Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Gold Exploit - Kripparian Suspended?

kucuktim

Öne çıkan mesajlar

Qahlel said:

vendordan item almayı veya satmayı exploit olarak görüyorsanız lütfen vendor kullanmayın. böyle bir saçmalık mı olur???

exploit şöyle olur: dungeona girersin oyun sonu; boss'u buglayıp üstüste kesersin. bu hem exploit hem bug abuse'dur. vendor'dan a itemini alıp craft'da kullanıp veya scavange yapmak için exploit denemez.

başka bir durum ise.. bu itemlerin değerlerini aşırı yükselttiler bu olaydan sonra. 2-3 level kullanılacak item için 20k karma mantıklı mı sizce? veya 9k? 21 karma az olabilir ama 9k'dan daha mantıklı.

Cooking'le yaptığın karmayla item alıp, yaptığın itemı vendora satma yetisi diğer professionlarda yok. Yani bu noktada exploitten çok haksızlık var. Adamlar bunu da düzeltti. Kripparian'ın banlanmasının sebebi de bu bugı sömürmek mi? Sanmıyorum. Bu bugı streamde onu izleyenlere aktarması.

2-3 level kullanılacak item için 20k karma sana göre mantıklı değil; ama adamlar öyle koymuş. Ki bütün aynı kalibredeki itemlar yüksek bir karma istiyorken; bir item orada 21 karma istiyor ve sende onu kullanarak haksız kazanç elde edebiliyorsun. Ki unuttuğun çok önemli bir nokta var, oradan ucuza aldığın eşyaları mystic forge'da karıştırıp level 80 item yapabiliyorsun. Gerekirse itemları salvage sayesinde ayrıştırıp; bedavadan yüksek seviye materyaller elde ediyorsun.

Üzgünüm ama exploit tanımını biraz daha geniş tutman gerekiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Qahlel said:

exploit şöyle olur: dungeona girersin oyun sonu; boss'u buglayıp üstüste kesersin. bu hem exploit hem bug abuse'dur. vendor'dan a itemini alıp craft'da kullanıp veya scavange yapmak için exploit denemez.

gerçek parayla credit alınıp golda çevirilien bi oyunda exploit bu. şunu savunmayın daha.
Polyannacılık oynamayalım işte yok vendora craft malzemesi satıyormuş da filanda.
Sonuçta karma puanı yanlış hesaplanmış vendor fiyatı anetin hatası açığı.
Bu açığı streaming yapmak nedir?
Ayrıca şu streaming yapan arkadaşın amacıda belli zaten.
Perma ban yemesi de bu sebepten.

edit:para veriyolar sanki bizede niye savunuyosak neyse iyi post kastık.
Sosyal ağlarda paylaş

@Phoenixlin
Sadece cooking kasmış biri veya buna diğer professionlarda var mı yok mu diye bakmamış biri için bu geçerli değil. hatta belki cooking için olan özel bir özellik de olabilirdi bu. kaç tane beta oldu. hepsinde vardı bu. oyun çıkınca mı farkettiler??

bu itemler 2 gün önce 1300 karmaydı. 21000 karma olmaları acayip geldi zaten. şöyle söyliyim. level 58e geldiğimde 50k karmam vardı. epey event yaptım. en kötü ihtimalle 4 silah kullanan biri (gs+hammer+trident+spear hepsi 2 elli) 20 saat önce 40 tane alabiliyorken bir anda ancak 2 tane alması mı mantıklı? ki bunlar sadece 2-3 level için... craft oyunun bir parçası. ben kullandığım silahı daha sonra scavange de ederim; mystic forge'da kullanırım. bu seçenek açık bana.

şimdi benim 30 milyon karmam olsa gene 1000lerce silah alsam. böyle craftlasam. exploit mi olacak?? ya ilerde özel vendor getirip www haritasının ortasında ucuza satarlarsa ne olacak? aion'da vardı böyle bir durum.

@interperez
bu oyun f2p değil. bu oyun b2p. böyle bir ban nedeni olamaz. firmanın asıl kar kapısı gem satışı değil. hesap satma ve 6 ayda 1 expension satma (bkz guild-wars-1). gem ekstra onlar için. aksini iddia ediyorsanız; oyunu alan herkes gerizekalıdır. b2p sanarak f2p aldıkları için.

streaming olayına gelince. adamı bilmiyorsunuz herhalde. d3'teki firstleri yapan aynı kişi. sürekli oyunda. sürekli stream yapıyor. adamın yaptığı zaten exploit değil. karma ile item alıyor. craftlıyor. craftladığını satıyor. şimdi armorsmith'de ben item craftlayıp, vendorlayabiliyorum. ne farkı var? adam ara malzeme için gold yerine karma verdiği için mi exploit? bu ban'dan sonra karma ile alınan malzemeleri gold'la mı alınır yaptılar?
Sosyal ağlarda paylaş

@interperez

onu anlıyorum. ama neye göre "komik bir rakam"? oyun çıkalı 3 gün olmuş olmamış. oyundaki herşeyin fiyatını herkes biliyor mu sanıyorsun? craftla hızlı exp alınıyor dedi arkadaş ilk defa craft yaptım dün. ben bu kadar habersizken; başkasının herşeyi bilmesini asla beklemem.

bana göre 21000 vbleri daha hatalı gözüküyor. düşünsenize sadece 2-3 level için kullanılacak tek bir silah (herkes ortalama aynı anda 4-12 silah kullanırken) 40 level boyunca ancak kasılacak karmaya eşit olsun?

hani senelerdir oynuyor olalım. her ıcığı cıcığı bilinsin; o zaman anlarım. ama oyunun çıktığı 3. günde kimsenin exploit olarak görmediği bir şeyden dolayı permaban verilir de botçulara 72 saat verilirse; zuranın zırt dediği yere gelmiş oluruz.
Sosyal ağlarda paylaş

Yazdığınızı bi okuyun arkadaş. Adam topladığı cooking materyalleriyle yaptığı itemları vendora sattığı için ban yemedi. Adam "karma vendor"dan ucuza aldığı materyallerle yaptığı yemekleri satarken; "bu da kolay para kazanmanın yolu" diye streamlediği için ban yedi.

