Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Star Wars: The Force Awakens (2015)

mokoko

Öne çıkan mesajlar

yeni geldim filmden. sw fanı olarak çoook beğendim. teknik zaten tartışılmaz ama sadece teknik değil, filmin geneli çok iyi. hatta 4-5-6 ile beraber düşündüğümde baş tarafları zorlar gibi bence.

içeriğine çok girmiycem, emaleth ve df çok başarılı analizler yapmışlar zaten. thx to both.

ema'nın teorisine dair

rey ile ren'in kardeş çıkmasını ben de çok bekledim. hatta ren, rey'İn anılarını okurken çocukluk anısındayken bir an duraksayıp "lan bunu ben de hatırlıyorum" diycek sandım. ama olmadı. bakalım zaman ne gösterir.

içeriğe dair de 1-2 nokta:

bir de finn force user mı yoksa aldığı combat eğitimiyle brutal bi şekilde mi saber sallıyor ren'e karşı, onu çözemedim. ama sanırım combat eğitimiyle dövüşüyor. yine de mazz'ın, finn'in gözlerinin içine o kadar derin bakmasından şüphelendim. mazz çok iyi bir karakter. filmdeki yerini çok az buldum malesef.

han'ın ölme şekline üzüldüm. ama romantik bir üzülme yani. yaşlandı yani. yatakta mı ölseydi ne diyim 8-)

ren hakkındaki yorumlara ben de katılayım. yaşına boyuna posuna bakınca ergenlik çoktan bitmiş gibi görünüyor ama koçum o ne hal öyle be?... başarılı karakter.

leia'nın nine halini görünce de hafif bi gözlerim buğulanmadı değil. eski bi dost görmüş gibi. teey :)

neyse sonuç olarak çok eğlendim. bunca yıldan sonra yeniden sw heyecanı bomba gibi geldi. 10 yaş gençleştim 60'a falan düştüm :D
Sosyal ağlarda paylaş

Sana serbez çilekçim :)

Sufi said:

ema'nın teorisine dair

bir de finn force user mı yoksa aldığı combat eğitimiyle brutal bi şekilde mi saber sallıyor ren'e karşı, onu çözemedim. ama sanırım combat eğitimiyle dövüşüyor. yine de mazz'ın, finn'in gözlerinin içine o kadar derin bakmasından şüphelendim.

Finn force user diil bence de yha. Kılıç salladı kendisi çat çut, forssal bi durumunu gördük mü ki?
Maz'ı bi çıt daha iyi anlıycak vaktimiz olsa onda ne gördü bilirdik negzel.

MOAR MAZ PLS
Sosyal ağlarda paylaş

Emaleth said:

Sana serbez çilekçim :)

Sufi said:

ema'nın teorisine dair

bir de finn force user mı yoksa aldığı combat eğitimiyle brutal bi şekilde mi saber sallıyor ren'e karşı, onu çözemedim. ama sanırım combat eğitimiyle dövüşüyor. yine de mazz'ın, finn'in gözlerinin içine o kadar derin bakmasından şüphelendim.

Finn force user diil bence de yha. Kılıç salladı kendisi çat çut, forssal bi durumunu gördük mü ki?
Maz'ı bi çıt daha iyi anlıycak vaktimiz olsa onda ne gördü bilirdik negzel.

MOAR MAZ PLS

yanlışlıkla spoiler dışına yazmışım bazı şeyleri korkumdan hemen sildim herşeyi. tekrar yazıyorum şimdi :)

Finn the human'ın forceu olduğunu daha filmin başında storm trooperken Kylo Ren gemisiyle gelince, başı dönmesi fenalaşması ile anlıyoruz. Direkt hissetti yani. Sonra Kylo Ren gemiye dönerken force'u hissedip Fin'e baktı. Zaten sonradan da Kylo'ya bir storm trooper yardım etti vs diye raporladıklarında direkt o herif diye söylüyor.

Teorine gelecek olursak; Rey direkt Luke Skywalkerın kızı değil mi ya. Kylo ile kuzenler yani. Ben mi yanlış anladım? Filmden çok net bir şekilde ha ray kızıymış luke'un diyerek çıktım çünkü.

Sosyal ağlarda paylaş

Çekimler,oyunculuklar,karakterler ve atmosfer on numara olmuş ama niye 4. filmi baştan aynısını çekmişler? Hani star wars evreni konu kıtlığı çekse anlarım ama adamlar extended universe i çöpe atıp 4. filmin birebir aynısını çekmiş olmalarına anlam veremiyorum. Düzgün bir devam hikayesiyle şu film çekilseydi yılın filmi olabilirdi.

Kısaca 10/7.5 veriyorum filme, devam fimlerinde daha iyisini görmek dileğiyle
Sosyal ağlarda paylaş

Black-ice said:

eu gitti diye üzülüyodum ama ne oldugunu bilmeden yeni bi hikaye izlemek zevk verdi o yüzden iyi olmuş lan dedim. ben baya beğendim filmi.

arkadaşlar baya bi kylo'nun tek hamlede 2 pale genci öldürememsine hatta reye yenilmesine fln takıldı ama ne biliyim ben takılmıyorum bu tarz şeylere.

ilk başta ben de ona takılmıştım da sonra şunu düşündüm:

