Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Gold Exploit - Kripparian Suspended?

kucuktim

Öne çıkan mesajlar

Ben oyuna hiç kötü demedim, yönetim gördüğüm en başarısız yönetim.. E haliyle yönetim kötü olunca en iyi oyun bile en başarısız oyun oluyor.
Şu anki aklım olsa başlamazdım öyle diyeyim ben sana.
Sen birde 3000+ perma ban yiyenleri düşün, neden ban yediler? Efor sarfedip kazandıkları karmaları paraya çevirdiler diye... Neden? Çünkü gem satışlarına engel hep bunlar ;)
Uyumaya devam türkiye.
Sosyal ağlarda paylaş

Sorun acıkca sudur:

Yarın hangimizin banlanacagı ve ne yuzden olacagı belli degil. Ben farm yaparken ulan acaba bu spotta simdi bug mı var acaba diye dusunup duruyorum. Vendora bisey satarken bu problem cıkarmasın diyorum. Bu problem hallolmadıkca Arenanet dusurmeye basladıgı reputasyonunu toparlayamaz. Toparlayamazsa da GW2 eh zaman coktu oynadık bi oyun olarak kalır. Sonucta illa bi gun sen ben o senin arkadasın onun kardesi banlanıcak bu aptallıga ve tepki koymak zorunda kalıcaksın ve gec olucak.
Sosyal ağlarda paylaş

ArenaNet benim kayıtlı ve açık, betalara giren account'umun region'ını bana haftalarca uğraşmama ve hatta senior support'a geçmeme rağmen söyleyemedi. Çünkü neredeyse tüm account based support için game serial'ı istiyorlar ve ben serial'ı account'u açtıktan sonra yedekleme ihtiyacı duymamıştım ve kaybetmiştim. GW2de de GW1 gibi serial'ı görebileceğiniz bir yer yok.
O zaman nasıl fantastik bir support'u olduğunu kanıtlamıştı bana ArenaNet.
Sosyal ağlarda paylaş

Anet'i destekliyorum. Bazı butthurt olmuş arkadaşlar var sanırım. Exploit'e göz açtırmamaları lazım. Karma olayının tartışılması bile komik patch sonrası 21 karmaya dönüşmüş 35k lık weaponların alınması abusing of the system olur. 20 den az alan adamı banlamamışlar bile. Bu perm banı yiyen adamlar belki binlerce aldı. Zaten Anet perm ban yiyen herkesi 72 saate çevirdi. (Kripp dışında)

*Karma weaponlarının değerleri bu konuyu haklı çıkarmaz. 40 lvl tier 1 weaponlar 1.3k karmadan 8.9k karma oldu ve bence de saçmalık. Tier 2 weaponlar 35k, Tier 3 weaponlarda 63k yanılmıyorsam. Koleksiyon için lvl80 weaponı alınabilir belki ama gerisi yalan...

Cooking olayında karar biraz ağır ama Kripp dışında perm ban yok uydurmayın. Orada da bi durumdan kazanç sağlama var. Böyle bir para akümülasyonu olacağı düşünülmemiş. Kaldı ki ben o cooking matlarının 25'lik materyal paketleri halinde 21 karmaya satılmasını bile çok az buluyorum. 100 olmalı minimum. Cooking'i bir günde 1-400 kastım. İnanılmaz kolay ve ucuz kasılması. 53 den 66 lvla geldim. Cooking hardcore diyorlardı birde lol
Sosyal ağlarda paylaş

Xenus said:

Böyle bir para akümülasyonu olacağı düşünülmemiş.

ama biz düşünemedik bunu diye parayla oyun sattığın insanlara ban, çok saçma oluyor. 72 saat de olsa saçma, 1 saat olsa da saçma. "he beceremedik biz dengeyi, kullananlardan kazandığı paraları sildik, takılın gençler" güzel olurdu.
Sosyal ağlarda paylaş

bugün şu saate anladığım şu: anet herkesin gem-store'dan sürekli gem almasını istiyor. oyun içinde para kazanılmıyor ve "kazandırılmıyor". herşey çok pahalı (teleport & repair vs). gold için tek çare olarak gem-store'u kullanmamızı bekliyorlar gözüken.

ben bugüne kadar hiçbir f2p oyun oynamadım. çünkü hepsinin ortak noktası shop'tan birşeyler almaya zorlamalarıdır. f2p oyunlar b2w'dir. gw2 için para ödediğimde, bir f2p oyun gibi davranacaklarını sanmıyordum. sonuçta "az olmayan" bir mebla ödedik. ama çok yanılmışım. oyunda sub parası olmayabilir. ama gem almazsanız zaten en kötü a noktasından b noktasına gitmeniz bile minimum 15-20dk sürüyor. mount olmadığı için oyunun çoğunda tabanvayla yol almak zorunda kalmak içler acısı. bunu baştan planlamışlar ama hiç açık etmediler. oyun başlayınca anlaşıldı gerçek amaçları.