Daha öncede söyledim bence öyle hayvani bir exploit değil(ne kadar Gandara chat kanallarında guildinde 50-100 arası gold kasan insanlar olsa da o yöntemle). Permaban aşırı bir tepki hatta. Ama sonuç olarak oyunda olmaması gereken bir özelliği kullanıp, bunun reklamını yapıyor. Keza bunun yerine karma weapon exploit'i aynı stream'de gösterse gene aynı cezayı yiyecekti.

Ve ben derdimi anlatamıyorum sana kanımca. Aynı level ve renkteki silahlar x karma istiyorken, orada bir tanecik silah x-1000 karma istiyorsa; üzgünüm ama durup düşünmen gerekir acaba bilerek mi böyle koydular hata mı var diye. "Onlar böyle koymuş, ben kullanırım" geçerli bir çözüm değil üzgünüm. Düşünmüyorsan ve buradaki açığı kullanıp; kendine kazanç sağlıyorsan da gelecek olası cezalara hazır olman gerekir.

Beta testlerde bulup düzeltselermiş demişsin de yapılan testler zaten maksimum 2 gün; o 2 günde kimsenin craftla uğraştığına ihtimal vermiyorum. Zaten bu beta testler sayesinde low level bölgelerde mümkün olduğunca az bugla karşılaşıldığı gerçeği var; ama yüksek level bölgelere geçtin mi sebepsizce ilerlemeyen public eventlar, duvarın içine kaçan npcler artıyor. Onları da /bug ile bildirmekten başka yapabileceğimiz bir şey yok zati.
Sosyal ağlarda paylaş

@Phoenixlin
kolay para kazanmadı. olan parasının dövizini değiştirdi. hani ben de dolar var. imkb'den 1,5a bozduruyorum ama bakkal 2 liraya bozuyor gibi.

ayrıca adam oturdu bu exploittir yapın da demedi. bu exploit değil zaten. oyunun kendi mekaniği. karma ile item alıp golda çevirmenin başka yolları da vardı. bu onun o ana kadar bulduğu en effektifiydi diye banladılar. kısacası baştan saçmalık.

20 saat önce o silahlar 1300 karmaydı. 21000 olmaları bana daha bugımsı geldi.
Sosyal ağlarda paylaş

Bu arada Kripp bildiğim kadarıyla sadece cooking yaptı. Cooking karma mat'larının fiyatları bozuk değildi. Cook ile yapılan yemeğin vendora satılıp para kasılabileneceğini ANet düşünememişti. Ki bence hala yanlış bir şey yok bunda. En fazla artık craft itemları vendorlanamaz yaparsın, karma ile alınan compları da vendorlanamaz yaparsın. Eskiden bu işi yapanların da paralarını alır, eş değer karma verirsin, olur biter.

Sizin söylediğiniz yanlış fiyatlı olan şeyler Norn bölgesindeki culture weapon fiyatıydı. Bildiğim kadarıyla Kripp o exploiti hiç kullanmadı.

Olayları karıştırmayalım birbiriyle.
Sosyal ağlarda paylaş

karma vendorunda 25lik matlar 21 karma idi
hala da oyle. Fiyatlar degismedi ucuz degildi yani.

Para kasmanın kolay yolu da demedi. Karmayı paraya donusturmenin yolu olarak bakıldı. Kimse karmanın farklı bir currency olması gerektigi assumptionı ile hareket etmek zorunda degil. Ben de gordugumde aa demekki karma boyle paraya donusturulebiliyomus o tum cabalar bos olmayabilir demistim.
Sosyal ağlarda paylaş

kripparian; no-life gamer. min-max'cı. d3'teki çoğu world-first sahibi (!düzeltme ekleyebilirsiniz). adam sürekli oyun oynuyor ve sürekli live stream'i açık. ortalama 5-10k sürekli izleyeni var kanalında. bir bakıma pro mmo player.

suspend olması bizi şöyle ilgilendiriyor: öyle b*ktan bir nedenden banladılar ki -ve de birçok takip edeni var- herkesin aklı boka karıştı. yani craftladığın itemi vendora satmak oyunda suç oldu. bunun için anet tepki var genel olarak.

anet istiyorki, herkes sürekli gem alsın. sonra o gem-i harcasın. kimse gold ve karma toplayıp onları harcamasın. onlar süs olsun. herkes gem alsın. yok öyle dünya.

oyun f2p olsa; bu mantıklı olabilirdi. ama hesap başı 110-130 lira verilmiş bir oyunda bu kabul edilebilir bir bakış açısı. anet sadece "oyunu oynadığı" için adamı cezalandırdı hem de perma-ban ile hem de oyun çıkalı 3 gün bile olmamışken.

bugün krip'e yarın sana-bana yani.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...