Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Audiophile'lığa giriş ve gerekli ekipmanın temini

Kojiroh

Öne çıkan mesajlar

audiophile birisi için 50-70 lira (100'den aşağı) fiyata alınabilecek mikrofonlu/mikrofonsuz kulaklık ne var?

vatanda şu iki modeli gördüm de nasıldır mesela bunlar?

http://www.vatanbilgisayar.com/sony-mdr-zx310b-kafabantli-kulaklik-siyah.html

http://www.vatanbilgisayar.com/se-mj511-k-headset-kulaklik-siyah.html
Sosyal ağlarda paylaş

Bunu sonyshopta dinledim belki xperia dacindan belki remastered bob dylan albumdendi bilemiyorum ama acayip analitik bir ses vardi. Basslar overemphasized geldi falan ama iphoneda dinlemedim. Belki biri ekolayzir ayarlariyla oynamistir

grinny said:

sipeyskeyk said:

Abi çok beğendim!!!

http://i.hizliresim.com/B6njrV.jpg

Biraz dinleyeyim yorum yazacağım, ama şuan dinlerken müthiş bir haz içindeyim. Cx 5.00i den sonra ilaç gibi geldi, müthiş dengeli ses. Bass da süper. İndirim de yaptırdım allahın malayına esnaf pazarlığıyla, 10% düştü 400 tl ye çözmüş oldum.

Head-fi hype gelmiş, nasıl acaba cidden.
Sosyal ağlarda paylaş

Bir soru : monitore pc-ps4-ps3 bagli, headphone cikisindan tek kulaklikla bagliyim ve kulakligimdan memnunum.

Ancak ses cok dusuk normalden, pc ye takinca cok daha iyi ya da digerlerine..

Dac/amp ya da amp lazim sanirim ama headphone outtan bu alete giris yapip diger tarafina da kulakligi takinca olacak diye tahmin ediyorum.

Fiio e7 mi ne var ucuz baya ve isimi gorur gibi geliyor dogrumuyum?

Kabaca monitorun headphone cikisinin ses gucunu arttirmak istiyorum bunun icin ne tavsiye edersiniz asiri komplike ve pahali bir sey almadan.

Open back sony mdr ma 900 var kulaklik olarak.
Sosyal ağlarda paylaş

Gostermez, dac dedigin sey digital 1-0 lari analog sese donduren yonga seti digital to analog converter.

Usb dac i android telefonla pc ile kullanabilirsin. Eger optical giris varsa optic out olan ps3-4 tv gibi urunlerle de kullanabilirsin

Coaxiel girisi olan daclar da var ama coax cok bulunan bir standart degil.
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 ay sonra ...
Merhabalar tekrardan,

Güzel bir pikapım var ve yıllardır kullanıyorum aynı iğneyle. Fakat geçen distortion yapmaya başladı biraz temizleyince düzeldi. Hali ile artık eskidi 10+ yıldır kullanılıyor. Önceki iğne DJ/scratch mevzuları için Tonar Banana diye bir modeldi. Şimdi biraz daha hi-fi'a yönelik bir şeyler alayım diyorum fakat fiyatlar inanılmaz gerçekten. Pikap fiyatlarını geçen kartuşlar var. Ben biraz F/P ürünü olsun diyerek Shure M97XE modeli üzerinde karar kılmıştım ancak ne yazık ki amazon bu ürünü göndermiyor ve gönderen güvenilir bir mecra bulamadım. Aynı ayarda kartuş tavsiyesi olursa memnun olurum.

Bir de Amerikadan iste topiğine de yazdım bunu getirebilecek Amerikanyalarda birisi varsa gereken komissyonu verebilirim.

Teşekkürler şimdiden bilgi verebilecek arkadaşlara.
Sosyal ağlarda paylaş

Ben de fırsattan istifade bir konuda yardımlarınızı rica ederim. Kısa tutacağım.
Evin salonunda kullanmak üzere giriş seviyesinde bir sistem arayışı içindeyim. Genelde spotify ile apple tv üzerinden müzik dinliyorum ancak tvnin ses kalitesi çöp gibi kalıyor ne yazık ki dolayısıyla beni idare edecek bir hoparlor seti alayım diyorum. Ayrıca bu hoparloru oldugu kadar ps4 ile falan da kullanmak istiyorum önerebileceğiniz ürünler nelerdir? Bütçe olarak 3-4 bin tl ayırabilirim sanırım en fazla.
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
  • Yeni Oluştur...