@screwy
eline sağlık. sen yazmasam ben yazcaktım. ufak bir ek:

overflow sorunsalı... zindana "birlikte" girmek için grup yapıyoruz. 1 kişi overflow'da diye içeri bizle giremiyor. sorunu çözmek şaka maka 1 saat sürdüğü oluyor. zindan 30dk'da bitiyor. sadece bu yüzden zindan deyince kaçıyorum insanlardan. vakit kaybı.

gold sorunsalı... level 80 olunca anlayacaksınız. teleport maliyetleri bir artıyor bir artıyor ki. her yere yürüyerek gitmek zorunda kalıyorsunuz. oyunda mount aşırı lazım gözüküyor veya en azından mesafeyle orantılı teleport parası olacak levelle orantılı değil.

karma-gold-gem... anet cidden kimsenin oyunda gem dışında para kasmasını istemiyor. bunu açıkca söylememişlerdi. gem-shop çok kozmetik olacak, oyuna etkisi az olacak demişlerdi ancak f2p bir oyunun shop'undan hemen hemen farksız. 50k küsür karmam var. bu karma ile napcağımı bilmiyorum. atsan atılmaz. satsan ban :D

ban sorunsalı... mmo tarihine geçecek bir ban attılar. kendi hataları (göreceli) nedeniyle 4000 oyuncu ban yedi. hem de oyun "resmen" çıkalı 48-60 saat yeni olmuşken. şu aşamada her vendordan item alırken "ya fiyatı hatalıysa ve ban yersem"; her boss kestiğimde & her drop düştüğünde "ya buglanmış da fazla drop düşürmüş veya kolay kesilmişse" korkusuyla oyun oynanmaz. adamlar resmen "oyunu oynadığı" için insanlara perma-ban attı. exploit faso fiso yok. bahane bunlar. gem store için ban attılar resmen.

gathering sorunsalı... kaynakları farmlamak sorunu var. aynı noktadan aynı anda 1000 kişi 3000 kaynak toplarken; siz bir bölgede saatlerce toplamaya kalksanızda yeterli kaynak toplayamıyorsunuz. armorsmith kasmayı denedim. mail & trader kapalıydı. saatlerce mob farmlayıp copper toplamama rağmen hala 75e gelemedim.

support sorunsalı... ticket açın & ne zaman cevap gelecek diye dua edin. ncsoft'un aion'da kullandığı support'un aynısı var avrupa'da. en ufak sorununuz bile günlerce & haftalarca hallolmazsa şaşırmayın.

@xenus
karma weapon banı exploit banı değildir. gem-store banıdır. o itemler 24 saat önce 1300 karmaydı. gem-store için 21000 karma yaptılar ki kimse almasın; karmalarını bitirsin diye. bunu tabi bugün anlıyoruz.

cooking banı ise komedi ötesi. armorsmith'im ben misal. armor yapıp & vendorlasam ban mı yicem? crafttan para kazandı diye ban atılır mı? el insaf yahu. haksız kazanç durumu yok. sadece ara malzemeler karma ile alınıyor & son ürün goldla satılıyor diye bu exploit olamaz.

oyuncular müneccin değiller. dev'lerin niye neyi ne diye yaptıklarını ezbere tahmin etmek ve illa onların istedikleri gibi oynamak zorunda değiller.
Sosyal ağlarda paylaş

Bence tortanik olmaz. gw1'deki kemikleşmiş kitle kalır, belli bir miktar da yeni katılan olur. Geri kalan wow zihniyetindeki kitle de MoP'a devam eder.

Eğer WvWvW konusunda iddialı guildiniz varsa zaten oyun gayet tatmin ediyor. Belirgin problemleri hallederlerse uzun süre başka oyun oynamam gibi gözüküyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Tepkiler biraz aşırı gibi. Banlara lafım yok (banlanmamış hatta oyunu almamış olanlar bile gazdan etkilenmiş ("ban korkusuyla oyun mu oynanır vb." ), bir oyunda açık varsa sömürülür. Fakat ney savunuluyor anlayamadım? 21karma ya 100 lerce malzeme almak ve aynı vendora geri satmak? Bundaki hatadan işkillenmeyen oyuncu mu olur? Madem o kadar pro oyuncusun, yaz support a. Canlı yayındada herkez görsün. Sonra al malları yine. Sorun yoksa para kalır, sorun varsa iletmiş olursun.

