Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Star Wars: The Force Awakens (2015)

mokoko

Öne çıkan mesajlar

edildi işte swtorda sözde.ama bu kadar kötü bağlanabilirdi revanın hikayesi.exile zaten tam güme gitmiş.çok daha nefis bi şekilde bağlanabilirdi kotor serisi bi 3. single player oyunla ama ilk 2 oyunun populeritesinden faydalanıp piç ettiler seriyi dandirik bi mmo yaparak.

bana swyi sevdiren seridir kotor yinede.
Sosyal ağlarda paylaş

Orasi oyle de sonucta ana setting den fazla kopmak istemiyorlar. Yani yeni cekilen film, muhtemelen kim olsaydi, Episode 7 olacakti, hikayenin devami..

Cunku her zaman leverage edebilecegin seyler var o seride, 40 yil da gecse. O riski almazdi gibi geliyor bana kimse. Bunun su an olmasi da bunu kuvvetlendiriyor, bundan 15 sene sonra olsa belki ortalikta Harrison Ford'u bulamazdin...

Bence KOTOR settingi kitap oyun acisindan kalabilir. Disney EU'nun ileriye donuk kismini hice atsada gecmise yonelik birsey yapmayacak diye tahmin ediyorum. EU belki oraya daha fazla yogunlasabilir bilemedim. Belki de oyle olmasi daha iyi olur, o kadar hakim degilim gerci ben kitaplara vs..

Oyun acisindan bakarsak, Kotor 1-2 gibi basarilarin ustune gelmemesinin bir sebebi var mi bilmiyorum. Hani Tortanic'i filan gectim, en dandik franchise lar bile suyu cikarilarak isitilip servis edilirken, Kotorlardan inanilmaz seyler cikabilirdi.

Dedigim gibi open world KOTOR rpgsi hic fena olmazdi hani. Genel olarak open world uzay-gezegen tarzi birsey hic fena olmaz ya.
Sosyal ağlarda paylaş

Sotto said:

Bence KOTOR settingi kitap oyun acisindan kalabilir. Disney EU'nun ileriye donuk kismini hice atsada gecmise yonelik birsey yapmayacak diye tahmin ediyorum. EU belki oraya daha fazla yogunlasabilir bilemedim. Belki de oyle olmasi daha iyi olur, o kadar hakim degilim gerci ben kitaplara vs..

kotorun isledigi cogu tema EU dan temel buldu ki kendi EU sorun orda, ortada bir yapboz var. kotor kalirsa eskiyle ilgili degistiremiyicekleri birsuru sey olucak, gene force ile ilgili cok degisik temalar islendi gecmis hikayelerde

disney net soledi canon olan 1-6 ve clone wars diye, geri kalani cop aritk hani EU diye birsey yok. kitaplar, cizgiromanlar, oyunlar icin filan sotry departmani kurdular, butun evreni bu departman yoneticek bundan sonra. mandolorianlarin misal filmlerde cok yer bulmadi jango haric, simdi ise mandolorian savasi temali film bile yapabilirler, malachor V yokolmamis bile diyebilirler filan
Sosyal ağlarda paylaş

Meeeh diyorum. Çok malkaçoğlu bi filmdi işte kötüler bi vuruyor, tam o sırada iyiler gelip içindeki iyilikle bi kahramanlık yapıp kötüyü durduruyor, sonra kötü bi daha vuruyor, sonra iyiler bi kez daha bi yerden güç alıp deus ex machina, sonra kötüler....

Gerçi starwarsdan niye daha iyisini bekledim bilmiyorum. Sanırım kotor2 oynamanın kötü etkileri, ki onu da çöp ettiler işte. İnsan en azından bi HK-47 koyar.

Acaba Ep9'da şunların yerini hangi ırç alacak?

http://a.dilcdn.com/bl/wp-content/uploads/sites/6/2014/10/jedi_1851-1536x820.jpg
Sosyal ağlarda paylaş

neutrino said:

-Deno- said:

tartışmaya henüz açık olsa da, kullandığı lightsaber ancient adamın.

yüksek ihtimalle bunun detayına gireceklerdir bir sonraki filmde, kylo'nun eğitimi devam ederken. lightsaber'ı kylo'nun kendisinin craft ettiğini varsayarsak, kendini tamamen farklı ve superior biri göstermek adına bu kadar eski bir dizayna başvurmuş olabilir. hem kendini bir zamanlar olduğu jedi'dan tamamen koparmak, hem örnek aldığı dedesi vader'ın kendi dizaynından bile ötesini tasarlamak gibi amaçları olabilir.

