Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Star Wars: The Force Awakens (2015)

mokoko

Öne çıkan mesajlar

Film beni çok tatmin etmedi açıkçası. Sonuçta yeni bir hikaye başlangıcı olarak kabul edip bunu görmezden geliyorum.

Saber kapismalari çok kötüydü. 3. Film de zirve yapmıştı halbuki, seri, göze çok güzel gorunen kareografiler vs. Hadi milletin acemiligine veriyorum da insan yinede birşekilde olsun istiyor işte.

Yaralı bile olsa o zenci eline Saber alıp sopa gibi kötü adamı dövemez abi. Çok saçmaydi.

En çok beklediğim Luke un ilk gireceği sahneydi. Çok gaz çok coşkulu çok karizma birşey bekledim. Olmayınca dedim herhalde sonraki filme saklıyorlar ama o da ne, yanına gelen kıza direk "bende force yok, fus ro dah var. Öğreteyim mi" diyecek sandım.

Sosyal ağlarda paylaş

Beğenmeyen bu işten anlamıyor.

Önce bunu bir koyduktan sonra ortaya:

Ren vs Others

Denildiği üzere, tüm film boyunca Wookie Bowcaster in nasıl güçlü olduğu vurgulanıyor, sonra Kylo Ren i bununla vuruyorlar ve Maz Kanata'nın "hanının" yıkıntılarında Finn'e saldıran Stormtrooper özelinde vurgulandığı gibi tüm Stormtrooperların melee silahları da var ve melee eğitimi alıyorlar, Finn in de bu eğitimi almış olduğunu düşünmek büyük bir hata olmaz.

Bowcaster ile vurulmuş apprentice, eğitimi tamamlanmamış ve yeni babasını öldürmüş Kylo Ren vs. force awakened melee eğitimli Finn, elbette en azından yaralaması normal, tam da silah tutan kolunu yaraladı zaten, o da daha sonraki Rey kapışmasına bir debuff daha.

Yine denildiği gibi, Rey yıllardır mızrakla kendi hakkını savunan, dövüşmeyi bilen tek başına hayatta kalmayı becermiş bir kızımız, lightsaber i de thrust olarak kullanıyor zaten dolayısıyla durum, omuzdan lightsaber, böğründen bowcaster yemiş, apprentice ve yeni babasını öldürmüş Ren vs. tamamen farklı stille dövüşen Rey.

Eksik aramayın.

Sosyal ağlarda paylaş

Üste cevap

Çok zorlama güzelleme yazısı olmuş bence o. Stormtrooper melee eğitimi almış da ondan saberla debuff li kylo yu dovebilmis. Olay salt silah değil. Karşında film boyunca milleti forcela atmış tutmuş paralyse etmiş kylo var.

Bowcaster da saçma, lan daha ilk sahnede kylo allah gibi havada blaster atışını durdurdu öyle bıraktı havada, bide ya tarafından geliyordu, hiç bir filmde bu kadar hızlı projectile larda böyle bi aksiyon yoktu. Hadi ameliyatlı yerine geldi hadi dikkatsiz yakalandı buna yine de çok bir şey diyemiyorum da daha yeni babasını öldürmüştür nasıl bi debuff?

Adam ultimate testi geçti, hayatındaki ideale doğru en büyük adımı attı. Bunu nasıl debuff gibi yorumlanıyor anlamadım.

Kylo konuşması, sesi, maskesi kostümü, filmde ilk göründüğü sahne, force la yaptığı show lar vesaire o kadar güzel bi kötü adam işlendi ki sonu o yüzden beni tatmin etmedi. Bu kadar patlatıp karakteri işleyip sonra ergen, acemi, zayıf, deneyimsiz bir karaktere indirgeyince olmadı yani.

Sosyal ağlarda paylaş

imamizer said:

Üste cevap

Çok zorlama güzelleme yazısı olmuş bence o. Stormtrooper melee eğitimi almış da ondan saberla debuff li kylo yu dovebilmis. Olay salt silah değil. Karşında film boyunca milleti forcela atmış tutmuş paralyse etmiş kylo var.

Bowcaster da saçma, lan daha ilk sahnede kylo allah gibi havada blaster atışını durdurdu öyle bıraktı havada, bide ya tarafından geliyordu, hiç bir filmde bu kadar hızlı projectile larda böyle bi aksiyon yoktu. Hadi ameliyatlı yerine geldi hadi dikkatsiz yakalandı buna yine de çok bir şey diyemiyorum da daha yeni babasını öldürmüştür nasıl bi debuff?

Adam ultimate testi geçti, hayatındaki ideale doğru en büyük adımı attı. Bunu nasıl debuff gibi yorumlanıyor anlamadım.

Kylo konuşması, sesi, maskesi kostümü, filmde ilk göründüğü sahne, force la yaptığı show lar vesaire o kadar güzel bi kötü adam işlendi ki sonu o yüzden beni tatmin etmedi. Bu kadar patlatıp karakteri işleyip sonra ergen, acemi, zayıf, deneyimsiz bir karaktere indirgeyince olmadı yani.

Ya olay bence soyle. Ren baya dengesiz biri. Filmde de goruyoruz bunu. Bu iyi-kotu kapismasi ve denvesizligi de kararlarini etkiliyor. Debuff filan degil olay. Oldursem mi, yapsam mi diye paso kararsiz kaliyor gibi. Hatta baska dengesizlik ornegi de isler istedigi gibi olmayinca kilicla sagi solu dagitmasi. Aslinda tam bir ergen. Darth vader gibi olmak istiyor ama anakin gibi daha cok.

