Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Black Desert

sanssizsansli

Öne çıkan mesajlar

benim nick Femian. ekleyin beni de. blackrose da aldım diyordu ama ondan ses duymadım sonra.

https://i.imgur.com/j5kynGt.jpg

atmosfer 10/10 ya. mobların ışıklı parçaları karanlığı aydınlatıyor falan böyle. fakir olduğum için lantern kullanmıyorum henüz ahaha

oyunu alanlar furniture kuponlarını yataklara harcasın. 3x energy dolduran yataklar sadece cash shopta var. 3 tane yatak aldım, şehirlerdeki evlerime koymak için.

sıfır loading ekranı ile mmo oynamak ne acayip bi şeymiş :)
Sosyal ağlarda paylaş

cok rahatsiz edici bir olay var bende. kamerayi asagi yukari hareket ettirdigimde ekranin isik orani degisiyor.

ornegin:

tam karakterin arkasinda iken normal, ustten bakinca daha aydinlik, asagi dogru kaydirinca karanlik oluyor ortalik. cok sacma bir sey bu. cozumu falan varmi? ne kadar hareket ettirirsem ettireyim ayni isik yogunlugunda oynamak istiyorum ne bu boyle.

not : kamerayi vertical duzlemde asagi yukari oynattigimda oluyor.
Sosyal ağlarda paylaş

ya birde grafikler guzel gibi ama bir cok sorun var.. ornegin kosarken bir anda otlar kayboluyor gorunuyor, yok agacin dali kaybolup geri geliyor.. bende bir yerlerde hata var sanirim.

hersey high very high, 2k cozunurluk falan herseyi denedim ama nafile. devamli kipir kipir bir seyler ekranda beliriyor kayboluyor hani oyunun motoru ilerdeki nesneleri yavasca cikarir ya bunda zart diye gelip zurt diye yerlesiyorlar yerlerine falan. birde su ustteki kamera olayi.

edit :

http://www.tentonhammer.com/columns/persistent-worlds/black-desert-online-why-pop-so-bad

surada gorunuyor dedigim olay grafigi kasmislar ama su pop in pop out olayi rezalet. smooth bir gecis beklerdim.

edit 2 :

http://www.youtube.com/watch?v=8xpy2qh4Hl4

su olay ki bu az ve herkesde varmis meger.. fena batiriyor ortamin duzenini ve guzelligini.

meh, koreans!
Sosyal ağlarda paylaş

abi max ayarlarda high-end mode da dahil açık oynamazsan o sorun var biraz.

esas silüet npc/obje pop-in'lerine takılmıştım ben, onun için driver ayarlarından shader cache'i kapatın. o baya etkili oldu bende. hatta texture pop-in'i etkilemiş olabilir bu. sen söylemeden önce texture pop-in'ini farketmemişim bile :P

texture filtering de high'da bende bilmem etkisi var mı onun. bende daha smooth ama videodaki gibi değil

ışık olayının değişmesi de realistik hava vermek için sanırım. güneş batarken, doğarken alacakaranlık oluyor. güneş tepedeyken o sorun olmaz yani.

crossfire/sli için workaround gerekiyor şuan. oyunu fullscreen yapınca fps cap'e giriyor, üstüne refresh rate düşüyor. AMD için CRU programını kullanıp, 1920x1078 custom resolution ayarladım. o şekilde fullscreen, 120hz, cf enabled oynayabiliyorum. Nvidia'da daha basitmiş.

https://www.reddit.com/r/blackdesertonline/comments/46liuq/24_fps_cap_after_change_to_full_screen_solved/
Sosyal ağlarda paylaş

yok ne denesem de benim icin cok itici bir olay bu. rezalet resmen patir patir misir patlagi gibi ordan burdan firliyor kisiler, otlar, karavanlar vs.

980 var grafik karti performansda vs sikinti yok ama o igrenc pop in olayi kopardi beni.

satilik takaslik black desert :)

steamden oyun verin alin kelepir.

arti adamin kosmasindan da tiksindim sanki 2 metrelik bir adam 50 cm bacak ile kosuyormus gibi.

ustte bahsettigim isik degismesinin gunesle alakasi yok, kamerayi hareket ettirince oluyor vertical olarak. kararip aciliyor isik. sabit duruyorum ayni salisede oluyor buda.

ha birde class spesifik race de harikaymis. warrior erkek olmak sart ya da valkyrie kadin sadece. bravo.
Sosyal ağlarda paylaş

http://www.youtube.com/watch?v=QmcdWEmw5sw

su videoda var dedigim olay. oyunda daha beter. ki bu koreden beri bilinen ve cozulemeyen bir sorun ya da sorun olarak gorulmuyor.