kullanılan kristal de farklı saber'ın içindeki. normalde beam kısmında bu şekilde dalgalanma olmaz.

darth vader'ın kılıcının bir özelliği var mıydı ki bunun gibi? hatırlamıyorum hiç?

hayır, kastettiğim kylo'nun her anlamda vader'a özeniyor olup, onun başardığı her şeyin bir adım ilerisini yapmak gibi bir kafa yapısı içinde olduğu. ben o hissi aldım. ilk bakışta lightsaber'ı vader'ınkinden daha üstün duruyor. daha unique bir tasarım vs.

Sosyal ağlarda paylaş

Film eglenceliydi ama aman allahim muhtesemdi havasi yaratmadi. Rahatsiz eden ufak tefek seyler vardi. Hatun ile bb-8 hostu gayet olmustu ama cok da bik bik etmek istemedigim ufak detaylardan filmin buyusune kapilamadim.

Bir de yeni sith'i her gordugumde once bi "aman tanrim!" dedim ve soyle bitirdim cumleyi

http://galeri12.uludagsozluk.com/550/geldi-yine-tipini-siktigimin_783928.jpg

Gelmis gecmis en kotu karakter secimi olabilir ya. Kamera her herifin suratina dondugunde bi irkildim. Dislere kitlendim kaldim.

Sosyal ağlarda paylaş

Genwa said:

Bu EU'yu iplememe olayının lisanslamayla alakası var mı? Kotor'un yazarı telif melif ister diye yapmıyorlardır belki, ya da EU'da ne varsa işte. "Zaten koca evren, biz yazarız" kafasıyla

Sonra da yeni film diye a new hope çakması yaptılar işte

lisansla alakasi yok, EU yu iplemiyorlar cunki hikayeler cok bagli birbirine diye yazdim iste, evrenin gecmiside gelicegi cok belli. EU uzerinden film cekemezlerdi anlatilmis hikayenin uyarlama disinda

EU da luke evlendi cocugu oldu ve cocugunun otrunu oldu, gecmis desneiz basa kadar suslenmis, neyin ne olucagi belli, savaslar belli, karakterler belli

nereye film yapicaktiki disney, bi yarisi yok diger yarisi okay filan seklinde dans edemezlerdi

sorun surda EU zaten lucasin goz yummasi ile olusmus birsey, lucas inatla "star wars anakin skywalkerin hikayesi, ustu ve sonrasi beni ilgilendirmiyor, lisans ucreti odeyen istedigi hikayeyi yazar" dedi ve bu yuzden bu kadar zengin bir evren cikti ortaya, lucasin bok ettigi cogu seyi fanlar topladi EU da, kotor gibi yepyeni konseptler cikti, force cok ozene bezene islendi

bunun yaninda fanfiction duzeyi kalmis dandrik birsuru hikayede var EUda

asil problem insanlar star warsa adeta din gozu ile bakarken, sci-fi olma iddasi olmiyan bir settingde sematik duzeyi detay ararken lucasi yanlsi anladilar. lucas klasik D&D senaryosunu uzayda cekti, yeni birsey yaratti. onun ustune kalan herseye merchandising gozu ile bakti. o yuzden copluk gibi oldu star wars adi, shovelware yiginla oyun cikti vs

episode 3 sonrasi zaten dususe gecmis her gecen gun populeritesi ve satislari dusen, insanlarin artik biktigi ve parasal olarak yatirim yapmadigi bir hale geldi franchise. clone wars ile cocuklara tasimaya calistilar ama cok basarili olmadi, lucas uzun vadede yeni film cekmez ise sirf editleyip re-release ile bu isin gitmiycegini biliyordu ve stratejik bir satis yapti iste

tldr

lucasin yeni film cekicek ve anakin disinda bir seylere odaklanicak motivasyonu yoktu, fanlarda zaten lucasa kizgindi ve yaptigi seyi begenmiyceklerdi

disney 40 sene daha micky mouse, toy story ve bilimum cocuk hikayesi ile eglence sektorunde ozellikle franchise da devam edemiycegini anladi, once marveli sonra SW yi aldi ve piyasayi domine etti
Sosyal ağlarda paylaş

Mortis said:

zenci deyip geçme, finn de de force var.

