Jump to content

Qahlel

=o=
 • Mesaj sayısı

  161
 • Üyelik tarihi

 • Son ziyareti

Qahlel hakkında

 • Rütbe
  Qahlel
 1. Qahlel

  Elder Scrolls Online'ı Türkiye'den Euro yerine Dolar ile satın alma

  "Hemen preorder etmekte fayda var." yazdım diye trolleyenler vs... Gördünüz mü ne oluyor hemen almayınca... Adamlar dolar üstünden %20 indirimli satıyordu... Euro döndüler ve indirim bitti... Hayaldi, gerçek oldu.
 2. Qahlel

  Elder Scrolls Online'ı Türkiye'den Euro yerine Dolar ile satın alma

  paticik forumu genelde kullanmıyorum. nedeni ortada. herneyse, gene de bikaç şeyi açıklayım: 1- hemen alın meselesi: a) gmg'nin 3 şubat'a kadar indirim kodu var %25lik: E0VXS0-T1IEIV-CZHSPO. yani fırsat var. b) bazı yabancı fanforumlarında preaccess sürelerinin kısılacağı konusunda mesajlar okudum. bunu da preorder sayısıyla bağlantılı olarak söylemişlerdi. swtor'dan örnek verirsek, ilk preorder yapanlar hemen preaccess aldı. geri kalanları kısım kısım aldılar. bunla benzer bir preaccess dönemi olabilir. o yüzden preaccess'i en uzun kullanabilmek için en erken almakta fayda olabilir. c) dolar'ın ne olacağı belli değil. merkez-bankası faiz arttırımına gitti ama fed'in aldığı kararlar bunu etkisiz kılabilir. bekleyip, dolar 2.2-2.3 civarındayken almayıp, dolar 2.5 lira olunca alıp, kazıklanmak var. yani risk var beklemekte. d) f2p olacak diye bekliyorsanız, 2015'de görüşürüz. ben preaccess'i kaçırmak istemyenler için yazdım bu yazıyı. 2- eso a) ben oyunu ne önceden almayı ne de herhangi bir gelecekte oynamayı düşünüyorum. f2p olsa dahi ilgimi çekmiyor. sadece alacak bir arkadaşım vardı. ona yardım amaçlı fiyat araştırması yaptım. sonra bunu paylaştım. gerisi beni ilgilendirmiyor. b) oyunda micro-transaction olması, p2p oyun için saçma geliyo. 200 milyon dolar harcamışlar. bence batacak. ama skyrim hayranı çok. belki kurtarırlar. ama star wars bile kaldıramadı bunu. elder scrolls desen kim anlar. c) oyunun ırk-ve-alliance meselesini çok büyütüp sonradan preorder edenlere bunu kaldırmalarını anlamadım. anlayan anlatsın. 3- troller: a) paticik'e uzun süredir girmememin ana nedeni. her başlıkta çok gereksiz mesajlar var. misal bu başlık. 3 sayfa olmuş. 2-3 mesaj dışında gerisi çöp. ama mod/yönetim yok. b) tek dertleri kendilerine cevap verilmesine çalışmak. cevap vermeye tenezzül etmediğim gibi, 1. troll mesajlarından sonra daha sonraki mesajlarını ignore'a aldığımdan görmüyorum.
 3. Qahlel

  Elder Scrolls Online'ı Türkiye'den Euro yerine Dolar ile satın alma

  forumu troller basmış. bi de salak gibi kendilerine cevap vereceğimi sanıyorlar.
 4. Qahlel

  Elder Scrolls Online

  niye, ne faydası varmış bu satır hariç güzeldi anlatım ama ne diye böyle bir şey yazdığını bende anlamadım Qahlel Yabancı sitelerde eğer Preorder'lar belli bir sayıyı geçerse pre-access'ın sonradan alanlara kısılacağı tarzı bir dedikodu vardı. o yüzden öyle yazdım. isterseniz bekleyip, alın. bana farketmez ;)
 5. Qahlel