Küfür etmede savunuluyor buda biraz ilginç. Oyuncu bazlı olması tabiki kötü. Bir guild sana uyuz, adamlar tak banlatır (tabi kendileride banlanıyormuş incelemede. Buda sömürülecek birşey gibi durmuyor)

Item larda karma fiyatları yüksel miş. $ ile malzeme alsın diye yapmışlarmış. Pardon ama ne bekleniyordu? 1 günlük farm ile tüm seti almayımı düşünüyordunuz? Tier 3 için 65k imiş. 80 lvl ufak bir grup bul bir hafta sonuna silahını alırsın. Tek event de 380 karma geliyor. 1 event in ne kadar hızlı bittiğini biliyorsunuz. 80 haritasındada dinamik event yeterli sayıda var (farmlanabilecek kadar)
yani wow da aylarca aynı bossu kesip item alamadan dönmek normal, fakat burada 2 gün farm yapmak anormal. Haksızlık ediyoruz sanki biraz.

Benim tek korkum tier 3 set. Gold ile alınıyor yamulmuyorsam 125 altına felan denk geliyor. 125 altını nasıl kasacağız en ufak bir fikrim yok şimdilik =).

Banlanan arkadaşlarada geçmiş olsun.
Sosyal ağlarda paylaş

abi adam no-lifer gamer demiyonuz mu işte ve en bilinenlerinden. yani bu adam her türlü tehlike oluşturuyor, tehlike oluşturmasa bile no-lifer olduğundan dolayı 7/24 farm ile ekonominin afedersin anuagor bu adam. olay exploit değil, ban %100 haksız, ama "olm oynamasın lan bu adam valla sıkıntı çıkarır" diye düşünüp banlamışlardır bence, ben olsam ben de banlardım sdfg
Sosyal ağlarda paylaş

onla beraber binlerce kişiyi banlamışlar adamların gem satısına sekte vurcaklar diye bide binlerce izliyeni olan birisine yapıyolar bunu tam salaklık balık baştan kokarmış ..biraz oynasın millet yapcak bi seyleri kalmasın sen o zaman gör..
Sosyal ağlarda paylaş

Nasıl bir mantık bu ya? "adamı izleyen var, adam popüler biz bunu banlamayalım" YOK DAHA NELER!

eşitlikten yana olacakken, böyle insanları kendimizden üstün görmekte çok komik.

Birde her mesajında ayrı bir kehanette bulunmasan güzel olacak.
Tabi adamların geçmişini araştırdıysan ve ona göre bu şekilde konuşuyorsan lafım yok.

Birde adamların gem satması f2p kafası gibi bir düşünce var fakat başka oyunlardada var bu olay ve adamlar başarmış durumda. Oyunda parası olanlar o parayla aylıklarını bile ödeyebiliyor. Buradaa benzer birşey yapılmaya çalışılmış. $ ile karakter slotu açtırmaya gerek yok, oyun içerisinden gold ile açabiliyorsun veya deluxe ye oyunu upgrade edebiliyorsun.

Tabiki bunlar var diye başarılı olabileceklerinin garantisi yok. Ince bir ayar gerekiyor burada. Oyun ekonomisine zarar gelirde oyuna bir şekilde gold akarsa o fiyatlarda UÇAR. Nede olsa oyuncu alıyor bu gemleri, yine oyuncuya satıyor. Oyuncuların bir kısmı bir bug ile zengin olursa, gem fiyatları çok yüksek olur. Haliyle sen/ben satın alamayız.
Sosyal ağlarda paylaş

Qahlel said:

şu aşamada her vendordan item alırken "ya fiyatı hatalıysa ve ban yersem"; her boss kestiğimde & her drop düştüğünde "ya buglanmış da fazla drop düşürmüş veya kolay kesilmişse" korkusuyla oyun oynanmaz. adamlar resmen "oyunu oynadığı" için insanlara perma-ban attı. exploit faso fiso yok. bahane bunlar. gem store için ban attılar resmen.

off bu ne ya ciddi böyle oyun oynayan varmı lan sırf adamların bi hareketi yüzüne,loot fazla düştü bosstan diye korkmakmı?kolay kesilmişsemi?
Sosyal ağlarda paylaş

Densiz said:

Nasıl bir mantık bu ya? "adamı izleyen var, adam popüler biz bunu banlamayalım" YOK DAHA NELER!

eşitlikten yana olacakken, böyle insanları kendimizden üstün görmekte çok komik.

