Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Uydunet Konusu

GERGE

Öne çıkan mesajlar

erucalavera said:

yaklaşık 4 yıldır sorunsuz bir şekilde uydunet kullanıyorum. fakat son 1 haftadır anlamsız bir hal aldı internetim, genelde düzgün çalışırken bir anda sitelere girmemeye başlıyor ama bu esnada internet kesilmiyor hiçbir şekilde. sonra öğrendim ki paket kaybı dedikleri olaymış bu. uyduneti 3 kez aradım geçen hafta başından beri, her seferinde arkadaşlar geldi düzelttiler diyorlar fakat hiçbir düzelme yok. sorunum bilgisayar kaynaklı da diil, evde 2 alet daha aynı sorunları yaşıyor.

pingtest.net’te normalde a alıyo bağlantı ama bu yavaşlama zamanında test yaptığımda f çıkıyor, % 90 civarı paket kaybı gösteriyor. bu konuda benim yapabileceğim bir şeyler var mı ?
internette bakındım biraz modemden ip flood detectionı, gerekirse firewallu da kapatın diyorlar, onları da yaptım ama bir şey değişmedi.bi de modemin firewallunu kapatmak ne derece mantıklı emin olamıyorum.

Sayın Kullanıcımız,

Bu duruma neden olacak pek çok sorun olabilir. Örneğin;

1. Hattan yönlendirilen sinyal değerlerinde Yükselme / Düşme gerçekleşmiş olabilir.
2. Hattan yönlendirilen CM dosyası hatalı olabilir.
3. Hat üzerinden bir saldırı yapılıyor veya bilgisayarda bulunan bir virüs hat üzerinden daimi olarak paket alışverişi yapıyor olabilir.

NetMASTER Destek Merkezi ile iletişime geçerseniz dosya ve sinyal kontrolü sağlanayarak yardımcı olmak isteriz. Destek merkezimiz her gün 08:00 - 22:00 arası hizmet vermektedir.

0216 366 66 96
[email protected]

Saygılarımızla,
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
http://www.speedtest.net/result/2184010640.png

Ayıptır sorması. Bu Uydunetteki adamlara upload hızımın inanılmaz düşük olduğunu ve düzeltilmesini istediğimi nasıl anlatabilirim? Arıyorum. "Normal görünüyor. Ben burdan inceliyorum normal. Böyle bir sorun görünmüyor..." Allam delircem...

Bu sorunun benimle alakalı olması ihtimali var mı? Varsa nasıl düzeltebilirim? Fikri olan?
Sosyal ağlarda paylaş

selamlar şimdi daha önceleri ttnet kullanıyordum fakat 1 sene önce iptal ettirdim.1 senedirde turkcell vınn ile idare ediyorum.sadece internette takılmak,oyun oynamak için tabiki.bir şey indireceğim zaman civardaki arkadaşları sömürüyordum.
sanırım 1 ay içinde uydunet bağlatıcam.

ilk sorum,izmir'de uydunet nasıldır?kullanan eden varsa yorumları süper olur.
ikinci soru,tarife kısmında 3mbite kadar kısmı 49 lira,bu 3mbite kadar olayı neye göre?sonuçta kullanılan internete göre düşme olmuyormuş.
üçüncüsü ise sanırım gergenin verdiği modem ile aynı olan modemi veriyorlar,docsis 2.0 demiş sadece.
son sorum ise uyduneti tek alabiliyormuyuz? illa ki kablotv bağlatmamız mı gerekiyor?
Sosyal ağlarda paylaş

İzmir'in neresindesin? Ben bornovadayım. 3 gün boyunca mutlu mesut 5mbit takılıp, süperofflinedaki 1mbitlik arkadaşlarla dalga geçerken 4. gün internete girmek için küçükparka gitmem gerekebiliyor. Upload hızım ciddi anlamda düşük. Bazen bu işkenceye çevirebiliyor.

Ama blueray film indirirken kota dolcak korkusu yaşamamak... Paha biçilemez :D
Sosyal ağlarda paylaş

Aceace said:

http://www.speedtest.net/result/2184010640.png

Ayıptır sorması. Bu Uydunetteki adamlara upload hızımın inanılmaz düşük olduğunu ve düzeltilmesini istediğimi nasıl anlatabilirim? Arıyorum. "Normal görünüyor. Ben burdan inceliyorum normal. Böyle bir sorun görünmüyor..." Allam delircem...

Bu sorunun benimle alakalı olması ihtimali var mı? Varsa nasıl düzeltebilirim? Fikri olan?

Aynısını bende yaşadım, gittim bölge müdürlüğüne dedim abi böyle böyle, ekip geldi yapamadı. Ertesi gün yaşlı bir adam geldi gösterdim anladı. Akşam düzelttiler merkezden. Ama ben arada 1 hafta internete giremeyince, TTNET'e başvurdum bile. Haydi hayırlısı.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
  • Genel Yönetici
Arayıp konuştum şimdi IP alamıyorum diye, tüm ülkede bir arıza yaşanıyormuş, iki saat içinde düzelecek, modeminizi resetleyip bağlanabileceksiniz dediler.

DNS sorununu düzeltiyorlardır umarım.
Sosyal ağlarda paylaş

• 4 hafta sonra ...
  • 2 ay sonra ...
  • Yeni Oluştur...