Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Audiophile'lığa giriş ve gerekli ekipmanın temini

Kojiroh

Öne çıkan mesajlar

Esh said:

A2 ile daca gerek olmayabilir ya. alcak frekanslar olu onda.

Yani studio hoparlorleri falan lazim. Krk olur audioengine a5 olur.

Istersen sana benchmark dac1 ile audioengine a5 satayim. Yurtdisina cikacagim, mecburen satmam gerekecek bunlari.

subwoofer mı alsam şöyle 60hz altını da duyabileyim
Sosyal ağlarda paylaş

çayını içmeye gelebiliyo muyuz dinleyip neler varmış yeryüzünde demek için?

o değil de bluetooth audio reciever önerebilcek olan kimse mi yok? http://www.portablehifi.com/reviews-best-bluetooth-music-receivers/ şöyle bi site buldum güvenilir mi bundaki reviewlar? bluetooth 4.0 olması önemli mi? ya da yeterli mi diye sorayım, bassları ve tizleri törpüler mi çok? logitech'i ya da philips'i sipariş edip beğenmezsem iade edebileceğim hangi teknoloji mağazaları var?

http://www.amazon.com/Grace-Digital-GDI-BTPB300-Jukebox-Bluetooth/dp/B00HZN1WTI/?tag=pohire-20

bu iyi bir şey mi mesela?
Sosyal ağlarda paylaş

Esh said:

ben aldım da, cok iyi matchlemedi birbirini.

A5 e s5 falan almak lazım da ona da değmez.

bi istanbula döneyim baya bi garaj satışı yapacağım, para biriktir az, 1 ay sonra falan A5, dac falan vereyim. Atatürk gibi dinlersin.

2. el alabilsem koşa koşa alırdım ya senden. atatürk'ün sevdiği indie şarkılar listesini dinlerdim
a2'ye dac ve subwoofer almaya kalkan biri olarak topla başlığında da bottleneckle ilgili bi sorum var. heralde woofer, dac alacağıma a2'yi upgrade etmem gerek?
Sosyal ağlarda paylaş

• 4 hafta sonra ...
  • 5 hafta sonra ...
Geçen arkadaştan neredeyse hiç kullanılmamış bi Sennheiser HD 650 alarak level atladım. İyi ki vakti zamanında bi STX patlatmışım yoksa kullanamayacaktım aleti, +18dB'de extra high gain ile anca ses çıkıyo sdf

Artık sağlam bi reference class'ım olduğuna göre daha farklı karakterlere sahip kulaklıklar alarak bi koleksiyon oluşturabilirim heralde.

Bu arada yaklaşık 2 senedir günlük ortalama yarım saat falan kullandığım Shure SE215'im sonunda burn in süresini tamamladı sanırım. İlk başlarda baslar bulanıktı ama şimdi o baya toparladı, inanılmaz lezzetli bi ses yakaladı alet. Alacak olan varsa kesinlikle tavsiye ediyorum
Sosyal ağlarda paylaş

• 4 hafta sonra ...
O2'nin yarı, 1/3'ü fiyatına olunca giriş seviyesi ayağına E10K aldım bi tane, daha ilk denemede keşke hiç Essence STX'le falan uğraşmasaymışım dedirtti. Dolar kuru da iyiyken 500 lira vereceğime 75$ verir çıkarmışım işin içinden.

Şu yaklaşık bi aylık kullanımda HD650 gerçekten de reference class olduğunu gösterdi. Sesler çok temiz çıktığı için daha önceden hiç duymadığım tizleri duyar oldum biçok şarkıda ki zaten hep aradığımız şey bu değil mi?

Baslar benim sevdiğim kadar ön planda olmasa da komik bi şekilde E10K'nın sayesinde o da çözülmüş oldu. Canım çok bass istiyosa açıyorum aletin üstündeki bass boost'u, mis gibi dinliyorum, cızırtı yok, patlama çatlama yok.

Bundan sonraki hedefim artık (varsa) HD650 ayarında ama daha bass karakterli bi kulaklık olcak. Çok zengin olursam tüplü amp alırım belki bi de sdf
Sosyal ağlarda paylaş

Biraz okuyayım dedim yazdıklarınızı, beynim yandı. Özendim ama. O yüzdem bana yardımcı olun şimdi.
Hobi olarak müzik dinliyorum :)
Ayfon 6/spotify - sennheiser cx 5.00i şeklinde. Shure 215 im vardı uçakta unuttum bulamadı şerefsizler, o yüzden geçici olaral bunu aldım 1 sene oldu hala devam.
Şimdi ben müziği çalışırken dinliyorum, o yüzden evde sizin gibi ses kartları daclar falan çılgın atmak yerine, ofiste iş bilgisyarında çalıştığımı ve bir boka yaramayan bir alet olduğunu düşünürsek, portable bir çözüm lazım.
Sanırım öncelikle ayfondan müzik dinlemeyerek başlamam gerekiyor :)
Ama galiba uğraşamam abi, flac lar şunlar bunlar, premium falan farketmez bana online platform lazım listemi oluşturayım dinleyeyim.
Bana şöyle genel bir tavsiye verir misini? Senin yerinde olsam şunu şunu alır takılırdım diye?
Sosyal ağlarda paylaş

Kojiroh said:

O2'nin yarı, 1/3'ü fiyatına olunca giriş seviyesi ayağına E10K aldım bi tane, daha ilk denemede keşke hiç Essence STX'le falan uğraşmasaymışım dedirtti. Dolar kuru da iyiyken 500 lira vereceğime 75$ verir çıkarmışım işin içinden.

Şu yaklaşık bi aylık kullanımda HD650 gerçekten de reference class olduğunu gösterdi. Sesler çok temiz çıktığı için daha önceden hiç duymadığım tizleri duyar oldum biçok şarkıda ki zaten hep aradığımız şey bu değil mi?

Baslar benim sevdiğim kadar ön planda olmasa da komik bi şekilde E10K'nın sayesinde o da çözülmüş oldu. Canım çok bass istiyosa açıyorum aletin üstündeki bass boost'u, mis gibi dinliyorum, cızırtı yok, patlama çatlama yok.

Bundan sonraki hedefim artık (varsa) HD650 ayarında ama daha bass karakterli bi kulaklık olcak. Çok zengin olursam tüplü amp alırım belki bi de sdf

Hani komik bi oneri ama audiotechinca m50x i dene.

Alt sinif ama basshead ve clarity inanilmaz.

Bana basslar overwhelming geldi dt880 den sonra. Sen de hd650 yi guzel bir lambaliyla surersen biraz daha bas karakteri kazanabilir. Genel olarak sicak bir headphone zaten.

Speys abi sen de spotify ya da apple musicde takil iste.

Streaming app mi ariyosun yoksa kulaklik mi ariyosun? Yoksa her ikisini de mi?
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...