Birde her mesajında ayrı bir kehanette bulunmasan güzel olacak.
Tabi adamların geçmişini araştırdıysan ve ona göre bu şekilde konuşuyorsan lafım yok.

Birde adamların gem satması f2p kafası gibi bir düşünce var fakat başka oyunlardada var bu olay ve adamlar başarmış durumda. Oyunda parası olanlar o parayla aylıklarını bile ödeyebiliyor. Buradaa benzer birşey yapılmaya çalışılmış. $ ile karakter slotu açtırmaya gerek yok, oyun içerisinden gold ile açabiliyorsun veya deluxe ye oyunu upgrade edebiliyorsun.

Tabiki bunlar var diye başarılı olabileceklerinin garantisi yok. Ince bir ayar gerekiyor burada. Oyun ekonomisine zarar gelirde oyuna bir şekilde gold akarsa o fiyatlarda UÇAR. Nede olsa oyuncu alıyor bu gemleri, yine oyuncuya satıyor. Oyuncuların bir kısmı bir bug ile zengin olursa, gem fiyatları çok yüksek olur. Haliyle sen/ben satın alamayız.

Currency exchange sistemdeki gemlerin kaynağı oyuncular değil bu arada,tamamen arenanet :)
Sosyal ağlarda paylaş

Hele 1 ayını devirsin sen o zaman gör dramaları, bu süreçle kimbilir ne mallıklar yapıcak şirket,yada kimleri ne sebeplerden banlıcak.

İlk legendary iteme sahip olanada bir 72 saat gelicek gibi mesela gerekçede 'mekaniklere göre imkansız bu sürede kasılması,BANHAMMER'

Facebooktada dramalar dönüyor, hacklenip 48 saattir ticketlarına cevap verilmeyenler.
Çinden üst üste 50 kere failed login alıp account güvenliği için(!) ban yiyip 48 saattir ticketları çözülmeyenler heh.
Sosyal ağlarda paylaş

"Fuck dedim reportladılar banladılar beni" diyene kadar itiraz edin abi. Automated sistem ne kadar kötüyse, oyun içinde duran gm kontrolü de o kadar kötü. Daha önce anlattım içinde küfür bile yok, kişiye hakaret yok; sadece karşı tarafın yaptığı dangalıklarla dalga geçiyorum diye LOTRO'da 3 gün ban yemişliğim var. İtiraz ettim, "o sırada oralarda takılan online gm böyle karar vermiş. Hayırlı olsun banınız" diyip gönderdiler. Şurda "fuck" dedirtmiyolar diyene kadar ortalık chatte küfür etmemeye çalışmak daha koaly değil mi? Ki söyledim, oynadığın serverdan o haritadaki insanlara kadar her şey senin reportlanman ya da reportlanmamana etkili. Gandara'da ne küfürler dönüyor; ama daha banlanan duymadım. Varsa da haberleri çıkar elbet. Aynı zamanda ArenaNet'ten elemanların küfür/ırkçılık konusunda da "sert yaptırımlarımız" olacak demişliği var taa nisan/mayıs aylarında.

Kripparian dışında yemek exploitinden ceza alan yok(muş). Ama adamın reklam ettiği yöntemle insanlar bir günde +100g kastı ve adamlar o kastıkları goldlar için herhangi bir yaptırımla karşılaşmadı. Yani Kripparian'ın suçu bu olayı bulup, /bug'lamak yerine; reklamını yapmak. "Biz yaparsak bizi de banlar bunlar" diye korkmanın mantığı yok. Ha şunu da söyledik permaban adamın yaptığı şey için çok ağır bir ceza. 3 gün ban bile çok ağır. Uyar geç, bir daha böyle bir şey bulursan önce bize haber ver yoksa o zaman banlarız de falan. Adamlar bunu yapmayı seçmedi. Onun yerine bütün oyunculara gözdağı verdi. Ben şahsen karşılaştığım ve bug olup olmadığına emin olmadığım şeyler içinde /bug komutunu kullanıyorum. En azından ceza alırsam, ben bunu report etmiştim diyebileyim diye :d

