Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Uydunet Konusu

GERGE

Öne çıkan mesajlar

Modem konusunda problemim var.

Babam Uydunet bağlatmak için telefonda konuştu, inatla modemi tekrar tekrar sordurdum, sadece Netmaster modem veriyolarmış. Google da bakındım bayağı problem yaşayan var işte wireless ı çok kötüymüş problem çıkarıyomuş çabuk bozuluyomuş paket kaybı fazlaymış falan filan.
Motorola modem vermeyi bıraktı mı bunlar? Ya da babam mı düzgün anlatamadı? Ya da tarifelere göre verdikleri modem değişiyormu, motorola modem istesek vericekler mi? Motorola modemi özel olarak isteyebiliyormuyuz?

Veya ille de netmaster ı dayarlarsa motorola modemi ayrıca nereden alabilirim? bakındım hiçbir mağazada bulamadım sadece 2. el sitelerinde uydunetten aldıkları modemi satanlar filan var, onlara da pek güvenemiyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

BonePART said:

hmmm
sene 1996 felan
erenkoyde kablonetin betası yeni bitmiş
ben aldım
16 senedirde kullanıyorum
hiç üzmedi(pardon ttnet yuzunden uzulduk bi defa 64 kbit diye yaptıgımız anlasmaları sınırsız kullanıyoduk ttnet köpeklik yaptı zorla sınırlattı adsl satıcaz diye 3 ay kadar 8 KB ile dl yaptık)

ulan cok fena nostalji oldum. bende 98'de falan baglatmistim galiba, 64kbit. 64 ve 128 vardi o aralar, 128 hayallerimi suslerdi ama cok pahaliydi.

10 seneden fazla kablonet (yeni adiyla uydunet) kullandim, ozellikle teknik destegi ve ping hizlariyla cok tatmin edici. mekandan mekana ne kadar degisiyo bilmiyorum ama istinye ve ortakoy'de uzun yillar kullandim cok memnundum.

edit: shadowfury bu arada netmaster'in kablosuz modemi gercekten facia. wireless adam gibi cekmez, cekse surekli dalgalanma yapar, arada bi isininca kendi kendine kitlenir. ya baska bir modem al kendin ya da bulabiliyorsan netmaster'in wireless olmayan modemini alip guzel bir router tak.
Sosyal ağlarda paylaş

abi uydu net ultratv iken erenkoy bolgesinde
sahip oldugu teknik servis su anda hiç bi yerde yok
ben cok gece 10 11 demeyip call centerı aradım
adam geldi eve kadar cıkıp ayar yaptı

adamlar gece mece dinlenmiyodu
99% uptime modundaydı o donem kqablonet
adslciler gitti gelmedi kesildi koptu diye aglarken bizde sıfır sorunv ardı
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Serviste son nokta budur:

GERGE said:
Geçen sinyal düştü bir, arayıp sinyal düştü, düzeltin dedim; 5-6 dakika sonra (gerçekten 5-6 dakika, abartmıyorum) kapıyı çaldı bir adam, bir şeyler test etti, birilerini aradı, düzeldi.

Uydunet bu.
Sosyal ağlarda paylaş

GERGE said:

Bu konuyu yaratırken kullandığım ilk mesajımın son satırına bak lütfen.

e-vizyon.net i ilk defa duydum, ekşisözlükte filan yorum aradım çok az yorum var. Güvenilirmidir? Teslimat süresi hızlımıdır?

Aslında gidip görüp satın almayı tercih ederdim ama vatan bimeks filan hiçbir mağazada yok bunlar. e-vizyon'un mağazası filan var mı yoksa sadece teslimatla mı çalışıyorlar(bir adres vermişler ama sanırım sadece şirket adresi)
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 ay sonra ...
  • Yeni Oluştur...