  Elder Scrolls Online'ı Türkiye'den Euro yerine Dolar ile satın alma

  Imperial Edition yeni çıktı. Bu rehberi o yüzden yazdım.
 6. Qahlel

  Elder Scrolls Online'ı Türkiye'den Euro yerine Dolar ile satın alma

  $'la da €'da aynı parayı kazanıyorlar. € ile satarken Avrupa'da daha çok verdiklerinden fiyatlar daha yüksek $'a göre. O yüzden AB'ye ekstra para kazandırmamak için $'la almak daha iyi ;)
 7. The Elder Scrolls Online için preorder bugünden itibaren açıldı. Türkiye'den almaya çalışırken kendi sitesinde fiyatlar Euro olarak verilmiş. Standart edition €54.99'a Imperial Edition €79.99'a satılıyor. Ancak internette başka sitelerde oyunun satışını yapmakta. Güvenilir olduğu için GreenManGaming 'i öneriyorum. Oyunun Standart Edition $59.99'a ve Imperial Edition'ını $79.99'a alabilirsiniz. Standart Edition alırsanız size kazandıracakları:[list] [*] 3 gün önceden oyuna giriş (1 Nisan 2014) [*] 30 gün oyun süresi [*] Explorer Pack: İstediğiniz her Irk ile her Alliance'da oynabilme + Scuttler pet + Bonus define haritaları.[/list] Imperial Edition alırsanız size kazandıracakları:[list] [*] 5 Gün önceden oyuna giriş (30 Mart 2014) [*] 30 gün oyun süresi [*] Explorer Pack: İstediğiniz her Irk ile her Alliance'da oynabilme + Scuttler pet + Bonus define haritaları. [*] Imperial olup istediğiniz her Alliance'da oynama. Özgün bonuslar, craftign stilleri, zırh ve daha fazlası. [*] Imperial White Horse: hızlandırılmış özel imperial bineği. [*] Imperial zırhı craftlayabilme. [*] Her zırhınızı Imperial zırhına çevirebilme. [*] Rings of Mara: bir arkadaşınızla Ritual of Mara'yı tamamladığınızda birlikte oynarken bonus exp kazanma. [*] Mudcrab pet'i.[/list] Oyun 60 gün içerisinde çıkıyor. Hemen preorder etmekte fayda var.
 8. Qahlel

  Elder Scrolls Online

  The Elder Scrolls Online için preorder bugünden itibaren açıldı. Türkiye'den almaya çalışırken kendi sitesinde fiyatlar Euro olarak verilmiş. Standart edition €54.99'a Imperial Edition €79.99'a satılıyor. Ancak internette başka sitelerde oyunun satışını yapmakta. Güvenilir olduğu için GreenManGaming 'i öneriyorum. Oyunun Standart Edition $59.99'a ve Imperial Edition'ını $79.99'a alabilirsiniz. Standart Edition alırsanız size kazandıracakları:[list] [*] 3 gün önceden oyuna giriş (1 Nisan 2014) [*] 30 gün oyun süresi [*] Explorer Pack: İstediğiniz her Irk ile her Alliance'da oynabilme + Scuttler pet + Bonus define haritaları.[/list] Imperial Edition alırsanız size kazandıracakları:[list] [*] 5 Gün önceden oyuna giriş (30 Mart 2014) [*] 30 gün oyun süresi [*] Explorer Pack: İstediğiniz her Irk ile her Alliance'da oynabilme + Scuttler pet + Bonus define haritaları. [*] Imperial olup istediğiniz her Alliance'da oynama. Özgün bonuslar, craftign stilleri, zırh ve daha fazlası. [*] Imperial White Horse: hızlandırılmış özel imperial bineği. [*] Imperial zırhı craftlayabilme. [*] Her zırhınızı Imperial zırhına çevirebilme. [*] Rings of Mara: bir arkadaşınızla Ritual of Mara'yı tamamladığınızda birlikte oynarken bonus exp kazanma. [*] Mudcrab pet'i.[/list] Oyun 60 gün içerisinde çıkıyor. Hemen preorder etmekte fayda var.
 9. Qahlel

  How I Met Your Mother (2005) - CBS

  bazı şeyleri o kadar gereksiz uzattılar ki, bazı şeyler açıklandığında tuzu kaçmış olacak. bi de sezon başı sezon sonuna gönderme yapıp, tüm sezon bambaşka konulardan hikaye anlatmayı çok seviyorlar. alternatifi olsa, düşünmeden vazgeçilecek dizi.
 10. Qahlel

  Aha!? Başbakan ne diyor yahu?!

  bu açıklamanın ardından dota2'nin aynı gün troll warlord'u piyasa sürmesi...
 11. Qahlel

  Supernatural (2005) - The CW

  bu sezondan akılda kalan 1-2 bölümden biriydi bu son bölüm. seneler sonra dizi bittiğinde bile hatırlanacak bir bölümdü gerçekten.
 12. Qahlel

  Star Wars: The Force Awakens (2015)

  7-8-9un çevrileceğini duyduğumda içimi nasıl bir sevinç kapladıysa, jj'in yöneteceğini duyduğumda bir o kadar hüzün kapladı içimi. belki daha fazla. sürükleyici ama bir türlü sonunu getiremediği dizilerle ünlü jj'in sw evrenine 2. bir swtor etkisi yapmasından korkmakla beraber, ne yazıkki çalışmalarını izleyecek zorunda olmanın dehşeti içindeyim.
 13. Qahlel

  SWTOR son durum... positive.

  red masters'a katılmayı düşünenlere bol sabır diliyorum.
 14. Qahlel

  "HUNLAR" Sith guildi

  katılanlara bol sabır diliyorum.
 15. Qahlel

  Defiance

  oyunun alfa testerlarındanım. güzel grafikleri var. özellikler güzel. ama AI biraz gerizekalı gibi geliyor -tabi son levele kadar kasmadım daha-. onun dışında pvp ile öne çıkacak bir oyun gibi gözüküyor şu aşamada.

Yasal Duyuru

5651 sayılı kanun kapsamında, Paticik.com, işbu sayfadaki mesajların ve içeriğin Yer Sağlayıcısıdır. Yayınlanan içeriklerden doğabilecek her türlü sorumluluk içeriği üreten kullanıcıya aittir. Şikayet ve talepleriniz için buraya tıklayıp bize ulaşabilirsiniz. Alternatif olarak [email protected] e-posta adresinden bize ulaşabilirsiniz.

×
×
 • Yeni Oluştur...