Adamların shop üstünden gelir elde etmesi için de artık diyebileceğimiz pek bir şey yok. İçime sinmese de yeni online oyunlardan para kazanma modeli bu. LOTRO bile batmak üzereyken, bir tane shop çıkardı; onun üstüne kazandığı paranın haddi hesabı yok. En azından GW2'de (şimdilik) oyunda bir oyuncuyu diğerlerinde üstüne konuma getirecek bir şey satılmıyor. Hoş satılsa bile yani WvW'de itemla farklılık yaratmak zor. SPvP'de de gene takıma bakıyor olay.
Sosyal ağlarda paylaş

çok komik ya nasıl senaryolar uyduruyorlar bu kadar kaliteli oyun üzerinden yazık. Burda ağlayan arkadaslar adım gibi eminim ki exploit kovalayan bir an önce 80 olmak isteyenler. amaçlarıda yok boş zaten 80 olabilyosun. Yani ben başka bir oyun mu oynuyorum, bu kadar kaliteli bir dünya yaratmak için heralde tonlarca kitap okumak lazım sanat eseri bir çevre. Yok pahalıymıs yok gem aldırmaya çalışıyormus gem alıp ne alıcaksın arkadasım hiç bir şeyyok ki o markette ?? ordaki tüm itemler bana oyundan geldi. Bok atmayın oyuna.
Sosyal ağlarda paylaş

@arkimod
reddit'te gördüydüm bunu. adam cidden bosstan 5-6 sandık düştü diye (open world boss) direkt tüm loot aldıktan sonra silmiş. ticket açmış. ben exploit yapmadım diye.

@Phoenixlin
support'a ortalama günde 20k ticket açılıyormuş. ben 2 gün önce açtım. hala okuduk mesajı gelmedi.

kripp olayı tam saçmalık. eğer banlanılmayacak bir şey ise reklamını yapmanın (ki reklam yapmıyor & sadece oyun oynuyor vs.) nesi suç? hani bizim pazarda ucuz ve süper kaliteli meyve satsalar ve bende bunu çevremdekilere söylesem & polis gelip beni niye tutuklasın?

shop olayından "ana" para kazanma f2p oyunlara özeldir. gw2'de kim karmadan ve de crafttan gold kasarsa suçlu muamelesi yapılıyor. bu kafamı kurcaladı. b2p oyunlarda böyle bir mantık olmaz. olamaz.

@bck
yahu botçulara 72 saat verdiler. illa exploit ile kasma hevesinde olsak bota bırakırdık. botlar yeterince iyi kasıyor. bilmeden etmeden mesaj atmayın troll troll. exploit'in ne olduğunu herkes bilir. herhangi bir exploit yapılmadı.

min-max'çı olmadığınız mesajınızdan belli oluyor. min-max'lamak exploit kullanmak değildir. oyun mekanikleri içerisinde en verimli şekilde oynamaktır. anet bu tür kişileri banlayınca şok oldu herkes.
Sosyal ağlarda paylaş

Phoenixlin said:

Yani Kripparian'ın suçu bu olayı bulup, /bug'lamak yerine; reklamını yapmak.
kendin de bug degil diyosun. adam da bug degil diyo anet bile biliyo bug olmadıgını /bug lıycak bisey yok ortada.

Herkes tutturmus ucuza mat alıyodu. Hayır ucuza mat almıyodu matın fiyatı okadardı hala da okadar. Sadece karmayı gold a ceviriyodu ki bunu hayatında mmo oynamıs herkes yapmaya calıstı. niye cunku level 80e kadar topladıgım karma ile 1 silah alıcagıma 3 meslek kasarım para kazanırsam dusuncesi hakimdi. Ki bana da hakimdi diyorum ya tum mmo oynayan herkes bunu yapar. Daha dorusu 20+ iq gerektirebilir bunu dusunmek belki de ondan biraz sorun yasayan arkadaslar olabilir.

bi 80 olun gelin gorucem travel a param yetmiyo gem alıp gold a cevirmek zorunda kaldım diye goz yaslarınızda yuzucez ama gec olmus olucak.

bu arada oyunun kalitesiyle ilgili bi problemi yok kimsenin, olay customer supportta bitiyo. Fifa 12 de mukemmel bi oyundu ama bıraktım bi yerden sonra cunku oyunun sorunlarını halletmediler customer support cok kotuydu oyun isterse dunyanın en kralı olsun insan 1 ay dayanır 2 ay dayanır problemlere. Bu da bunun gibi bisey EA in yaptıgı gibi cok kotu bi customer supportla calısırsan bi sure sonra oyuncu dusmanı ve oyuncuların da sana dusman oldugu sadece elindeki konseptler sayesinde arada bir oyun satan bir firma olur cıkarsın.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...