzel hakkaten güzel akşamları kungen yayınını izliyorumda yapılabilcek çok şey olması beni korkutuyo.Yani oturup wow dan bile fazla zaman harcaman lazım ki kungen gibi no life adam bile daha ne yapıcağama karar veremedim diyo ve saatlerce oynuyo :D.En son biraz da pvp kasim demişti bakalım napacak
Sosyal ağlarda paylaş

Oyun güzel beyler, yapacak bir ton şey var , Şu ana kadar sandbox hissi aldım oyundan. Aslında halen nerede ne olduğunu anlamış değilim öyle geziyorum :). Ama nereye gitsem adam var. Bu da MMO kısmını dolduruyor.
Mob keserken Kombo yapmak beni direk gençliğimin atari salonlarına götürdü. Habire kombo yapacağım diye uğraşıyorum, o yüzden de baya geberiyorum. İsteyene hotkey de var onlara da basabilirsiniz.
İlginç ayrıntılar var, mesela: Fishing te balık tutunca, kurutmazsan balık bir süre sonra bozuluyor, vs.vs.
Şimdilik Black Desert parasını tam hakeden oyun konumunda. Şöyle casual hardcore nin tam ortasında desem yeridir sanırım. İsteyene hardcore de var, ama casuala da fena göz kırpıyor.
The Division baydı. Albion online tam fos.

Ama hoşuma gitmeyen tarafları da yok değil. Genelde teknik konular.
Misal şu texture popping olayı beni hafiften sinir ediyor. Son ayarlarda bile var. Ekran kartı Gigabyte R9 390 Gaming G1.
Grafik ayarları high, medium, low , ufaktan anti aliasing vs. var.
Misal gölgeleri kapatma veya low a alma filan olsa şu popping olayı rahatlayacak gibime geliyor. Neyse aklıma gelen bunlar. Ki benim level düşük daha 18 oldum.
Sosyal ağlarda paylaş

beni tek şu über content olması ve über grind korkutuo çünkü bu tarz içerik ve grind oyunu çok single player hale getiriyor. İnsanlarla interaktiviteye zorluyor mu oyun. Bir politik , ekonomik durumlar var mıi nsanlarla, bir guilde girip bir komuniteye ait mi oluosun? Yoksa guidle girdim . Altta chat var. Yine tek başıma oynayayım oyunu mu oluyor. Çünkü öle oyunlar başta keyifli geliyor oynuosun oynuosun inek sağıyorsun, evini kuruyorsun. Sonra bayıyor bırakiosun. Wildstarda da cillop gibi content vardı ev dekorasyon ıvır zıvır. FFIV de de cillop gibi content vardı ama bunlar çoğu zaman singledı. ki bunlar da instanced PVE content vardı. Burda o da yok. Ben her oyuna girdiğimde milletle toplanıp bir aktivite yapaibliyor muyum onu söyleyin :)
Sosyal ağlarda paylaş

Ben VPN ile Amerika üzerinden bağlandım kendi sitesine 30 dolarlık paket aldım.
O aldığın 30 dolarlık paket ile Avrupa da oynayabiliyorsun. Ben öyle yapıyorum. Ben direk VPN üzerinden oynuyorum, arada Fransa arada Almanya , Austuriya , Belçika, Holanda üzerinden bağlanıyorum. Türkiyede Kablonet Türksat kullanıyorum. Ama benim VPN sınırsız.
Bedava VPN kullanan lar ne yapıyor? Launcherde VPN ile bağlanıp Login dedikten sonra VPN kapatıyorlar , Playa basıyorlar oynuyorlar. Pek sıkıntı olduğunu da görmüyorlar. Oyunda Patiler olarak Xenus ve Crownzz Guild kurmuş. Jordine serverinde - Valencia 1, Valencia 2, Valencia 3, kanalında takılıyoruz. Arada guild chatten muhabbet ediyoruz , ama level farkımız var. General chatten de habire birileri LFM veya LFG geçiyor.

Yani siz oyuna girin. Jordine serverini ve herhangi bir valencia kanalını seçin , charınızı yaratın. Kanal değiştirilebiliyor. Minimapın üstünde Kanal vesaire yazar ona tıklayınca istediğniz kanala geçebiliyorsunuz.
Sonra Mesaj atın Crudak veya Femian. ( /w ) ile atılıyor. Alırlar sizi guilde , tepinirsiniz.

