Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Audiophile'lığa giriş ve gerekli ekipmanın temini

Kojiroh

Öne çıkan mesajlar

Ani bi sağlık problemi nedeniyle yazamadım ne zamandır ya.

Valla yapıştıramadım ama şimdi HE400 de indirime girdi, ikisi arasında kaldım diyebilirim.
https://www.massdrop.com/buy/massdrop-x-hifiman-he4xx-planar-magnetic-headphones

HD650'nin yanına daha sıcak tonlu bi kulaklık arıyorum, sanırım K7XX'le devam edicem yine, ama koleksiyonculuk ayağına ikisini birden yapıştırıp, şunun gibi bi şeyle duvara da asabilirim

https://i.pinimg.com/736x/7a/92/83/7a9283de1ad44a2a713bdb0eb050c654--beets-headphones.jpg

Gelirken şöyle oluyo, orijinal fiyatın üzerine 25$ shipping koyuyosun, kartından o meblağ çekiliyo. Sonra çok şanslı bi adam değilsen de %20 gümrük vergisi devreye giriyo, bunu kapıya gelen PTT görevlisine verebildiğin gibi PTT şubesinden de ödeyebiliyosun diye biliyorum. Böylelikle 170$'lık HE400 yaklaşık 1000TL'ye gelmiş oluyo.

Edit: Ha olur da bi şekilde eline ulaşmazsa (yaklaşık 10 günde falan en azından ülkeye girmesi lazım) adamlara mail atıyosun gelmedi diye, onlar da ya iade ediyolar ya da yenisini gönderiyolar. Tabi o esnada drop büyük ihtimalle bitmiş olacağı için muhtemelen paran iade edilir.
Sosyal ağlarda paylaş

Kojiroh said:

Ani bi sağlık problemi nedeniyle yazamadım ne zamandır ya.

Valla yapıştıramadım ama şimdi HE400 de indirime girdi, ikisi arasında kaldım diyebilirim.
https://www.massdrop.com/buy/massdrop-x-hifiman-he4xx-planar-magnetic-headphones

HD650'nin yanına daha sıcak tonlu bi kulaklık arıyorum, sanırım K7XX'le devam edicem yine, ama koleksiyonculuk ayağına ikisini birden yapıştırıp, şunun gibi bi şeyle duvara da asabilirim

https://i.pinimg.com/736x/7a/92/83/7a9283de1ad44a2a713bdb0eb050c654--beets-headphones.jpg

Gelirken şöyle oluyo, orijinal fiyatın üzerine 25$ shipping koyuyosun, kartından o meblağ çekiliyo. Sonra çok şanslı bi adam değilsen de %20 gümrük vergisi devreye giriyo, bunu kapıya gelen PTT görevlisine verebildiğin gibi PTT şubesinden de ödeyebiliyosun diye biliyorum. Böylelikle 170$'lık HE400 yaklaşık 1000TL'ye gelmiş oluyo.

Edit: Ha olur da bi şekilde eline ulaşmazsa (yaklaşık 10 günde falan en azından ülkeye girmesi lazım) adamlara mail atıyosun gelmedi diye, onlar da ya iade ediyolar ya da yenisini gönderiyolar. Tabi o esnada drop büyük ihtimalle bitmiş olacağı için muhtemelen paran iade edilir.

abi geçmiş olsun. ben de tam senin aradığın kulaklığı arıyorum galiba. hd650 güzel hoş ama daha sıcak daha bas olsun demişsin 2 sene önce. hala da aynı yerdesin bakıyorum. benim araştırmalarım fidelio x2 diyor şimdilik. aldın mı bişiler?
Sosyal ağlarda paylaş

Aynen aynı yerdeyim hala. HD650 cidden inanılmaz bi şey, bazen sessiz bi günde biraz daha yüksek sesle biraz daha dikkatli dinlediğimde bile ilk günkü gibi heyecan verebiliyo.

Ama yine de o ilk günkü "oha lan" hissiyatını farklı bi kulaklıkla tekrar yaşamak istiyorum, o yüzden bi hayvanlık edip HE-4XX ve K7XX'i aynı anda aldım. Massdrop'un söylediğine göre 13'ünde yola çıkacak ve aşağı yukarı 25'inde elimde olacak.

