Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Audiophile'lığa giriş ve gerekli ekipmanın temini

Kojiroh

Öne çıkan mesajlar

3 yıldır şunu kullanıyorum ama artık eski sesi kalmadı

http://www.n11.com/arama?q=sennheiser+hd+25

şunu alayım diyorum ama fakirliğim ağır basıyor

http://urun.n11.com/kulaklik/sony-mdr-1a-akilli-telefonlarla-uyumlu-kulaklik-P66690620

biraz daha uygun fiyata neler alabilirim ? 200tl 300tl 400tl

pc başında kullanacağım
Sosyal ağlarda paylaş

Lopeth said:

3 yıldır şunu kullanıyorum ama artık eski sesi kalmadı

http://www.n11.com/arama?q=sennheiser+hd+25

şunu alayım diyorum ama fakirliğim ağır basıyor

http://urun.n11.com/kulaklik/sony-mdr-1a-akilli-telefonlarla-uyumlu-kulaklik-P66690620

biraz daha uygun fiyata neler alabilirim ? 200tl 300tl 400tl

pc başında kullanacağım

Eski sesi kalmadı derken? Bir de hd25 mid centric, 1a ise bas ağırlıklı bir kulaklık diye biliyorum. İlla kapalı tip mi olacak?
Sosyal ağlarda paylaş

reampage said:

se215 aldım fakat burn in konusunda kararsızım. Nasıl yapmalı yapmalı mı yoksa bırakayım kendi kendi ne mi olsun ? ne tavsiye edersiniz nasıl yapmalı ?

Ben özellikle burn-in yapmadım, olduğu gibi kullandım ama ortalama bi 200 saat falan kullandıktan sonra gerçek tadını almaya başladım. Hatta tam bundan sonra bozuldu sdf

Ben şöyle bi 3-4 gün bırak renkli renkli bi şeyler çalsın, açılsın derim.
Sosyal ağlarda paylaş

• 5 hafta sonra ...
philips fidelio L2 aldım.

1 saattir doyamıyorum dinlemeye. acayip fantastik bir karakteri var ya.

böyle basshead diyesim geliyo ama değil baya kontrollü deepleri. tizler aşırı parlak değil, midler de yerinde. inanılmaz bir soundstage var.

çözemedim nasıl bişi yapmış bu adamlar lan ve nasıl piyasada bu kadar geri planda kalmış.
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
Bu burn-in mevzusu ile ilgili pek bilgim yok da, bilen arkadaşlar biraz aydınlatırsa sevinirim.

Bu sürecin bir doğrusu yanlışı var mıdır? Şimdi ikinci el hoparlör almak istiyorum da sıfırıyla arasında yüzde 40 filan fark var. Garantisi vb devam ediyor ama yanlış burn-in yapılma ihtimali filan var mı onu öğrenmek istiyorum? Adama sorsam bilmeme olasılığı yüksek en azından burada bilenlerden fikir alayım.

Teşekkürler.
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Esh said:

philips fidelio L2 aldım.

1 saattir doyamıyorum dinlemeye. acayip fantastik bir karakteri var ya.

böyle basshead diyesim geliyo ama değil baya kontrollü deepleri. tizler aşırı parlak değil, midler de yerinde. inanılmaz bir soundstage var.

çözemedim nasıl bişi yapmış bu adamlar lan ve nasıl piyasada bu kadar geri planda kalmış.

Ben Citiscape ve Fidelio serileri çıktığından beri çok iyi diyorum, dinleyen yok =)
Sosyal ağlarda paylaş

Selamlar. Hoparlörlerimin kabloları amfiye ulaşana kadar elektrik kablolarının yakınlarından geçiyo ve bu bazen çılgın parazite sebep oluyo. Önlemek için ne yapabilirim kabloların uzağından geçirmekten başka? Elektrik bandıyla hoparlör kablolarını sarsam keser mi? Dipnot: hoparlörün kabloları bakır kablo, dışında ince bi plastik kısmı var. Eski tip amfiye çıplak bakır ucunu soktuğumuz çeşitten
Sosyal ağlarda paylaş

Kabloyu tutup elektrik kablolarından uzaklaştırdığımda büyük ölçüde esilmişti parazit, bazal bi düzeyde kalmıştı ama o da evin elektriği topraksız, ondandır diye düşünüyorum. Büyük ölçüde elektrikle alakalı olduğunu düşünüyorum yani. Amfiyi de başka yere koyamıyorum ki, hoparlörün kabloları bari elektrik kablolarından uzak olabilse keşke
Sosyal ağlarda paylaş

Selam,

İnce 3 kablo alıp şu şekilde öreceksin. Kabaca bildiğim kadarıyla; eğer bu şekilde örme bir kablo oluşturursan indüktif yük oluşmuyor kablo üstünde. Mesela network kablolarında da çiftler birbirlerine sarılıdır, bu çiftler de kablo içinde helis çizerek birbirlerinin etrafında dönerler. bak bu adam CAT5 ile yapmış :P

Ayrıca kabloları hazırladıktan sonra üstlerine metal örgü kılıf da geçirebilirsin:
http://techflex.com.au/uploads/images/mss/mbc/.thumbs/mbc-banner_47e6c9.jpg

Bu metal kılıfların topraklanmaması gerekiyor diye hatırlıyorum. yanılıyor da olabilirim.

Saygılar.

Sosyal ağlarda paylaş

işyerinde dandik bir bilgisayarım var. spotify ile müzik dinliyorum. arkadaştan aldığım genius marka ufak hoparlörlerim var onlara iphone 5 kulaklığı takılı öyle müzik dinliyorum. fakat tatmin etmemeye başladı akşama kadar müzik dinliyorum neredeyse. şöyle ucuz yollu amatörün amatörü birşeyler yapayım diyorum. zaten tek kulağım %40-50 duymuyor. ses kartı onboard birşey, epey basic bir şey. şu usb den ses kartları varmış. onlardan alayım diyorum. fakat kulaklık biraz sorun. şu kulağın içine tam olarak girenleri kullanamıyorum epey huylandırıyor beni. mecburen over ear diyorsunuz sanırım onlardan alıcam. ne tavsiye edersiniz ? hepsi 300 tl yi geçmesin diyorum. konu çok ses kartıyla ilgili değilse sadece kulaklık da alabilirim. var mı dır tavsiyeniz ?
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
Audioengine A5+ aldım. Dinliyorum gayet güzel. Şu an ki setup daha ziyade analog yani DJ mixer aracılığı ile pikap bağlı durumda. Ancak mixera diğer kanallardan digital (yeri gelir PCden, yeri gelir telefondan filan) ses aktarmayı düşündüğümden bir çözüm arıyorum. Şimdi telefondan filan aktarmak için Chromecast Audio alayım diyorum ki genel olarak DAC performansı beğeniliyor. Ama hani PC filan bağlarsam hem onu hem de Chromecasti bağlayabileceğim uygun fiyatlı ve tatmin edebilecek bir DAC var mıdır? Mac için aldığım Creative USB ses kartı fena değil ama hani daha iyisi olsa daha iyi olur tabi :p Ayrıca bu Creative'i de okutabilirim esasen ağırlıklı olarak yeni sistemden müzik dinleyeceğimden ötürü.

Önerilere açığım.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...