Jump to content

Trans

=o=
 • Mesaj sayısı

  1.507
 • Üyelik tarihi

 • Son ziyareti

Trans hakkında

 • Rütbe
  Trans

Son profil ziyaretçileri

Son profil ziyaretçileri bloğu aktif değil ve diğer üyelere de gösterilmiyor

 1. Trans

  Python Parallel Processing Sorunu

  Coin mining algoritması değil aslında, market price analysis gibi bir proje yapmaya çalışıyorum. Amacım biraz da pythona alışmak. Hobi amaçlı takılıyorum. Üstteki parallel processing sorununu çözdükten sonra, neden db kullanmayayım diyip postgresql kullanayım dedim. Bunun için de pyscopg2 librarysini kullanmaya başladım. Burada da şöyle bir sıkıntım oluştu; paralel olarak herhangi bir tabloda update işlemi yapmak istediğim zaman istediğim limitten fazla işlem yapıyor. Örnek olarak paralel olarak X tablosundan bir değer çekiyorum ( A kolonu diyelim ) , bu değer 100 den büyük ise, Y tablosundaki B kolonunu, A+100 değeri kadar update ediyorum. B kolonunun da maksimum değerini yine kod içerisinde 1000 olarak kontrol ediyorum. Eğer güncellenecek değer 1000 den büyük ise işlem yapmamasını istiyorum. Burada ilk process A kolonunu 100 değerini çektiği zaman, B kolonunu 200 yapmasını bekliyorum, ikinci process de 200 değerini gördüğü için 300 yapmasını bekliyorum, böyle böyle 9. process son işlemi yaptığı zaman durmasını istiyorum. Fakat olan ve çoğunlukla denk geldiğim, aynı anda birden çok işlem başladığı için, örnek olarak 5 process başlayıp son değer olarak 800 ü gördüğü zaman, aynı anda hepsi 100 arttırıp son değeri 1300 yapıyorlar. Bu sorunu connection ı processler arasında taşımak harici nasıl aşabilirim.
 2. Trans

  Python Parallel Processing Sorunu

  Selamlar, Teşekkürler, Manager ile hallettim.
 3. Selamlar, Python noobuyum, yeni başladım sayılır o yüzden yardım rica ediyorum. Yapmak istediğim işlem basit, N adet process oluşacak ve bunlar infinite loop içerisinde olan işlemi çağıracaklar ve içeride belirli işlemler yapılacak ( ilgili işlemin kaç saat süreceği belirli değil o nedenle while true olarak belirttim ) . Buradaki en büyük problemim global olarak tanımladığım değişkenlerde değişiklikler olacak olması, beceremedim :) Aşağıda genel yapmak istediğimin örneğini atıyorum. şimdiye kadar denediklerim; multiprocessing.Value yerine daha önceden düz değişken tanımlayıp metodlara parametre olarak paslamayıp, içinde global olarak belirtmiştim yemedi. Lock eklemeyi denedim, beceremedim Basit tipler(int, double vs) yerine Array, List, Dictionary vs kullanmak istesem nasıl yapmak gerekecek Program içerisinde sabit ve değişecek olan değişkenleri farklı bir class a almak istesem nasıl yapabilirim, bu konuda da yardım edebilirseniz sevinirim. from datetime import time from multiprocessing import Process, Value import ctypes count = Value(ctypes.c_int, 0) value = Value(ctypes.c_double, 100.0) increase_array = [] decrease_array = [] def increase_append(c): val = {"c": c.value, "count": count.value} increase_array.append(val) print(increase_array) def decrease_append(c): val = {"c": c.value, "count": count.value} decrease_array.append(val) print(decrease_array) def increase_count(c): c.value += 1 print(count.value) increase_append(c) def decrease_count(c): c.value -= 1 print(count.value) decrease_append(c) def make_operations(c): while True: time.sleep(5) if c.value < 20: increase_count(c) else: decrease_count(c) if __name__ == '__main__': proc = [] for i in range(50): process = Process(target=make_operations, args=[count]) process.start() proc.append(process) while True: for p in proc: p.join()
 4. Trans