HD650 ile beraber üç kulaklığın da farklı karakterde olduğunu okumuştum bi yerde, öyle çıkarsa ne ala, çıkmazsa çevirir çevirir denerim artık sdf

Şimdi yeni hayalim ahşap mobilyalarla minimalist bi şekilde döşenmiş, duvarları yalıtımlı, sessiz bi müzik odası.

Yalnız bu fiyatlar gerçekten kaçmaz ya, ben sıfıra yakın kullanılmış haldeki HD650'yi 1500 liraya almıştım, şimdi bu ikisi 2000'e geliyo ki o da vergi denk gelirse (bana gelir kesin).

Edit: Sürüyo valla ben E10k ile sürüyorum ama reis bu http://www.audio-gd.com/Pro/Headphoneamp/NFN1128/NFB1128EN.htm
Sosyal ağlarda paylaş

Esh said:

a5 paklar digerlerinden önce.

ama müzik headphone'da dinlenir abi. en son o noktaya ulaşacaksın.

fidelio x2hr geldi. amazon hepsiburadadan hızlı getiriyo maşallah. benim nearfield a2+'ların yeri ayrı abi. onun tadı ayrı. soundstage daha geniş. headphone'u çıkarıp hoparlöre geçince müzikte bi yayılma rahatlama oluyo. masaya verdiği titreşimler ve yüzüme yüzüme üflemesi de ayrı bi keyif.

headphonelar subbass'e ulaştığı için fark yaratıyo bi tek. önemsiz bi fark değil elbette. a2+'lar 60hz'nin altını veremiyo. x2 30hz.
aslında baya beğendim kulaklığı. a2+'lardan fazla memnunmuşum ki mindblown olmadım sadece. kulaklığı takınca hoparlörleri özletmiyor. bi de o kadar rahat ki unutuyosun kafanda olduğunu. malzeme kalitesi de muhteşem.

onboard kart süremiyo yalnız kulaklığı. her yerde easy to drive yazıyor ama onboard süremiyor kesinlikle. son ses bile yetersiz kalıyor. msi z270 gaming plus var.
ipad air 2 ucu ucuna sürüyor. klasik müzikler son seste dinleniyor, diğerleri son ses -2 tık

amp bakıcam şimdi günlerce. belki dac/amp
Sosyal ağlarda paylaş

pioneer hdj700 geldi bi yerden

güzel sesten fln bi şikayetim yok bu konulara cok kafa patlatan birisi değilim ama :

AGA KULAKLIK ÇOK RAHATSIZ OLYO YARIM SAAAT TAKINCA

kafam ağrıyo resmen , ergonomi mi artık ne denirse,bildiğin yapamamışlar yada test etmemiş gerizekalılar

amazonda 119 dolar alet , ben ama 40 liralık shp1900'u takmayı tercih ediyorum cunku daha hafif ve daha rahat

rahatlık faktörünün bu kadar önemli olduğunu hiç hayal etmezdim, hdj700 deneyene kadar
Sosyal ağlarda paylaş

500 dolar bütçem var. 600-700üde zorlarım ama..

elimde a2 var d1 var dac. se215 var ve m50x var şimdiye kadar ses çıkaran aletlerim bunlar.

Kulaklık almak istiyorum ama nası bir combo yapsam bilemedim..

Spotfiy dinliyorum ağırlıklı olarak ama yüksek bit dosyalar indirmeye başadım buldukça libble.me üyeliği dondurmuş onu açtırsam bide..

d1'i hiç tam anlamıyla kullanamadım sanırım, a2'ler ile çok etkili olmadı, shure se215lerde biraz fark yaratmıştı.

Dinlediğim müzik türleri çok karışık, o yüzden şu türü ağırlıklı olarak dinliyorum ona göre bişi alıyım diyemiyorum.

help pls

edit: konfordan ödün vermesem çok iyi olur
Sosyal ağlarda paylaş

bendeki a2+’lar doğru EQ ile çok fark yaratıyo. boomylik muddylik gitti. ayarlarımı yollayabilirim. a2 bozulunca plusını almıştım ses olarak çok benzerler.
http://noaudiophile.com/DSP_Corrections/AudioEngine_A2_Plus.php
şunu temel aldım ama sesi fazla inceltti a2’nin karakterini bozdu o yüzden biraz compressledim ayarları. 100 hz’e de ufak bi ayar çektim.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...