1:13 e cekin en kotu oradaki karavanin son salisede ortaya cikmasi iste olayimiz bu. her yerde her seyde var.

yani bu sekilde oyun oynanir mi bilemedim.

and this

http://www.youtube.com/watch?v=cBCEG4tvgY0

devamli ekranda belirip kaybolan nesneler texturelar vs. alacaksaniz bunu iyi dusunun ciddi rahatsiz edici bir olay.
Sosyal ağlarda paylaş

abi shader cache'i kapatırsan rahatlıyor o olay. daha hızlı renderlanıyor objeler ben daha yaklaşmadan. nvidia'da pre-rendered frame'i 4 yapın demiş biri. belki bende amd kartı olduğu için daha az karşılaşıyorum bu sorunlarla bilemedim. 2. videoda zaten high end mode kapalı hatta ayarlar medium gibi geldi, çimlerden falan. standard'ı bu değil yani, bende böyle değil, video çekip koyayım dsdfgh
Sosyal ağlarda paylaş

kanuni'nin koydugu videolardaki pop-in durumu kötü gözüküyor ama bende ne texturelar bukadar dandik (muhtemelen 2.videoyu ceken adam lowda falan oynuyo) ne de pop-in durumu bu sekilde rahatsiz edici gozukuyor. gtx980 benim de kullandigim gpu ama gayet stabil bi sekilde en yuksek ayarlarda oynuyorum rahatca.

ışık olayı da hiç rahatsız etmedi. hatta genel ışık düzenlemesinin (gündüz-gece durumu) güzel oldugunu falan konusmustuk xenus ile oyunda.
Sosyal ağlarda paylaş

Abi Pop in game engine ile alakalı ve yok diye bir şey yok malesef herkesde var sadece Size batmiyor diye tahmin ediyorum.

Işığı tam anlatamadım sanırım.

Karakteri al mouse u yukarı aşağı hareket ettir en üstte ışık yüksek yere doğru gelince kamera ışık sönük. Hadi bu sorun değil de Pop in rezalet ve çözümü yok.

Hani yok ise bir Video koyun da uğrasayim çözmek için :)

Hızlıca koşun ileriye bakın yanlara dikkat edin devamlı Pop in Pop in.. Hatta karakterlerin ekrana gelişi yuzlerindeki texture lara bakın hepsinde lod sıkıntısı var.

Pop pop pop pop :)
Sosyal ağlarda paylaş

abi pop-in yok demedik ki zaten biz de. soyledigin gibi in-game engine ile alakali bi durum oldugu icin var tabii ki, olmamasi mumkun degil. ancak senin yolladigin videolardaki sekilde degil hele 2.videodaki gibi hic degil bende.

yani pop-in oldugunu goruyorsun ancak nasil anlatayim bilemedim, daha smooth yani. xenus da ayni seyi soyluyordu. yani böyle "bu oyun oynanmaz" derecesinde rahatsiz olmadim hic ben.

sen cok takildigin icin biraz daha iyi olsa bile rahatsiz edecek seni simdi ama. tamamen sıfırlanmayacak sonucta cünkü :)
Sosyal ağlarda paylaş

https://www.youtube.com/watch?v=PUttLJGNnf0

yükledim işte abi. converter'ın dandikliğinden arada ekran flicker ediyor, ekran kartı mı cortladı diye korkmayın. process ediyor hala az bekleyin de 1080p açılsın.

sadece şehirde atla koştururken biraz problem oluyor onun dışında obje-npc pop-in olmuyor. oyuncular zaten direk beliriyor view distance'a girince. texturelar pek görünmese de baya smooth. niye gece çektiysem lel. ben de takarım öyle şeylere ama rahatsız edici düzeyde problem yok yani. ekran kartı ayarlarından tweak yaptım işte. oyun ssd'e yüklü di mi sende kanuni?

ha ben wtfast da kullanıyorum, ping'in etkisi de büyüktür muhtemelen.

şu atmosfer ve hava hangi mmo'da var abi?
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...