  Gaming keyboard/mouse

  Selamlar, mouse un üst kısmını biraz kaldırıp sorunlu taraftaki switche wd-40 vs sıkınca düzeliyor bilginize.
 5. Trans

  Kablonet - netmaster cbw-383z4 - Keenetic City Ap

  Goering dediğin şekilde hiç bridge falan uğraşmadan direkt baglayinca oldu. İlk defa bir kurulum dokümanı üzerinden gideyim dedim, kablonet faktorunde takıldı konu. Wireless i kapatıp direkt AP e baglayinca sorun kalmadı, teşekkürler
 6. Selamlar, Son zamanlarda bu iğrenç modem yüzünden wireless bağlantım günde 30 kere civarı gidip gelmeye başladı. Bu nedenle keenetic city modelini almaya karar verdim. Amacım netmasterin wireless ini kapatıp yeni cihazdan wireless almak. Bunun için internetten araştırdığım kadarıyla netmaster modemin wireless ini kapatıp, bridge mode da çalışmasını sağlamak yetiyor. Ardından yeni cihazın kurulumunda AP olarak seçim yapıp, netmastera bağlı olan network kablosunu yeni cihaza bagliyorum fakat internet bağlantısı olmuyor. AP e taktiğim network kablosunu ise laptopa taktiğim zaman bağlantıda bir sorun olmuyor. Çeşitli kombinasyonlar deneyerek bir şekilde internet erisimi saglayabildim fakak bu sefer de sadece tek bir cihaz wireless olarak baglanabildi. Bu netmaster modeli için yapabileceğim ne var? Keenetic kullanmış olan var mı, alternatif çözüm öneriniz nedir. Gerekirse AP i iade edip başka da alabilirim. Şimdiden teşekkürler
 7. Trans

  Type-c to Vga Monitör bağlantısı sorunu

  son durum hakkında güncelleme geçeyim, aldığım aparat sayesinde sorunum düzeldi. ek kurulum falan yapılıyor, sonrasında çalışıyor. alete bağladığım monitörde çok çok hafif gecikme oluyor ama iş nedeniyle kullanacağım için sıkıntı değil. teşekkürler herkese.
 8. Trans

  Type-c to Vga Monitör bağlantısı sorunu

  KHaRoN un dediğine istinaden type-c den yapamadığım şeyi usb den yapma şansım çok yok. Yine de şunu almaya karar verdim, sonucu paylaşırım. Bunun haricinde bir çözüm öneriniz var mıdır? İgili type-c girişini bir şekilde gen 2, alt-m destekli veya thunderbolt a dönüştürme şansım var mı, dönüştürücü kablo ile veya anakart üzerinden vs. dahil soruyorum.
 9. Trans

  Type-c to Vga Monitör bağlantısı sorunu

  KHaRoN manual de görebildiğim kadarıyla böyle bir bilgi bulamadım. acerın sitesine göre Vay arkadaş, type c çalışmasa hiç bir türlü 2. monitörü hdmi dan duplicate etmeden bağlayamıyor muyuz bilgisayara.
 10. Trans

  Type-c to Vga Monitör bağlantısı sorunu

  Selamlar, Resim çekip attım. Fakat logonun bir tanesi saçma sapan hiç görmedim daha önce. Şuradaki tabloya göre de type-c min display portu yok, bulamadığım usb nin ise ne işe yaradığını tam anlamadım.
 11. Trans

  Type-c to Vga Monitör bağlantısı sorunu

  Selamlar, type-c girişim gen 1 olduğu için görüntü aktarımı çalışmıyor diyorum, inatla type-c girişli al diyorsun 🙂 o nedenle anlaşamıyoruz seninle. bendeki type-c yi bir şekilde upgrade edebiliyor muyum, kablo vs ile, onu öğrenmeye çalışıyorum. edebiliyorsam ne ala. @KHaRoN manuale bakayım, ama type-c girişim desteklemiyor diye biliyorum.O nedenle alternatif olarak, usb to hdmi tarzı kablo alsam işimi görür mü?
 12. Trans

