Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Audiophile'lığa giriş ve gerekli ekipmanın temini

Kojiroh

Öne çıkan mesajlar

• 3 hafta sonra ...
Ne zamandır yazamıyodum, bi süre önce HE-4XX de K7XX de geldi, ikisini de deneme fırsatım oldu ve sonuç beklediğimden çok da farklı olmadı.

Tamamen şahsi fikirlerimi yazıyorum, ikisi de fiyatlarını gayet hakeden aletler, ama HD650'nin eline su dökemezler. Soundstage, clarity, rahatlık falan hepsinde tokatlıyo alet.

Üç alet de her zaman her türlü şarkıda kullanılır, ama üçü de varsa sırf arada bi değişiklik olsun diye farklı durumlarda farklı tercihler yapılabilir.

K7XX:
Metal türevleri, shoegaze/dreampop gibi high/low'ların karışık olduğu kaotik şarkılarla güzel gidiyo. Eksileri kafa bandının uzun kullanımlarda sıkıp baş ağrısı yapması, kulak kısımlarının biraz fazla hassas olup optimum pozisyonu bulana kadar biraz uğraştırması.

HE-4XX:
Jazz, classic rock gibi daha mid/high ve yumuşak şeylerle güzel gidiyo. Eksileri sürmesi zor, E10k ile %60'larda anca ses alıyorum, bi de baslar biraz daha belirgin olabilirmiş.

Edit: Yeni hedefim bi audio-gd NFB-11 patlatmak (parasını SWIFT'le falan göndermem gerekicek galiba sdf), sonra da artık piyango falan vurursa Audeze LCD-2 ve/veya HD800S.
Sosyal ağlarda paylaş

Ya evet gereksiz bi sidegrade olmuş, en azından planar bi alternatif olması için HE-4XX'i alabilirmişim sadece. Bass açığını da kapatsın diye bundan sonraki kombom HD800S ve TH900 olur artık heralde

Bu arada R2R 11'i yeni gördüm baya iyiymiş, ben de ibreyi ona kaydırdım. Bi de audio-gd ile görüştüm, adamlar "aga biz de garibanız bankadan paramızı alamıyoz PayPal yoksa biz de olmuyoz, ama belki burdan alabilirsin" diyip Magna hi-fi diye Hollandalı bi siteye yönlendirdi. 350$'lık aleti 370€'a satıyolar, no thanks https://www.magnahifi.com/en/webshop/product/agd-r2r11

Muhtemelen PayPal'ın bi yolunu yordamını bulmak lazım şu aşamada
Sosyal ağlarda paylaş

hd800 çok iyi eq oluyo diyolar. hd800s 6khz'deki peak sorununu çözüyo ve bass arttırmışlar ama bass'ta distortion da artmış diyolar. 500 dolar fiyat farkını göz önüne alarak hd800'e bak. ikinci el arzı da iyi diyolar
https://www.youtube.com/watch?v=s7H7HeaDYk4
Sosyal ağlarda paylaş

Bu arada bikaç ay önce LG V20 almıştım DAC'ının iyi olduğunu ve bataryasının çıkarılıp takılabilir olduğunu duyunca, anca dün deneme fırsatı buldum ve HD650'yi benim e10k'dan daha iyi sürdü diyebilirim. Ses çok daha clear ve lezzetli geldi. İyi DAC'lı telefon arayan varsa gözü kapalı tavsiye ederim.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...