Kilic ile savasmalarda da yarali olmasi etkiledi evet. Istese direk force ile butireilirdi de isi ama herif ergen givi diyorum ya. Karar mekanizmasi,plani yok. Traitooor diye gaA gelip daldi mal gibi.

Sosyal ağlarda paylaş

Bu arada kylo ren teorimin devamı, debuff muhabbeti

Babasını öldürürken yardım istemesi de snoke a dark side olduğunu ispatlamak için. Yapmam gerekeni biliyorum (dark side ı kandırmak için kendi babamı öldürmek) , ama cesaretim yok (içten içe lightım) , nolur bana yardım et ve hareketsiz dur ki kılınçımı böğrüne böğrüne saplayıp güce denge getirme görevime devam edeyim.

Daha cheesy teoriler varsa onları da yazın tabi, starwars the cheesemaster trilogy olacak ne de olsa
Sosyal ağlarda paylaş

Ha hani koca koca

sistem bide bi kaç gezegen yok edildi. Tek gördüğümüz insanların gök yüzüne bakıp oh noees demesi. Lan o silahın mermisi (ışın?) hangi hızda hareket ediyor, missile mı değil mi nasıl sistemler arası gidebiliyor falan. Öffff

Tamam starwars bilimkurgu değil kabul fantastik kurgu çocuk romanı oyuncak satma IPsi falan bunların hepsi kabul de azıcık kendi içinde tutarlı olsun bari =/
Sosyal ağlarda paylaş

Certhas said:

Bundan önceki filmlerde Death Star yapılırken kıyamet kopmuştu, adamlar on kat büyük Star Killer yapıp Cumhuriyet'i yok etti. İnternette okuduğum yazıların hiçbirinde bu olaya değinilmemesi ilginç geldi bana. Biraz daha zaman geçtikçe büyük ihtimalle daha iyi kritikler gelecek.

orda gösteriyo death star ı bi ara, bundan çok daha küçük bu alet koca gezegen kadar,
bu işin yapılma süreci ayrıntılar zaten 6-7 arası bi ton film dizi cart curta yer açmak için fazla bişey anlatılmamıştır

yeni üçlemeye güzel settingle girdiler ben onu bilir onu söylerim

Sosyal ağlarda paylaş

axedice said:

Bu arada kylo ren teorimin devamı, debuff muhabbeti

Babasını öldürürken yardım istemesi de snoke a dark side olduğunu ispatlamak için. Yapmam gerekeni biliyorum (dark side ı kandırmak için kendi babamı öldürmek) , ama cesaretim yok (içten içe lightım) , nolur bana yardım et ve hareketsiz dur ki kılınçımı böğrüne böğrüne saplayıp güce denge getirme görevime devam edeyim.

Daha cheesy teoriler varsa onları da yazın tabi, starwars the cheesemaster trilogy olacak ne de olsa

Bu ne len hahahahah
Sosyal ağlarda paylaş

axedice said:

Ha hani koca koca

sistem bide bi kaç gezegen yok edildi. Tek gördüğümüz insanların gök yüzüne bakıp oh noees demesi. Lan o silahın mermisi (ışın?) hangi hızda hareket ediyor, missile mı değil mi nasıl sistemler arası gidebiliyor falan. Öffff

Tamam starwars bilimkurgu değil kabul fantastik kurgu çocuk romanı oyuncak satma IPsi falan bunların hepsi kabul de azıcık kendi içinde tutarlı olsun bari =/

Bak filmin senaryoyu abrams yazdi ordan ustune gitme yazik, he is "special"

Star wars hadi fantastik kurguda adam ayni dangozlugu hep yapiyor, asspull krali denmiyor o yuzden. Bilim odakli isleyen star trekte adam sunlari yapti bak senaryoyu kurtarabilmek icin

abrams trek

1- kirki gemiden attiklarinda force morce olmiyan evrende cuk diye gelecekten gelmis olan spockin gezegene adamin bole 2-3km otesine iniyor podu. Ne tesaduf bombos gezegende starfleet base buluyorlar, icindeki scotty cikiyor. Spock ne hikmetse ordaki ekipmanla scottye iki saniyede warpta giden uzaklarda hatta subspace de bir geminin icine isinlanma formulu veriyor "al bunu gelecekte sen yazdin" diye, oturtulmus isinlanma kurallarina aykiri evrendeki ve antik ekipmanla yaptiriyor

2-ilk filmde hadi affettik, burda shitty reveal ile "yemin ederim khan degil" diye basin demeci verdigi karakter berbat sekilde ortaya cikarken ilk filmde bahsettigi bu formul ile dunyadan klingonlarin capitalina isinlanlaniyor hani galaksinin bir ceyreginden diger ceyregine mesafe bu, sci-fi yi gectim fantastik kurguda hap kadar isinlanma aleti ile olmiyan teknoloji ile sunu yapmak idiot plotun son noktasi, wizard did it in son seviyesi.

O kadar bombalandiki klasik "kitapta anlattik!" moduna girdiler en sonunda, yok once aya isinlaniyormus, ordan bilmemnereye orda bilmemneyi ele gecirip hede hedo

Hikaye ne ile devam edicekse, sonra lucasa yukleniolar koskoca death starin havlandirma deligi diye
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...