  Type-c to Vga Monitör bağlantısı sorunu

  Selam, Yanlış anlaşılma olmasın. Elimdeki kablo type-c to vga. Alternatif kablo önerileriniz varsa ona da açığım. Type c den bu şekilde görüntü alamadığım için, type-c gen1 to type-c gen2 kablosu var mı, varsa işimi görür mü? Mevcutta laptoptaki hdmi çıkışını kullandığım için, hdmi dan çift görüntü alabilir miyim? Aynı görüntü olmayacak fakat extended olacak. Monitörde vga ve hdmi girişi bulunmakta. O yüzden hdmi to usb, hdmi to type-c, vga to type-c , vga to usb seçeneklerim bulunmakta. Varsa önerileriniz açığım. Laptoptaki girişler, type-c gen1, 3xusb-3, 1 hdmi( mevcutta kullanıyorum )
 13. Selamlar, Geçen sene şu başlıktaki Acer Nitro 5 serisindeki NH.Q5BEY.002 modelini almıştım. İlgili başlıkta da sormuştum fakat bir yanıt veya çözüm bulamadım, sonrasında da ihtiyacım kalmamıştı ve peşini bıraktım konunun. Aynı soruna çözüm bulmam gerekmekte. Özetlemek gerekirse, elimdeki eski vga çıkışlı monitörü laptopa 2. monitör yapmak istiyorum. Elimde 1 adet type-c to vga converter var, markası farklı fakat şunun mantığında. Laptopı satın alırken type-c var mı diye kontrol edip öyle almıştım fakat type-c ler gen1-gen2 olarak ayrılıyormuş, benim cahilliğim. Bu laptoptaki gen1 olanı. Bu nedenle elimdeki converter ile monitöre bağlayamıyorum. İnternette bir çok ekstra dönüştürücü mevcut. type-c gen1 to type-c gen2 veya usb-3 to vga converter alıp, bunu monitöre bağlayabilir miyim. Çözüm öneriniz nedir. acera gore olmuyor fakat type-c to type-c ile olduğunu söyleyen de var Laptopta 1 adet hdmi bulunmakta, onu da direkt olarak ilk monitöre bağlıyorum. Sürekli aparat alıp iadesi ile de uğraşmak istemediğim için önden bir konusunu açmak istedim.
 14. Trans

  MSI W10 Home Mikrofonlu kulaklık sorunu

  2 farkli giriş var doğrudur, fakat kulaklık mikrofonu çalışıyordu, ya da dediğiniz gibi laptopi kendi mikrofonunu kullandım, şu an ise kullanamıyorum. Gidip mikrofon siparişi verdim.
 15. Selamlar, Evde bulunan 8 yıllık MSI GE60 model bir laptop bulunmakta. Format atıp w10 Home kurdum. Tüm güncelleştirmeler yapıldı, driverlar güncel fakat jack girişlerinde anlam veremediğim bir sorun bulunmakta. Format atmadan önce kulaklık girişine dandil telefon kulaklarını taktığım zaman hem kulaklık hem mikrofon çalışıyordu, format sonrasında sadece kulaklık çalışıyor ve mikrofon hiç bir türlü çalışmıyor. internette denk gelebildiğim her şeyi denedim sayılır ( gözümden kaçan olabilir ). kulaklık takıldıktan sonra "Mikrofon Gizilik Ayarları"ndan izin verdim. Kulaklık takılı olduğu zaman seçili ses ayarları aşağıdaki şekilde. 2-3 kere format attım fakat düzelmedi bir türlü. Realtek i güncelledim, daha eski driverları kurdum ama çare olmadı. seçeneklerden kombinasyonlu denedim yemedi. internetten ekstra mikrofon siparişi verdim fakat düzeltilebiliyor ve ben düzeltemediysem yardım edebilir misiniz.

Yasal Duyuru

5651 sayılı kanun kapsamında, Paticik.com, işbu sayfadaki mesajların ve içeriğin Yer Sağlayıcısıdır. Yayınlanan içeriklerden doğabilecek her türlü sorumluluk içeriği üreten kullanıcıya aittir. Şikayet ve talepleriniz için buraya tıklayıp bize ulaşabilirsiniz. Alternatif olarak [email protected] e-posta adresinden bize ulaşabilirsiniz.

×
×
 • Yeni Oluştur...