Mortis in sorduğu sorulara geleyim , Oyunda ben instanced herhangi bir şey görmedim. Hoşuma giden tarafı da o. Hayvani genişlikte bir dünya var, Hiç bir yerinde loading ekranı görmedim. Hafif lag olursa değiştiriyorum kanal , aynı yerden devam. Ayrıca şu ana kadar sadece combat questi yaparak 19 oldum. Pek bir grind görmedim. İleride ne olur bilemiyorum. Daha fishing, coocking, alchemy, farming, gathering filan questleri var onlara bulaşmadım. Birde sanırım yanlışlıkla farmın birinde toprak satın aldım. Ama nasıl yaptım anlamadım, aldığımdan da emin değilim.

Netcafe nin sorusuna gelirsek, Xenus WTFast ile bağlanıyor sanırım. Sorun olmuyor onda.

Neyse Hepten Wall of Text olmasın. Burada keseyim.
P.S. Ama şunu söyleyeyim Hırsızlık var yaw oyunda, ama denemedim. Korktum.
Sosyal ağlarda paylaş

Netcafe said:

Arkadaşlar VPN kullanmadan sadece wtfast ile oynanabiliyormu oyun? Bilen bi yöntemini yazsın lütfen bide VPN ile launcherdan girip sonra server seçerkenmi vpn kapıyoruz dimi? Ben baya kapatmadan iyidimde aklıma geldi wtfastim var niye kullanmıyorum diye sfsfsf

wtfast'i start ekranı ya da server seçme ekranın açıyorsun, ikisinde de oluyor. wtfast launcher'da çalışmıyor, o yüzden free vpn ile başlatıyorum clientı ben.

Mortis said:

abi oyunda çok fazla content olması güzel. verdiğin paraya on kere değiyor yani. pve'de millet party bonusu almak için bi süre sonra birlikte grindlemeye başlıyor ama bi koordinasyon falan gerektirmiyor işte, hızlıca mob grindliyorsun. 50+'da party ile boss avlıyor millet sanırım ben o konuda biraz bilgisizim. zaten wolas yazmıştı level kasmak da kolay guide ile 15 saatte 50'e geliyormuşsun. grind konusunda da bence çok sıkıntı yapmaya gerek yok. kendi temponda oynayabiliyorsun yani. mmo endgame'de başlar kafası yok, keyif ala ala progress ediyorsun. themeparklardan baya farklı bi oyun.

ben acele etmiyorum. oyunun bütün aspectlerinin tadını çıkarıyorum. evimde yemek yapıyorum, iksir kaynatıyorum, dağlara keşife çıkıyorum, world designerların enteresan yerlere sakladıkları rare madenleri buluyorum, at yakalıyorum falan. daha bir sürü şey var. fishing boat alıp denizlere açılamadım bile. yalnız pve mob grind ve pvp dışındaki bu content'i single play'e dayalı. oyunda trade olmadığı için hadi beraber bot yapıyoruz kafası bile yok yani. adamlar naval combat overhaul geliyor kore'de archeage vari, battleship-tradeship gelicekmiş. zaten world map archeage'in 2 katı büyüklükte falan sanırım.

guild konusunda pek bilgim yok. bizim komün şuan küçük olduğu için mini guild olarak duruyoruz. pve için guild questleri var sanırım beraber yapılan. open world pvp zaten oyunun satış noktası. şuan yok ama açılınca dünyanın dört bir yanında gvg dönecek, kale kuşatmaları ile maden, farm, küçük kale gibi yerleri ele geçirmeye çalışacak guildler vergilerden kazanç sağlamak için.
Sosyal ağlarda paylaş

Suark said:

ya simdi ben oynarsam cok ping sorunum olacka bu cok onemlimi?
pvp yapmayi dusunmuyorum.
muhtemelen okcu avci bisi olur dogada takilir salvage falan yaparim

var mi bole profifler?
ambiyans flan nasi

disconnect olmicaksan gayet oynanır. boss fightlar'da sıkıntı yaratablilr ölebilirsin sürekli.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...