Ya yemisim force'unu. Onceki filmlerde 6 yasindaki cocuklar icin bile "aaa cok yasli gec kalinmis egitilmez" diye artislik yapiyolardi. Simdi hayatinda light saber tutmamis, force ne bilmemis iki tip de birdenbire sith lorduyla kapisacak kadar iyi kilic kullanmaya basliyo. Hatun gozu u kapatiyo "hmmmm force" diyo birden kontrol etmeye basliyo. Baya sacmaydi ya.

Sosyal ağlarda paylaş

-Deno- said:

bu arada dediğim gibi eu'da ufak ufak değişmeler, replace'ler başlamış olsa da before battle yavin dönemini değişmiyor kabul edebiliriz.

kotor gibi yapımlar etkilenmiyor. her ne kadar o dönemden bazı aby dönemine denk gelen göndermeler falan olsa da, derinlemesine bir etken yok.

kotor konusunda dodgeliyorlar su anda cunki EA ile imzaladikalri anlasma hala yururlukte :P

EA zaten korkunc zaman ve para kaybetti tortanic ile, disney cikip ustune "Canon degil" derse direk mahkemelik olurlar, EA zararini oradan telafi eder, gereksiz birsuru masraf cikar ve EA ile aralari bozulur, o yuzden iki tarafta bi nevi gormezden geliyor durumu

tortanicin omru bittiginde rafa kaldirirlar suphesiz, bioware in mmo cikaricaz diye SW timelinenina verdigi hasardan sonra gecmisi topliyamazlar artik
Sosyal ağlarda paylaş

Ya işte kylo ren in olayı

Güce dengeyi getirmek. Bunun için gerekirse masumları katlediyor snape için çalışıyor (dumbledore u öldürüyor asd) , anakinin de kehaneti vardı sonunda imparatoru attı uçurumdan getirdi bi nevi dengeyi.

Yine tam böyle herşey bitti iyiler kaybetti derken hooop bi anda deus ex lightside proclayıp filmlerin dengeli bi şekilde bitmesini sağlayacak. Görev adamı ama kimse onu anlayamamış =((( the hero we deserve =(((

Sosyal ağlarda paylaş

di said:

Mortis said:

zenci deyip geçme, finn de de force var.

Ya yemisim force'unu. Onceki filmlerde 6 yasindaki cocuklar icin bile "aaa cok yasli gec kalinmis egitilmez" diye artislik yapiyolardi. Simdi hayatinda light saber tutmamis, force ne bilmemis iki tip de birdenbire sith lorduyla kapisacak kadar iyi kilic kullanmaya basliyo. Hatun gozu u kapatiyo "hmmmm force" diyo birden kontrol etmeye basliyo. Baya sacmaydi ya.

luke'de forceu Obi Wan'dan duyduktan 5 dakka sonra ,force'u kullanarak Death Star patlatıyor. iki üç muhabbete hissedip gözü kapalıyken lazerleri engelliyor.

Hele Kylo Ren'in çok yeni bir sith olması, ergen olması, doğru düzgün trainingini bitirmemiş olması vs. yaralı olması. Bence Fin'in o şekilde Kylo'ya karşı biraz dayanmış olması normal. Sonuçta yenemiyor. Sonra Rey ağzını kırıyor. Rey de zaten mızrak gibi kullanıyor, Luke'un kızı vs. dövecek tabi.

Sosyal ağlarda paylaş

axedice said:

Güce dengeyi getirmek. Bunun için gerekirse masumları katlediyor snape için çalışıyor (dumbledore u öldürüyor asd) , anakinin de kehaneti vardı sonunda imparatoru attı uçurumdan getirdi bi nevi dengeyi.

Yine tam böyle herşey bitti iyiler kaybetti derken hooop bi anda deus ex lightside proclayıp filmlerin dengeli bi şekilde bitmesini sağlayacak. Görev adamı ama kimse onu anlayamamış =((( the hero we deserve =(((

eh be abi, sw spoilerı diye açtım harry potter spoilerı çıktı izlememiştim daha içine ettin yani helal.

tebrikler

/clap

fds
Sosyal ağlarda paylaş

axedice said:

kisaca buan idiot plot diyoruz

http://s17.postimg.org/qc02v5adb/yo_dawg.jpg
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...