Old Republic zamanında oturmuş bir jedi sistemi var. Akademisi tapınağı konseyi, böle binlerce yıldır gelen bir know how, öğreti vs. Bu tamamen yok oluyor empire sırasında. Tek Luke var jedi. Tamamen myth olarak kalıyor jedilık. Luke desen hiç bişey öğrenemiyor zaten. Yoda bir sırtına binip felsefe yapıyor. Obi wan bir light saberını verip bir kaç laser atışı sonra ölüyor. Aceleden öle über bir bilgi aktarımı olmuyor. Bu noktadan sonra Luke'un yetiştirdiği jedidan ne beklersin haha. Yani Kylo Ren zaten çok ergen, karambolde dark side a geçmiş. Doğru düzgün eğitimini tammalmamaış sinirli vs. O yüzden kapışırken de doğru düzgün kapışmıyor. Yoksa bir Darth Maul gibi allah gibi de kapıştırabilirlerdi bence özellikle öle yapmadılar ve bir şekidle yeniliyor ki Rey doğada tek başına scavanger olarak geçinen mızrağını çok ii kullanan bir de skywalker olan bir insan olduğu için bir şekilde dövüyor. Fin de de force var bir şekilde kapışıyor ama yatıyor o zaten.

Yani biraz düşününce çok da mantıksız gelmiyor Kylo'nun orada dayak yemesi.

Fakat çok net o film başladığında maske ile karizma sesi ile dedik bu akacak. Hele o blasterın ışınını durdurdu falan gelen geçene force atıyor dedim bu yardırır. Sonra öyle bir düştü ki maskeyi çıkarınca. Dibe vurdu yani, mal mal atarlanıp kılıcı açıp etraftaki konsolları patlattı anca.

Sosyal ağlarda paylaş

Mortis said:

Black-ice said:

eu gitti diye üzülüyodum ama ne oldugunu bilmeden yeni bi hikaye izlemek zevk verdi o yüzden iyi olmuş lan dedim. ben baya beğendim filmi.

arkadaşlar baya bi kylo'nun tek hamlede 2 pale genci öldürememsine hatta reye yenilmesine fln takıldı ama ne biliyim ben takılmıyorum bu tarz şeylere.

ilk başta ben de ona takılmıştım da sonra şunu düşündüm:

Old Republic zamanında oturmuş bir jedi sistemi var. Akademisi tapınağı konseyi, böle binlerce yıldır gelen bir know how, öğreti vs. Bu tamamen yok oluyor empire sırasında. Tek Luke var jedi. Tamamen myth olarak kalıyor jedilık. Luke desen hiç bişey öğrenemiyor zaten. Yoda bir sırtına binip felsefe yapıyor. Obi wan bir light saberını verip bir kaç laser atışı sonra ölüyor. Aceleden öle über bir bilgi aktarımı olmuyor. Bu noktadan sonra Luke'un yetiştirdiği jedidan ne beklersin haha. Yani Kylo Ren zaten çok ergen, karambolde dark side a geçmiş. Doğru düzgün eğitimini tammalmamaış sinirli vs. O yüzden kapışırken de doğru düzgün kapışmıyor. Yoksa bir Darth Maul gibi allah gibi de kapıştırabilirlerdi bence özellikle öle yapmadılar ve bir şekidle yeniliyor ki Rey doğada tek başına scavanger olarak geçinen mızrağını çok ii kullanan bir de skywalker olan bir insan olduğu için bir şekilde dövüyor. Fin de de force var bir şekilde kapışıyor ama yatıyor o zaten.

Yani biraz düşününce çok da mantıksız gelmiyor Kylo'nun orada dayak yemesi.

Fakat çok net o film başladığında maske ile karizma sesi ile dedik bu akacak. Hele o blasterın ışınını durdurdu falan gelen geçene force atıyor dedim bu yardırır. Sonra öyle bir düştü ki maskeyi çıkarınca. Dibe vurdu yani, mal mal atarlanıp kılıcı açıp etraftaki konsolları patlattı anca.

valla önceki sayfalarda df'nin postu varmış. baya güzel yazmış adam görmediysen onu oku.
Sosyal ağlarda paylaş

Ben de filmden ilk çıktığımda iyi hoş ama remake olmuş dedim. Ama sonra düşününce J.J Abrams çok akıllıca davranmış. Risk almak yerine eskiden yeniye güzel bir geçiş yapmış. Elde edeceği sağlam gişe hasılatıyla ilerideki filmlerde daha özgürce hareket edecektir diye düşünüyorum.

Yeni karakterleri sevdim. Kylo Ren'in maskesini çıkarınca kimse beğenmemiş ama ben tam tersine başarılı buldum. Maskesiyle karizmatik korkutucu vs ama sonuçta daha yolunu bulamamış bir karakter. Ayrıca Adam Driver'ı beğeniyorum, değişik bir tipi var.

Ve Han Solo ahh ahh. Hüngür hüngür ağladım o sahnede. Tahmin ediyordum ne olacağını ama gençlik aşkımdı. Mahvoldum resmen :(

3D başarılıydı, yormadı. Maz Kanata karakterinin CGI'nı beğenmedim. Çok yapay durmuş. Soundtrack iyi hoştu ama ne biliyim sanki eskilerin gölgesinde kalmış.

Sosyal ağlarda paylaş

bir soru

bu baştaki yazıda diyor ya

Leia has sent her most daring
pilot on a secret mission
to Jakku, where an old ally
has discovered a clue to
Luke's whereabouts....

Buradaki Old Ally şu Kylo Ren'in köyde basıp kestiği adam. O adam kim? ismi cismi var mı? tanıyor muyuz o adamı

buldum

Lor San Tekka imiş , Church of the force followerıymış da kim bilmiyom, herhalde kitaplarda çizgi romanlarda var.

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...