Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Kar Dpt. Devam

Absolut

Öne çıkan mesajlar

Şerefsiz facebook sallamamış şikayetimi.
Sonra şikayet ederler "bu islamcılar niye böyle? " diye.

KuddusiMavra said:

CusTodeM said:

S.a. Kar yağdığından dolayı, hemen 'kardan adam' yapma yarışına koyulan arkadaşlar;
Bu iş göründüğü kadar masum mu acaba?
Sonuçta farkında olmadan malzemesi kar olan bir 'heykel (put)' yaptığınızın farkında mısınız?
İster tapınılsın, ister tapınılmasın!
Yapılan sonuçta bir heykel (puttur).
Başka bir zaman bana şu malzemeden bir heykel yap dense bunu hemen reddederiz.
Peki 'kar yağınca' neden hemen değişiriz?
Hem bu 'kardan adam' adeti bize nereden geçti?
Düşünmek ibadettir..

https://www.facebook.com/abdulhamit.kahraman.10/posts/778407698907131?fref=nf

şikayet ettim lavuğu facebook'a.
Sosyal ağlarda paylaş

Facebook haklı ki? Adamın ifade özgürlüğü bu. Adamın düşüncesini geri kalmış, ilkel veya yanlış bulabilirsin, ama adam bu düşünceyi sana dayatmadığı sürece, seni buna zorlamadığı sürece kendi benimseyip çevresine de düzgünce anlatıyorsa bu onun hakkı. "Ben öyle düşünmüyorum, saçmalamışsın" der geçersin de bunu söylemesini engellemeye çalışmak yanlış.
Sosyal ağlarda paylaş

düşünce özgürlüğünü yorumlama şekliniz ve bana karşı laf yetiştirme yarışına girmeniz efsane.

adam resmen putperestlere saldırıyor o mesajında.

kardan adam yapan insanları putperest olmakla suçluyor.

Yani hem puta tapan insanlara hakaret ediyor, hem de Müslüman, Hristiyan, Musevi veya ateist insanları olmadıkları bir dinin mensubu olmakla suçluyor.

Siz bu kadar düşünce özgürlüğüne saygı duyuyorsanız yazın bakalım facebook'a "din yok, Allah yalan" diye.

Sosyal ağlarda paylaş

KuddusiMavra said:

düşünce özgürlüğünü yorumlama şekliniz ve bana karşı laf yetiştirme yarışına girmeniz efsane.

kardan adam yapan insanları putperest olmakla suçluyor.

Yani hem puta tapan insanlara hakaret ediyor, hem de Müslüman, Hristiyan, Musevi veya ateist insanları olmadıkları bir dinin mensubu olmakla suçluyor.

Siz bu kadar düşünce özgürlüğüne saygı duyuyorsanız yazın bakalım facebook'a "din yok, Allah yalan" diye.

Adam putperestlere de başkasına da saldırmamış. "Kardan adam yapmak da put yapmaktır, başka zaman bunu reddederiz (kendisi ve çevresi için konuşuyor) kar olunca niye yumuşuyoruz, hata yapmayın" demiş.

Putperestler şöyledir böyledir demiyor, put yapmanın günah olduğunu belirten dininde insanların kendi görüşüne göre kazara put yapmaması için uyarıda bulunuyor.

Hakaret nerede bu söylemde, saldırı nerede?
Sosyal ağlarda paylaş

o samimiyeyi yokmuş ki öğrencileri tarafından topa tutulmuş çeşitli gruplarda, hatta maili paylaşılmış sosyal medyada gene öğrencileri tarafından sonuçta son sınıf dersiyse bu daha anlayışlı olabilirmiş....
sonuçta bir tek onu darlamıyor öğrenciler. Her hocaya atıyor, kimileri iptal ediyor, kimileri ders var kampüste olanlar gelsin uzak oturanlar gelmesin yoklama almam diyor, bir şekilde insan gibi cvp veriliyr.
Üstelik 2 kardır tatil edilmeyen 2-3 okuldan biri boun olunca napsın insanlar mail atıp soracak tabi çok normal.

axedice said:

Troldür tabi ki, öğrencileriyle şu mailı yazacak samimiyeti vardır falan. Ayıp olmuş böyle ifşa etmek.
Sosyal ağlarda paylaş

Holy said:

KuddusiMavra said:

Adam sadece yapan putperesttir diyor, benim sana müslüman demem gibi bir şey :)

ben müslüman değilsem bunu hakaret olarak anlamamdan daha doğal ne olabilir?

müslüman birine sen yahudisin demekten farkı yok.

ben tabi o mesajdaki zihniyetin sapıklığına falan "düşünce özgürlüğü" diyerek bir şey demiyorum he. dikkat!
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 ay sonra ...
  • 7 ay sonra ...
  • Yeni Oluştur...